511 Shares 1958 views

Co jeśli łuskane sutki?

Młode dziewczyny i starsze kobiety często zadają sobie pytanie: „Dlaczego są łuskane ich sutki i pojawia swędzenie? I co z tym zrobić?”. Co powoduje przykry świąd na piersi? Istnieje kilka przyczyn swędzenie i łuszczenie się na brodawki piersi. Oto one:
– ciąża,
– pokrzywka,
– zapalenie skóry,
– podrażnienie chemiczne
– reakcja alergiczna na chemikalia.


Alergia, w którym łuskane sutki mogą być z produktów do pielęgnacji ciała. Te środki kosmetyczne i chemiczne obejmują szampony, proszki, mydła, kremy, płyny, balsamy i inne.
Czynniki które powodują swędzenie brodawek, oprócz wyżej wymienionych stosuje się również wiele podrażnienia chemicznego, kontaktowego zapalenia skóry, a nawet wyprysk. Czasem skóra łatwo staje się sucha. To zazwyczaj schnie tylko wokół brodawki, jak w tym miejscu skóra jest bardzo wrażliwa. Materia i proces obierania sutki.

Jeśli obrać sutki, spojrzeć na swoje „kobiece kalendarzy”, to całkiem możliwe, że wkrótce miesiączka. Ten problem może wystąpić na skórze, gdy piersi puchną (przed owulacją), a następnie skóra rozciąga. Potrzebujesz krem, olejek lub balsam do ciała posmarować piersi.
Innym powodem, dla peelingu może być podrażnienie bielizna (BRA). Może materiał, z którego jest wykonany, jako taka alergików. Spróbuj sobie biustonosz wykonany z bawełny, może zaprzestać sutki swędzenie. Złagodzić swędzenie i łuszczenie się z sutków może być pocieranie sutki wywar z rumianku. Swędzenie sutków – często wynikiem zapalenia lub podrażnienia jakiegoś alergenu. On może towarzyszyć wysypka, obrzęk, zaczerwienienie, pieczenie, zwiększona wrażliwość i ból. Możliwe jest również pojawienie się skorupy na powierzchni piersi.
Jeśli obrać sutki, że pojawiła się swędzenie, zawsze należy skonsultować się z mammologist. Przyczyny, które spowodowały takie zmiany mogą być różne, odpowiednio, a leczenie, zbyt, więc lepiej jest zwrócić się do specjalistów. Być może jest to choroba piersi lub brakiem witamin, a może rodzaj problemu dermatologicznego.
Ciężkie swędzenie i łuszczenie sutki mogą być oparte na banalnej przyczyny: może to być wzrost piersi, gdy nastolatek z dziewczynami. Może wystąpić, jeśli i wydzielina z brodawki sutkowej. Funkcja ta może być objawem poważnej choroby, ale nie zawsze. Wszakże przydziału gruczoły mleczne charakteryzują się, więc nie paniki natychmiast. Jeśli dziewczyna w tym wieku pojawiły się na suchej skórze brodawki, to najlepiej, aby jeszcze zobaczyć ginekologa, który nada właściwą poradę do pielęgnacji skóry piersi i wysłana do badania w razie potrzeby.
Bardzo często swędzące sutki w czasie ciąży, podczas którego istnieje restrukturyzacja systemu hormonalnego. Ponieważ mleko z piersi zaczyna się zapełniać, skóra w tym obszarze jest rozciągnięta, zmiana rozmiaru piersi. To było wtedy, a może pojawić się swędzenie i łuszczenie sutki. W czasie ciąży, to jest normalne. Jeśli piersi ciągle swędzi, jest to znaczący powód do leczenia u lekarza.
Najbardziej skuteczne sposoby zwalczania swędzące piersi zaczęła używać różnych leków i środków ludowej, które zmniejszają efekt stymulacji. W narondoy medycynie może być przetarcie wywary lekastvennyh zioła, Bicze i spożycie leków uspokajających (np Leonurus). Należy nie tylko masuje i czesanie skrzynię, użyj zarośla – to pogarsza sytuację. Dobra pomoc „Avent”, delikatny krem.
Jest krajowy znak, jeśli jest porysowana lewą pierś, potem z was pamięta ukochanego, jeśli prawo – zmiana. Oczywiście, jest to żart, ale w tym świecie, nie żartuję? Lepiej jest czasem uśmiech, myśląc o zdrowiu – będzie to przydatne!

201 shares 9788 views
768 shares 5412 views