118 Shares 5865 views

Dlaczego i kiedy dziecko zmienia kolor oczu?

Od pierwszego dnia po pojawieniu się dziecka urodzone nowe rodzice starają się zrozumieć, do kogo jest bardziej podobny do dziecka. A jeżeli kształt brwi lub brodzie jeszcze jakoś można szybką odpowiedź na te pytania, a następnie kolor oczu jest mało prawdopodobne. Przy urodzeniu, dużo niebieskie tęczówki, ale podczas zmiany koloru oczu dziecka, mogą one okazać się zielony i szary.

Jak wygląda dziecka

Wygląd dziecko może poważnie zmienić kilka miesięcy po urodzeniu. Kształt ciała, kształt nosa i zmiana koloru oczu jest szczególnie zauważalne. Dzieci urodzone zaledwie kilka dni temu, jest to zwykle wypukły brzuch, piersi i opuchnięte ciało wydłużone. Czasami dzieci są lekko skośny nosy, które wkrótce wziąć absolutnie normalną postać. Wreszcie, irys najczęściej jasny niebieski, ale z czasem dzieci zmienić kolor oczu.

Dlaczego zmiana koloru oczu

oko dziecka ma taką samą strukturę jak w przypadku osoby dorosłej. Obejmuje ona nerwów wzrokowych, rogówki i soczewki. Ostrość wzroku noworodków zmniejsza się i rośnie z dnia na dzień, aspirujących do kursu dla dorosłych. Już w ósmym dniu po urodzeniu dziecko jest w stanie skupić swoją wizję na temat konkretnych przedmiotów przez kilka sekund. Kilka miesięcy wygląd zaczyna się utrzymywał dłużej, a po sześciu miesiącach dziecko już odróżnia kształt obiektów. W roku pod życie dziecka nawet rozpoznawać figury. Zabarwienie tęczówki dziecka zależy od pigmentu melaniny. Zapewnia on dużą liczbę indywidualnych brązowych oczach, i jeśli trochę melaniny, oko będzie szary. Melanina nie wpływa na zdolność widzenia i jest tam kilka lat, gdy dziecko zmienia kolor oczu całkowicie. Przewidzieć z góry, jak będzie to kolor oczu, jest to trudne, ale brązowe oczy ludzi, z reguły więcej niż światło oczy, więc jeśli mama lub tata ciemne oczy, dzieci, najprawdopodobniej, będą one również brązowe. Każda osoba ma proces pigment podejmowania odbywa się na różne sposoby, więc czasem okazuje się, że gdy dziecko zmienia kolor oczu po raz pierwszy, nie może to być ostatnia opcja, a nowe zmiany będą mieć miejsce w ciągu kilku miesięcy. Co najważniejsze, po torze, – kolor źrenicy. Jeśli uczniowie dziecko mętny i nieprzejrzysty, może to być powodem do wizyty u okulisty. Zapobiegać chorobom oczu w czasie jest bardzo ważne, więc trzeba naprawdę zwracać uwagę na kolor źrenicy. Ale kolor oczu nie jest tak ważne, jeśli dziecko jest szczęśliwe i zdrowe.

Niektóre statystyki

Najczęściej, gdy dziecko zmienia kolor oczu, jest on brązowych oczach – jest najczęstszym kolor na świecie. Najrzadszych odcień – zielony, setki dzieci są oczy będą tylko dwa, a nawet niemożliwe w niektórych krajach spotkać ludzi z kolorem tęczówki. Ponadto, jednym z setek dziecka jest z oczami innego koloru. Zjawisko to nazywane jest heterochromia i niedowidzących , tak nie jest. Genetycy uważają, że rodzice z różnych kolorów oczu będzie dziecko, irys, który będzie coś pomiędzy odcieniami mamusie i tatusiowie oczy, oczywiście, jeśli jeden z nich brązowe oczy.