93 Shares 8922 views

Jak zrobić zdjęcie narysowane w programie PhotoShop?

Co zrobić, jeśli nie wiesz jak rysować za pomocą ołówka lub za pomocą myszy komputerowej, ale chcesz utworzyć cyfrowy rysunek? Do tej pory wiele osób interesuje się tym, jak zrobić zdjęcie jako pomalowane. Odpowiedź na to jest całkiem prosta: wystarczy dokładnie zbadać materiał dostarczony w tym artykule i zastosować wiedzę zdobytą w praktyce.


Porozmawiajmy o sztuce

W dawnych czasach, aby uchwycić moment, musieliśmy mieć talent artystyczny i studiować przez długi czas, ale w naszych czasach jest coś takiego jak fotografia, więc nie trzeba w ogóle rysować. Dzięki nowoczesnej technologii możemy natychmiast tworzyć własne małe dzieła sztuki. Cóż, dostępność różnych edytorów grafiki otwiera wiele możliwości kreatywności, rysując i przetwarzając zdjęcia oraz stosując różne efekty.

Jak mogę narysować zdjęcie?

Istnieje kilka różnych sposobów odwrócenia zdjęcia w rzeczywisty rysunek. Najłatwiejszym sposobem jest konwertowanie zdjęć bezpośrednio do przeglądarki internetowej. Jasne jest, że wszystkie ustawienia są wspólne i nie można ich dostosować do każdego zdjęcia. Drugi, bardziej produktywny sposób to wykorzystanie programów specjalnie stworzonych do takich celów. W internecie jest duża liczba różnych redaktorów, których celem jest przekształcenie obrazu w rodzaj rysunku. Liczba dostępnych ustawień będzie dłuższa, a uzyskanie akceptowalnego wyniku będzie możliwe. Najlepszym sposobem jest użycie graficznego edytora, takiego jak Photoshop (Photoshop). W takim przypadku edytowanie zdjęć odbywa się pod Państwa osobistą kontrolą, co oznacza, że ostateczny produkt będzie optymalny.

Oczywiście dostaniesz najbardziej efektowny efekt, zamawiając od portretu portret lub krajobraz, ale naszym celem jest zapoznanie się z pracą redaktora, dzięki czemu każdy może łatwo zrozumieć, jak zrobić zdjęcie jako pomalowane. Więc zostawiamy dzieło szczotki artystom i zrozumiemy zasadę pracy "Photoshop". W zespole zadań nie ma nic trudnego: jeśli dokładnie przeczytasz instrukcje i krok po kroku, aby wykonać wszystkie określone czynności, wszystko się szybko wyjdzie. Efekt końcowy przyciąga uwagę, a będziesz mógł nauczyć się czegoś nowego.

Jak zrobić zdjęcie ołówkiem w programie Photoshop?

Istnieje wiele możliwości rysowania z fotografii przy użyciu narzędzi "Photoshop". Najpierw spójrzmy najprostszy sposób, po którym zdjęcie stanie się czarno-białym rysunkiem ołówkiem.

  • Otwórz żądany obraz w edytorze "Photoshop".
  • Po prawej stronie jest panel "Warstwy", w którym wyświetlana jest tylko jedna warstwa naszego zdjęcia – "Tło" – na razie. Skopiuj go prawym przyciskiem myszy – "Utwórz duplikat" lub po prostu przeciągnij go do ikony "Utwórz nową warstwę". "Kopia tła" pojawi się na liście warstw.
  • Teraz musisz wyeliminować nową warstwę, używając górnego menu "Image – Correction – Desaturate". Dostajemy czarno-białe zdjęcie.
  • Po powtórzeniu kopiowania i ponownie w górnym menu wykonujemy jeszcze jedną operację "Image – Correction – Inversion". To zmieni nasze kolory – zmienia się na czarno na biały i odwrotnie.
  • Na tej samej warstwie w lewym panelu otwórz listę trybów mieszania i wybierz "Linear clarifier". Cały rysunek zmieni kolor na biały i możesz przejść do następnego kroku.
  • Na tym etapie zbliżamy się bezpośrednio do stworzenia efektu ołówka. W menu głównym używamy "Filtruj – inne – minimum". Potem na białym tle po poprzednim kroku pojawia się pożądany wynik – rysunek ołówkiem. W oknie ustawień filtra, który otwiera się natychmiast po aplikacji "Filtr – inne – minimum" w polu "Promień", ustawiamy wartość 1, ale możemy eksperymentować. Im większy promień, tym silniejszy będzie wzór przypominający zdjęcie. Dlatego optymalny rozmiar wynosi 1, ale można go lekko zwiększyć – zależy od zdjęcia, a to może być określone przez oko. Rysunek jest gotowy.
  • Jeśli wynik nie jest wystarczająco jasny, można zastosować tryby mieszania po zastosowaniu filtru "Minimalny". Na przykład "Przejrzystość fundacji". Udany reżim zostanie znaleziony eksperymentalnie.
  • Również interesujący efekt spowoduje, że środkowa warstwa w lewym panelu nie będzie widoczna (kliknij na "oko" obok nazwy warstwy). Następnie wynikowy wzór staje się zabarwiony.
  • Aby zapisać ten lub ten wynik, po osiągnięciu pożądanego wyniku, wybierz menu "Plik – Zapisz jako …" w górnym menu i zapisz obraz, jeśli jest to wygodne.

Praca z farbami

Jak zrobić zdjęcie jako pomalowane? Wykorzystując specjalny filtr opracowany przez Adobe, który jest swobodnie dostępny w Internecie – Pixel Bender. W wersji Ps6 jest już zainstalowana fabrycznie, aw wersji rosyjskiej nazywa się "farbą olejną" i znajduje się w górnym menu w kolumnie "Filtr".

Efekt ten wygląda szczególnie dobrze na fotografie niektórych miejsc: zabytkowe budynki, krajobrazy i martwe natury. Możesz też zastosować je do zdjęć osoby, ale wynik może być niejednoznaczny.

Użyj tej metody do edycji jeszcze łatwiejszej niż poprzednia: wystarczy otworzyć potrzebne zdjęcie, a następnie przejść do górnego menu "Filtr – farba olejna …", wtedy zostanie otwarte dodatkowe okno filtru, w którym natychmiast zobaczysz przyszły wynik, zmieniając ustawienia. Zmieniono dwa główne parametry: właściwości pędzla i oświetlenie. Powstały obraz jest bardzo piękny, a co najważniejsze, wydaje się, że jest naprawdę rysowany szczotkami i farbami.

I wreszcie

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele sposobów na zrobienie zdjęcia jako rysowanego, jak stworzyć naprawdę niezapomniany rysunek w drodze przetwarzania zdjęć. Możesz osiągnąć efekt karykatur, bajki, komiksy, obrazy, szkice. Lista może być kontynuowana tyle, ile wyobraźni wystarczy. Możliwości w edytorach grafiki są niemal nieograniczone – wystarczy, że się boisz się uczyć. Zainstaluj Photoshopa, rozpocznij od prostego, stopniowo poprawiając umiejętności i osiągniesz doskonałe wyniki!