194 Shares 7905 views

rośliny akwariowe. Cryptocoryne Wendt: hodowla i pielęgnacja (zdjęcia)

Wendt Cryptocoryne (Zwartka Wendta) – jest to dość proste roślina akwarium, które mogą być wskazane, nawet dla początkujących akwarystów. W trosce o nich nie jest to łatwe, gdyż nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy i doświadczenia w tej materii. Można jednak wskazać kilka tajemnic i zasad, które należy zwrócić szczególną uwagę.

Cryptocoryne. Dlaczego ta wizyta?

Home rosnącej kryptokoryn Wendt są Sri Lanki wody. Ta roślina ozdobna ma falista i piękny brązowy kolor na zielonym tle. Dlatego też jest szczególnie polecany do wzrastania w akwariach o większej głębokości warstwy wody, które ostatecznie tworzą gęstą, niewiarygodnie piękne krzaki. Ze względu na niską wysokość, aż do 20 centymetrów, Cryptocoryne jest idealny do planu średnich dekoracji akwarium, tym niższy poziom wody, tym bardziej piękny pozostawia się na powierzchni, tworząc niepowtarzalny krajobraz. Szerokość tuleja jest średnio 12 centymetrów. Kryptokoryn dość szybko rośnie, ale o zawartości w małej wielkości akwarium będzie nieco mniejsza, gdzie wysokość 6 cm i szerokości 8. akwarium objętości, roślina może osiągnąć wysokość 30 cm.

opis

Jakie są te rośliny wodne? Cryptocoryne Wendt ma kształt krzewu, w którym nie ma centralny trzon. Lancetowate liście pochodzą bezpośrednio od korzenia, jest usytuowana w bardzo krótkich ogonkach, prawie niezauważalne w dobrze rozwiniętych, gęstym buszu. Korzenie kryptokoryny potężne i płazów. kolor liści może wynosić od światła zielonego na brązowy i czerwony. Przy dobrych warunkach szerokości zielonej części może wynosić do 5 cm. Liście mogą być zarówno bezpośredni i silnie zaciśnięta na krawędziach, co daje dodatkowe rośliny ozdobne.

W naturze kryptokoryn Wendt rośnie na strumienie SHALLOWS, różnych strumieni, które nie mają tendencji do wyschnięcia, a także żwirowych lub skaliste dno, w którym szybki strumień może przeważać. Zarośla może iść z duchem czasu. Należy zauważyć, że w pewnym momencie prawie nigdy spotkać różne rodzaje roślin.

gatunek

Cryptocoryne – akwarium roślina, reprezentowana przez wiele gatunków, wśród których są najbardziej popularne w uprawie. Różnią się one między sobą, w postaci arkusza, przy gęstości barwiącego i bawełnę.

Najczęstszym i częste – to Cryptocoryne Wendt brązowy. Roślina ma podłużny czerwonawy lub brązowe liście z oliwek odcieniem. Ten gatunek jest najbardziej popularny wśród akwarystów ze swoich właściwości dekoracyjnych i niezwykły wygląd, a także łatwość konserwacji i dobrego przystosowania do różnych warunków. Cryptocoryne Wendt brązowy – dość duża roślina, która może osiągnąć 30 cm wysokości, tworząc luźne zarośla. Wielkość może również zależeć od objętości zbiornika – im mniejsza jest ilość, tym mniejszy będzie sama roślina.

Zwartka Wendta czerwony, jest również tropikalny ma podłużne zielone liście, czerwone z tyłu, około 2 cm szerokości. Roślina charakteryzuje zwykłych standardowych rozmiarach, jak również łatwym opieki i konserwacji. Dodatkowo może posiadać wystarczająco niską temperaturę. Tryb ten nie wpływa na szybkość wzrostu i rozwoju.

Cryptocoryne Wendt zielony – rodzaj, który ma najbardziej barwne liście jasnozielone. Z dobrym oświetleniem, takim jak agresywnej kolorystyki przychylnie patrzy na akwarium.

Cryptocoryne Wendt. Start Akwarium

Wendt przetrwa także w różnych warunkach, choć preferuje skład wodnej pożywki lub umiarkowane. Zbyt miękki środowisko może przyczynić się do utraty dekoracyjnych i gnijących liści. Idealna jest, aby utrzymać temperaturę około 24 °, przy niższych szybkościach wzrostu roślin może być zwalniany.

Cryptocoryne tolerować tak długiej stagnacji wody i część jej zmiany. Na rozwoju i wzrostu roślin takie warunki nie są znacznie wpływ. A także krzewy się korzenie w lekko alkalicznym lub nieznacznie zakwaszonej wodzie.

Cryptocoryne Wendt toleruje zarówno sztuczne i naturalne światło, ale w przypadku bezpośredniego światła słonecznego, roślina jest niezbędna do pokrycia. Aby stworzyć komfortowe warunki krzewy niezbędne fluorescencyjne lub żarówek. Można również połączyć te dwa rodzaje oświetlenia, zapewniając roślinie pełen zakres promieniowania. Należy zauważyć, że na każdy litr wody wymaganej mocy 0,3 watów.

Cryptocoryne Wendt Brown lubi umiarkowanego oświetlenia z lekkim cieniowaniem z większych okazów roślin wodnych, które nie wpływają na barwę liści. W takich okolicznościach, to uczucie tak dobrze jak z jasnych świateł. Światło dzień dla tej rośliny powinna wynosić co najmniej 12 godzin.

rozkwit

W celu Wendt do kwiatów, które mają być przeniesione do jednego doniczki co najmniej 7 cm średnicy, które dodaje się zanieczyszczenie gleby torfowej i piasku kwarcowego, przy czym górna część jest wypełniona gęstą warstwą żwiru. Taki pojemnik jest wystawiony na dno akwarium, grubość warstwy wody, która wynosi około 4 cm. Gdy ten ekran jest wymagane brud i zapewnienie dobrego zasięgu, której czas trwania wynosi nie mniej niż 12 godzin dziennie. W tych warunkach, zawartość 6 miesięcy Cryptocoryne kwitnie.

ziemia

Jako podkład do wygodnego treści jest najlepsza dużą piasku rzecznego i małe kamyki. W gruboziarniste twarde podłoże pomnożyć boczne kiełków, które mogą prowadzić do problemów takich jak uprawy młodych pędów zbyt blisko krzaka matki. Stwarza to ryzyko, że nowe instalacje zabierze wszystkie siły witalne rdzenia, co doprowadzi albo do śmierci lub do osłabienia i utraty gatunków ozdobnych. Silnej krzew z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym może wymagać ziemi o grubości co najmniej 6 cm, a tym samym unika się zużywanie środków odżywczych i roślin głodu.

posypanie

W czasie, iły podstaw dobrze, więc instalacja nie wymaga dodatkowych suplementów mineralnych dla dobrego rozwoju. Jeżeli gleba jest bardzo świeże kryptokoryny czasami mają niewielki kanał z nawozów sztucznych, na przykład w postaci mieszaniny gliny i torfu. W tym celu konieczne jest, aby toczyć się małą kroplę substratów, umieszczając ją w miejscu, a rozgałęzienia korzeni wypełnianie głównego podkładu. Ten makijaż przez długi czas zapewni roślinę ze wszystkich niezbędnych składników mineralnych do pomyślnego rozwoju i wzrostu. Po transplantacji, a dobry poziom zamulenia gleby nie potrzebują takich narzędzi. Jeśli kryptokoryny być przeszczepione do świeżej ziemi, powtórzyć tę procedurę.

Jako podawanie raz na dwa tygodnie należy dodać wodę w akwarium takich małych ilości pierwiastków śladowych: miedź, bor, molibden, mangan, żelazo dwuwartościowe. Substancje te są w dawce 0,1 mg na 1 litr wody.

funkcje

Wendta Cryptocoryne nie lubią częste bezpośrednie, tak aby zmienić ich siedlisko zaleca się nie częściej niż raz w roku. Za każdym razem może być potrzebna po przeszczepie zakładu właściwie osiedlić się w nowym miejscu i tworząc młode liście kilka tygodni.

Tuleje wystarczająco niewymagających się do zawartości dwutlenku węgla w wodzie, więc dodatkowe zasilanie z dwutlenkiem węgla w akwarium nie jest wymagane.

Nie jest konieczne Cryptocoryne rosną w specjalnej gleby. To wspaniałe uczucie, wyprowadzeni na pniaków drzew i kamieni, zwłaszcza jeśli są one pokryte formacjami mułu, które nie mają charakteru zgniły.

hodowla

Zwartka Wendta nadaje się również do metod hodowlanych, takich jak wegetatywnej, odsunięcie podstawne pędy i korzenie dzielić.

Podczas mnożenia za pomocą młode rośliny trzeba czekać aż kiełki będą co najmniej trzy z własnym arkuszu. Potem jest już możliwe, aby wyciąć z rodzicem i repot indywidualnie.

Łatwo namnażane poprzez podzielenie tulei, natomiast na tyle dokładnie podzielić ją na 2 lub 3 kawałkach, pozostawiając na każdym arkuszu oraz w ramach kilku kłącza.

Można z powodzeniem rozmnażać i rozwijać krypty w wilgotnych szklarniach. Kiedy takie treści rosną i kwitną trochę szybciej, ale coraz nasiona w sztucznych warunkach jest niemożliwe. Takiego sposobu uprawy gleby wymaga mieszaninę składającą się z murawy, torf, humus i piasek. Ta gleba powinna być bagnisty i bardzo dobrze nawilżona. Światło rozproszone jest to wymagane, ale jasne. Kryptokoryny uprawiane w takich warunkach mogą być przeszczepione do zbiornika bez problemów.

Zalety uprawy

Cryptocoryne Wendt dobre do uprawy w akwarium, tak że nie jest uszkodzony przez różnych owadów i ryb. Wynika to z jego gorzki smak, który najwyraźniej nie przemawia do innych mieszkańców jej odżywiania.

Ponadto, instalacja jest dobrze dostosowana do różnych warunków zawartości wody i chemiczne. Jest idealny do dekoracji akwarium lub terrarium dowolny, gdzie dobrze będzie czuć nawet góruje nad wodą.

Wszystko o akwarium: Cryptocoryne Wendt i jej choroba

Chore rośliny mogą być łatwo określona przez arkusz stanu. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy liść ostrzy bardzo szybko ciemnieją, stają się miękkie, przezroczyste i zaczynają się rozkładać. Progresja choroby mogą być wywołane przez nagłe zmiany wody, zmienić jego ustawienia, lub intensywność widma oświetlenia. Czasami ten stan zakładu może być spowodowane przez innych powodów. Często choroba jest przenoszona z przeniesieniem z innych roślin zainfekowanych akwarium. Jedynym sposobem walki jest usunięcie liści, oczyszczenie wymiana wody i gleby przed błotem. Na tej samej podkładki pozbawionego liści, mogą swobodnie unosić się na powierzchni wody. Zwykle po takim zabiegu, pozwala na procesy potomne, które stanowiły młode liście. W ten sposób możliwe jest, aby zapisać i odtworzyć rośliny macierzystej.

Wendta Cryptocoryne często nazywana uniwersalną dekoracji akwarium, nadaje się do stosowania nawet przez niedoświadczonych akwarystów, pierwszych spotkań z hodowli żywe rośliny podwodne. Jednak nie jest tak bezpretensjonalny flory, ten wspaniały krzew podoba jej niezwykły wygląd i wiele odmian, które mogą zaspokoić najbardziej wymagających amatorów lub profesjonalnych. Najważniejsze – cierpliwość i opieki, wówczas zakład będzie długo służyć jako wspaniały wystrój akwarium i stworzyć komfort dla wielu podwodnych mieszkańców.