728 Shares 3495 views

Makrognatus cętkowane: warunki w akwarium

Ktoś taki jak puszyste, czworonożnych zwierząt i ptaków, jak kogoś z całego serca kocha rybę. Dziś w apartamentach, restauracji i innych budynków widać akwariów wszystkich kształtach i rozmiarach, zamieszkanych przez najbardziej różnorodnych i niezwykłych gatunków organizmów wodnych. Makrognatus cętkowane – jeden z nich. Ten nietypowy przedstawiciel mieszkańców akwarium przyciąga poglądy wielu sklepach zoologicznych. Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o rybę, można znaleźć w tym artykule.

Mieszkania w przyrodzie

Oderwanie się od PERCIFORMES ryb zawiera bardzo nietypowe podgatunki zwane hobotnorylymi. Ma tylko jedną rodzinę, jest podzielony na dwie rodzajów i około 50 gatunków. Główną różnicą między tymi dwoma gałęziami jest to, że były składa się z gatunków azjatyckich, a drugi – z Afryki. Mniej znany jest różnica między nimi polega na strukturze nieparzystych płetwach. W makrognatusov są podzielone i nie mastatsembelusov – podłączony.

To miejsce, gdzie żywe węgorze – rozlewiska rzek i jezior z spokojne wody i dna pokryta mułu i piasku o gęstej roślinności.

Ryby wydają się być aktywny w nocy. W ciągu dnia chowają się w krzakach, ukrywa się pod kamieniami lub zakopane w ziemi. ryba bezpieczeństwa zapewniają, oglądając go w świat. Pomaga to specjalne trąba wykonujących węchowe funkcję narządu. Noc narybku węgorza Hunt, plankton, małe kraby i kawior.

wygląd

W niewoli zazwyczaj zawierają makrognatusov oculate. Pomimo jego niezwykły wygląd, ryby wyróżnia elegancję. Mają wydłużony korpus, płaska na boki. Rozwija się w akwarium, widok osiąga długość 15-25 cm. Przednia część makrognatusa ciała nieco przypomina pysk lisa. Szczęka – małe smoczek z rurowych nos na końcu. Kolor ryby przyjemne, od bladego beżu do brązu i oliwkowych barwach. Uzupełnia niezwykły wzór poprzecznych pasm światła i żółte kropek. Całe ciało jest podzielone akwarium węgorza pasek.

Płetw grzbietowych i odbytu są przenoszone do ogona, piersiowe nieobecny. Mają czerwonawy lub jasnobrązowy kolor. Fin, umieszczony z tyłu, ozdobione czarnymi plamami ze złotym obramowaniem. Są one bardzo podobne w oczach ryb, które ma swoją nazwę. Również z tyłu są ciernie. Kobiety są zawsze większe i grubsze niż samca.

zachowanie

Po raz pierwszy po przeprowadzce do nowego akwarium ryb można ukryć i być przestraszony środowiska, ale będą one wkrótce rozpocząć się opanować i można łowić z ukrycia nawet w ciągu dnia. Grupa treści makrognatusov oculate w młodym wieku jest dopuszczalne, ale ważne jest, aby pamiętać, że jako dorośli, każdy z nas może stać się bardziej agresywne wobec siebie.

zgodność

Aby umieścić to w widoku zbiornik z małych ryb niepożądane, ponieważ są one łatwo dostrzegalne jak ekstrakcja. Najlepiej jest kompatybilność makrognatusa wydaje cętkowane z większych i spokojnych mieszkańców.

Właściciel akwarium ma również być ostrożnym: właściciel zwierzę może dobrze gryźć ręki lub rani, rani ciernie.

akwarium

Makrognatus cętkowane stanie współistnieć z innymi rybami, ale przejawiać się w całej swej okazałości, będzie mógł do szczególnych typów akwarium szkło kolorowe, której wysokość będzie wynosić 100 litrów.

Szczyt nie może pozostać otwarta. Konieczne jest, aby zamknąć szybę, bo ten rodzaj ryby mogą uciec przez niewielką szczelinę, czy jakość wody uległa pogorszeniu, lub nie było do gustu. Szczególną uwagę należy zwrócić na rogach akwarium, a także miejscach, gdzie przewody są umieszczone, kanałach.

Obecność gleby jest konieczne, ponieważ trądzik uwielbiają kopać do niego, pozostawiając tylko oczy i nos na powierzchni. Ważne jest, aby nie było żadnych ostrych kamieni, inaczej szkodzić ryby. Jeśli zaniedbamy ziemi, po czym można rozpocząć makrognatusa różnych chorób skóry. Lepiej nie używać błota i wziąć miękki piasek. Roślinność nie powinny być łatwe do odkopać. Świetnym rozwiązaniem – garnki. Trądzik lubią chować i ukrywać, ale ponieważ w akwarium należy umieścić wiele jaskiń, Wielka.

Ponieważ forma jest aktywny w nocy i podziemnego życia, ryby produkowane duże ilości śluzu, dzięki czemu można je łatwo kopać w skałach. Jeżeli nadmiar wylotowa nie jest usuwany, że skóra staje się stan zapalny.

Jakość wody w makrognatusa zawartości cętkowane w akwarium nie ma żadnych specjalnych wymagań. Należy zachować ostrożność, tylko za to, że był czysty. Najbardziej komfortowe parametry: kwasowości – 7-8; Temperatura – + 21-28 ° C (dopuszczalna redukcję do + 20 ° C); Twardość – 6-15. Koniecznie ciągłe napowietrzanie, a trzecia wymiana wody co tydzień. Jeśli jest to pożądane, dodać 3-4 łyżki soli morskiej na 100 litrów wody.

żywność

Większość makrognatus cętkowane kocha żyć paszy. Zawsze można spróbować wprowadzić gatunki suche lub mrożone ryby, ale często go odrzucić. Uczta dla nich być komara larwy, dżdżownice, małe skorupiaki i bezkręgowce. Czasami mogą polować i mniejszych gatunków ryb. Są to przykłady takich karmienia ryb mielona kałamarnicami mięsnych i dorsza.

choroba

Kiedy nienormalne warunki trądzik makrognatus cętkowane może być chory. Przyczyny tego są złej jakości, brudnej wody, niewłaściwego gruntu. W takich przypadkach, ryba nie otrzymuje wystarczającej ilości śluzu, skóra staje się stan zapalny, pojawiają się owrzodzenia.

Szybkie reagowanie w początkowych etapach węgorza może powrócić do stanu normalnego. Temperatura wody powinna być stopniowo zwiększana na poziomie + 32 ° C, a także zwiększyć poziom zasolenia do 10%. Następnie dodać eritsiklin i gryzeofulwina w wymaganej dawce (uzgodnione ze specjalistą), zwiększenie liczby zmian wodnych.

Wykonując prostych zasad, można zapełnić szeroką gamę akwarium gatunków ryb. Najważniejsze – aby z góry wiedzieć, ile są one zgodne i czy warunki są odpowiednie do zawartości niektórych innych zwierząt.

Obserwacja życia wewnątrz akwarium dają poczucie spokoju, a także dywersyfikacji swoim czasie wolnym. Bardzo ciekawy projekt szkło z wybranymi mieszkańcami i dekoracje mogą być punktem wnętrza pomieszczenia.