191 Shares 5351 views

Melisy: Użyteczne właściwości i przeciwwskazania

Te aromatyczne zioła często spotykane w ogrodach. Jej miłość do przyjemnego zapachu mięty, cytryny, właściwości lecznicze. I tylko dla urody. To zajmuje swoje miejsce w dowolnym dostępnym zakątku ogrodu, ogród zioła melisy. Przydatne właściwości i przeciwwskazania, sposoby użycia pikantnych ziół – wszystko warto omówić w szczegółach.


Co to za roślina?

Ona ma wiele nazw: miód jabłko, mięta pszczoła, pasiekę, roevnik, Alkohol (oczywiste jest, że pszczoły nie są obojętni na to!), Mint cytryna, melisa. Przydatne właściwości i rośliny aromatyczne są doceniane nie tylko pszczoły, ale także ludzi, ale później. Jest to roślina wieloletnia, osiągając wysokość 0,5-1 m. Korzenie są mocne, rozgałęziony krzewów. Liście są zaokrąglone, wyryte na brzegach, a kwiaty są małe, żółtawe. Bezpretensjonalny w uprawie: raz rozliczane w kącie ogrodu, tam jest opóźnione przez długi czas, a będzie jeszcze trochę limitu: Spróbuj uchwycić nasz ukochany Melissa dużo miejsca!

Przydatne właściwości i przeciwwskazania

Wyliczenie ma sens zacząć przeciwwskazań, ponieważ są one znacznie mniejsze. Pierwszą rzeczą, aby pamiętać, że dzieci dają żadnych leków ziołowych z wielką starannością: nigdy nie wiadomo, jak zareaguje na tak potężnego uderzenia ciała dziecka. Nie ma wyjątków i ziela melisy. Jego właściwości są użyteczne przejawia się między innymi w nadciśnieniu: herbatki i wyciągi z melisy obniżyć ciśnienie krwi. Tak, to jest przeciwwskazany u osób z niskim ciśnieniem krwi. Potem – balsam koi nerwy, odpręża, poprawia sen. Jednakże w przypadkach, w których koncentracja uwagi, podobnie jak praca lub wyjazd za kierownicą – pachnący herbata z melisy zapomnieć. Od tego olejku olejarni, ktoś reakcje alergiczne. W skrócie, bardzo wybiórczy w swoim balsamem działania.

Przydatne właściwości i przeciwwskazania są niewspółmierne, tak obszerna lista chorób, które sprawia, że ten herb. Uzdrawiająca moc to jest w dużej mierze ze względu na wysoką zawartość olejków eterycznych w liściach. Bogaty balsam i witaminy, zwłaszcza witaminy C, karoten, kwas rozmarynowy i kawowy, flawonoidy, taniny.

Że traktuje balsam

Są prawdziwymi fanami tego zioła, które można powiedzieć, „tylko on nie leczy!”. Może to przesada, ale sędzia dla siebie. O tym, że napar z ziół, uspokajają układ nerwowy, już wspomniano powyżej. W ten sam sposób można usunąć skurcze mięśni, żołądka lub jelita balsam. Przydatne właściwości i przeciwwskazania, aw tym przypadku idą w parze: zioło pomaga tylko z umiarem iz nadmierne wykorzystanie efektu można odwrócić, to nie jest środek uspokajający i tonik. Szeroko stosowany moczopędne i żółciopędnie właściwości melisy. W cukrzycy swoich liściach herbaty nieznacznie niższy poziom cukru we krwi w tym samym czasie uspokojenia nerwowego drżenie i palpitacji, które często towarzyszą choroby. W astmie cytryna mięta może normalizować oddychanie. Gdy anemia jest także pokazana. Kiedy artretyczne bóle napary z melisy łagodzi pacjentów. olej Melissa powinna zawsze mieć w domu w przypadku grypy i przeziębienia, wysoką temperaturę, opryszczka na ustach. Nie powinniśmy zapominać o domowej kuchni: wiele z nich chętnie korzystać z ziela melisy jako pikantne przyprawy do żywności. Awicenna w dziele „kanonów Medicine” wspomniano balsam jako środek zdolny ducha nawias i wzmocnienia organizmu, pomagają w mózgowej okluzji i dostarczyć z cuchnący oddech. Medycyna dzisiaj nie spierać się z tym, a wręcz przeciwnie, znacznie rozszerza listę chorób, w których korzystanie z melisy jest oczywista.