654 Shares 4008 views

Kto jest boginią Nemesis?

Często, gdy nie ma żadnych problemów lub występują negatywne zdarzenia, pytamy: „Co mam to wszystko” lub „Dlaczego tak się dzieje ze mną?”. Ale odpowiedź na to pytanie jest, co do zasady, nie możemy znaleźć, ponieważ szybko zapomnieć o swoich działaniach, jakiekolwiek one są – dobre lub złe. W dawnych czasach ludzie wierzyli, że za wszystkie działania prędzej czy później trzeba zapłacić. Nic dziwnego, że mówią: „Jak na wezwanie, więc echo”. I po tej bogini Nemesis, o rozmowie.


Skąd Nemesis?

Według mitologii greckiej, Nemezis – bogini zemsty i odwetu. Jeśli dana osoba popełniła czyn zły, to patrz na pewno złapany kary. Matka Nemezis była boginią nocy nikt nie urodziła jej karę w Kronos. Wraz z Nemesis istnieją inne bóstwa: Eris – bogini niezgody, Tanatos – bóg śmierci, apatia – bogini Deception Hypnos – God najczarniejszych snach.

gniew Nemesis

Często obok imienia tego bóstwa jest wymienione nazwisko Adrastea, co przekłada dźwięki jak „nieuchronne”. Wyglądało na to przez przypadek i ze względu na fakt, że los każdego człowieka jest nieuniknione, każdy z nas prędzej czy później, czekając na odpłaty dla naszych działań. Boginię Nemezis jest przeznaczony do monitorowania porządek świata, przebieg zdarzeń, że nikt nie próbował zmienić swoje przeznaczenie, które jest ordynowany przez wyższych mocach. Nazwa bóstwa jest związana ze słowem „nemo”, co tłumaczy się jako „słusznie oburzony.”

Jak przedstawiono boginię Nemezis

To drew na mozaikach, starożytnych amfor i innych obiektów w ręku były na pewno Wagi i inne symbole, które reprezentowane równowagę i słuszny gniew: bicz, miecz i uzdę. Za plecami miał skrzydła, należy przedstawić rydwan, który został sporządzony przez zaciętych gryfów. Można również spotkać się z wizerunkiem bogini zgięta w łokciu ręce, symbolizujące jednostkę czasu jako miara rzeczy.

świątynia Nemesis

W ramce – małej miejscowości, który znajdował się nad brzegiem Attyce, niedaleko Marathon, to była świątynia poświęcona Nemesis. Każdego roku w tym miejscu byli sportowcy i konkursy inscenizacji teatralnych produkcjach. W świątyni był posąg bogini, która jest rzeźbione, według legendy, Phidias. Nemezis jest boginią została przedstawiona z gałęzi jabłoni w jednej ręce i kieliszkiem wina w drugiej. Istnieje legenda o tym, jak pojawił się ten posąg. Kiedy Persowie postanowili podbić Grecję, wzięli kawałek białego marmuru z zamiarem, aby wygrać i zadedykować ten pomnik radosnego wydarzenia. Ale przegrali bitwę, a gdy Ateńczycy uznał ten marmur – dał jej rzeźbiarzy. Tak na granicy Europy i Azji był posąg bogini Nemesis.

Bogini Nemezis – patronką rzymskich gladiatorów

Rzymscy żołnierze bardzo zaszczycony tego bóstwa. W każdym pokoju grecko-rzymskiego gladiatora z pewnością był to obraz bogini i jej figury. Wojownicy Uważa się, że targi nemesis koniecznie pomóc im pokonać wroga, a jej gniew wyprzedzić kogoś, kto będzie działać nieuczciwie. Tak więc, możemy stwierdzić, że bogini, między innymi, jest również patronką gladiatorów.