182 Shares 2938 views

Lekkie rzemiosło z papieru: schematy i zdjęcia. Nauczyć się rzemiosła z papieru z dziećmi

Papier – unikalny materiał dla kreatywności. Dzieci mogą bawić właściwości: zgniatać, podzielić na kawałki, ma dowolny kształt pod wpływem ścinania, przekształca się z płaskiej blachy w kształcie trójwymiarowej poprzez składanie i późniejszego prostowania. Lekkie rzemiosło z papieru, stworzone w ten sposób nazywane są „Origami”.


Dlaczego warto uczyć się zrobić origami

Jest to ciekawe i przydatne ćwiczenia dla dzieci. Rozwija umiejętności motorycznych, wyobraźnia, myślenie przestrzenne, uczucia i zdolność do tworzenia kombinacji cierpliwości i dokładności. Ponadto dziecko przynosi radość, satysfakcję i poczucie własnej wartości, pewność siebie, a we wnętrzu – stylowe elementy wystroju.

Główną zaletą tego typu działalności – dostępne dla każdego. Zakupić odpowiedni materiał i uczyć się razem z dziećmi, aby rzemiosła z papieru (origami), arkusze kwadratowych programu składanym pomoże Ci uzyskać dobry wynik.

Pierwsze kroki

1. Przygotować miejsce pracy. To musi być gładkie, czyste, mieć odpowiednią przestrzeń dla łatwego pozycjonowania papieru i działań z nią.

2. Dokładnie przeczytaj instrukcje.

3. Przygotować wszystko, czego potrzeba do pracy. Do wytwarzania rękodzieła, jak pokazano w tym artykule są: papier, nożyczki, klej, drut. Muszą być niewidzialna nić (cienka żyłka do biżuterii wykonany z koralików). Drut pilarki karton, czarny marker, ołówek, linijki, dywan i nóż do cięcia papieru.

4. Zastanów się, co zamierzamy zrobić, to wynik powinien wyglądać i jak będzie używana.

Czy jesteś gotowy? Więc zacząć!

Latające ptaki: nauczyć się rzemiosła z papieru i

musisz biurowy papier do produkcji ptaków latających. Kolorowe (kwadraty o boku 10 cm), idealnie pasuje. Można użyć dowolnego rodzaju wyrobów z papieru. Należy pamiętać, że zastosowany materiał nie był cięższy niż papier biurowy. Pożądane jest, aby było kolorowo. Wymiary ptaków może być zmieniony, ale jego podstawą jest poprawna forma kwadratu.

Na rysunku:
– linia przerywana – krotnie (linii zagięcia);
– linia czerwona – możliwość dodawania;
– czerwony strzałkę – w kierunku zwijania;
– Twisted czarna strzałka – zwrócić się do drugiej strony o produkcie.

Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami starannie i dokładnie wykonywać wszystkie czynności.

Gdy ptak jest gotowy, będzie czerpać tylko jej znacznik oczy. Wszelkie lekkie rzemiosło z papieru, dzieci malowane wyglądać interesująco.
Jeden ptak – to dobrze, ale cała paczka jeszcze lepiej. Sprawdź swoje koleżanki ptaków papierowych inne kolory.

Wskazówka: Można użyć białego papieru, ale lepiej jest wziąć dwustronny kolor lub wzory.

Następnie produkt będzie dobrze wyglądać na każdej stronie. Teraz pomyśl o tym, jak można użyć papieru ptaka. Jest możliwe, aby ozdobić pudełko. Ale o wiele bardziej interesująca, aby mobilność i wówczas owłosione Hack znajdzie życie w ruchu.

Produkcja samochodu pokazano

Więc nie mógł się oprzeć i stworzyć barwną stado ptaków latających. Teraz musimy połączyć lekkie rzemiosła z papieru w spójną kompozycję z użyciem drutu i przejrzystej wątek (światło linia). Lepiej wziąć drut florystyczny. Nadaje się średnicy. Ponieważ jest to łatwe w obsłudze. Ponadto będzie to wygląd organicznego z produktem. Jednakże, jeśli nie masz dekoracje, można dostać się do każdego dostępnego materiału.

Ta przeróbka jest dobre, ponieważ jego producent może zrobić wspólnie. Grupa dzieci można przygotować ptaki. Jest to lekcja dla dzieci. Kto lepiej niż oni wiedzą, jak narysować oczy? Oczywiście, dzieci chętnie podejmują się każdej firmie, ale pomóc im realizować swoje plany muszą być doświadczeni, wykwalifikowani ludzie. Dlatego lepiej jest, gdy z rzemiosła papieru z dziećmi będzie robić dorosły. Powie ci jak wyginać drut na końcach segmentów (powinien dostać „rocker”), jak naprawić ptaka na sznurku, tak że utrzymuje równowagę (jej ciało powinno być równoległe do podłogi). Ważne jest, aby dokładnie przewidzieć, gdzie w komórce, aby nakłucie. Jeśli nie po raz pierwszy, należy spróbować ponownie na nowo – w wątku trochę oprócz pierwszej punkcji.

Gdy wszystkie ptaki będą znajdować się na skórze, mogą być one umieszczone na krawędzi przewodów i montaż produktu w całość organicznej. Przędze mogą mieć różne długości i ptaki będą się asymetrycznie (jeden nad drugim, lekko). Położenie przewodów pomocniczych mogą być również zróżnicowane. Kompozycja będzie utrzymać równowagę, jeśli prawidłowo określić długość wszystkich wątków i punkty mocowania wahacza.

Jakie inne elementy komórkowe

Mobiles – produkty, które zawierają lekkie rzemiosła papieru. Ten niezwykły ozdoby wnętrza. Tworzą atmosferę spokoju i ciszy, uspokoić swoje powolne, płynne ruchy. Wiszą na włosku i prosimy o jego twórcy są motyle, ryby i tym podobne, jakieś postacie.

Kwiaty dla mamy

Krewni dziecka, a przede wszystkim ocenić wyniki sztuki papieru, a jednocześnie służą jako główne źródło inspiracji. Kto inny jak nie matka może docenić i poprzeć owoce pracy swojego dziecka? Jest to główny obiekt na dar dawania. Rzemiosło papieru matka każdego roku w dniu 8 marca przynosi każde dziecko z przedszkola lub szkoły. Każda kobieta uwielbia kwiaty. U dzieci nie ma możliwości, aby kupić bukiety. Jednak, aby stworzyć kwiatowe kompozycje z papierowych kwiatów jest dostępny dla każdego. Naucz dziecko, aby zrobić delikatny czereśnia gałąź.


Do produkcji kolorach używać papierowych ręczników, składany w kilku warstwach. Na przygotowanej materiału wyciągnąć żądaną pozycję. Następnie należy wyciąć po obrysie. Powstały stos kwiatów zapiąć na środku zszywacza. Krawędzie kolor tkanki (jeśli jest biały papier) barwnik znacznik (marker) lub w wyniku czego otrzymano odcień farby, co uderzeń światła, można wykorzystać kolorowym. Gotowe elementy muszą puch się ramiona (zginanie krawędzi). Gałęzie mogą być wykorzystywane do naturalnego elementu. Gałązka drzewa zapiąć tektury i przykleić go do kwiatów. Prezent jest gotowy!