607 Shares 3624 views

Reżyser Alexander Veledinsky: biografia i filmografia

Alexander Veledinsky – scenarzysta, reżyser. Jego nazwisko stało się znane po wydaniu popularnego serialu telewizyjnego „Brigada”. Alexander Veledinsky – jeden z autorów scenariusza do filmu o seryjnym gangsterów lat dziewięćdziesiątych. Premiera odbyła się w 2002 roku. Od Veledinsky sprawdził się jako utalentowany, nietypowe Dyrektor producenta. Jego ostatni obraz zyskał popularność nie tylko w Rosji, ale również za granicą. Biografia i kariera Veledinsky – Przedmiotem artykułu.

Niedostosowane do kina

Reżyser Alexander Veledinsky urodził się w 1959 roku w mieście Gorki. Warto zauważyć, że w kinie stało, kiedy był w jego czterdziestych. Po liceum Veledinsky wszedł Instytutu Politechnicznego, otrzymał zawodu inżyniera. Jego specjalność – „statki, sprzęt elektryczny”. Zawód poświęcił prawie dwadzieścia lat.

Alexander Veledinsky filmografia marzył od młodości. Jednak, aby rozpocząć proces twórczy sposób zapobiega on przekonanie, że cudowny świat sztuki nie przypadkowy osobę nawet niezwykle utalentowany, jest to niemożliwe. Jednak marzenie o filmie go nie opuścić. Aw 1995 wstąpił w zaawansowanym Reżyserii kursów. Nawiasem mówiąc, jest on w stanie tylko jego druga próba.

debiut

Pierwsze zdjęcie w 1995 roku stworzył Alexander Veledinsky. Filmy można policzyć na palcach. Jednak niemal każdy z nich – prawdziwym wydarzeniem w krajowym przemyśle filmowym. W 2001 roku reżyser nakręcił krótki film „Ty i ja, tak jesteśmy z tobą”. Ten projekt zaangażowane dwa Artist Ludowej Rosji – S. Makovetskii i V. Stiekłow. I zrobili to za darmo. Jakie inne dzieła słynnego Aleksandra Veledinsky?

Filmografia

Jako skierowane przez bohatera tego artykułu przedstawiony publiczności i krytyków ośmiu obrazów. Ale największą popularność otrzymały następujące:

  1. „Geograf przepił globus”.
  2. „Rosyjski”.
  3. "Alive".

„Rosyjski”

Ten film jest usuwany przez iloczyn Eduard Limonow. Akcja powieści i filmu toczy się w latach pięćdziesiątych w rodzinnym współczesnej prozy, czyli w Charkowie. Główny bohater – młody poeta nazwie Edward. On mieszka w mieszkaniu komunalnym z matką i ojcem. Nie różni się od swoich rówieśników. Z wyjątkiem luki awaryjnego i poezji. Raz nie oferuje całkiem przyzwoitą dziewczynę mieszka obok. Swietłana – mianowicie tzw młody człowiek – zgadza się, ale tylko pod warunkiem, że Edward napędza ją do restauracji. Ale pieniądze nie jest nastolatkiem. On stara się je znaleźć, w końcu poddaje się i próbuje popełnić samobójstwo na żywo. I w rezultacie – jest w szpitalu psychiatrycznym.

Film „rosyjski” zdobył kilka prestiżowych nagród. Nazwa Veledinsky stał się znany za granicą to po tym. Dla artysty tytułowa rola w dziele filmowym filmu nie zadebiutuje. Jednak sławę zdobył w filmach Veledinsky. W rok po premierze „rosyjskiej” nowy projekt został uruchomiony, w którym A. Czadowa również odgrywa znaczącą rolę.

"Alive"

Film wywołał oddźwięk w społeczeństwie rosyjskim. Obraz ten opowiada o losach uczestnika wojny czeczeńskiej. Młody mężczyzna o imieniu Cyrus traci bojowe przyjaciół. Następnie spędzić trochę czasu w szpitalu. Cyrus chce dostać pieniądze należne do niego, ale oficer zdradza go, żądając zainteresowanie. Cyrus i zabija go. Po matrycy pod kołami ciężarówki. Od tego czasu, nie jest sam. Towarzyszy mu aniołów. I pojawiają się one w postaci martwych przyjaciół.

Według idei prawosławnych ludzi, którzy zginęli w innym świecie eskortowany przez aniołów. Idea ta stanowiła podstawę do fabuły filmu Aleksandra Veledinskogo. Malowanie „na żywo” otrzymał prestiżowe nagrody i najwyższe uznanie krytyków.

„Geograf Globe propyl”

Rosyjski pisarz Aleksander Iwanow w latach dziewięćdziesiątych napisał powieść. Ta książka była jedyną Alexander Veledinsky, czczony talent współczesny pisarz, nie czytać. Poznał powieść tylko wtedy, gdy zostało zaproponowane, aby usunąć folię na nim. W Veledinsky pracy przed rozpoczęciem pracy nad filmem „Geograf przepił globus” wziął przerwę pięcioletni.

Obraz, w którym główną rolę grał Karl Habensky, stworzył furię. Szacuje się, nawet w Australii. Jednak chyba zagraniczni widzowie i krytycy mogą zrozumieć znaki filmu Veledinsky. Główny bohater – pijący i inteligentny człowiek, który z racji istotnych okoliczności muszą być przystosowane do pracy w szkole jako nauczyciel geografii. Pomimo faktu, że jest to zawód – biologiem. Film zdobył wiele nagród.

Dziś Alexander Veledinsky nakręcenie filmu na podstawie powieści Zachar Prilepin „rezydent”.