195 Shares 9210 views

Ciekawym hak wzór Dichromatic: Opis obwodu, stosowanie

Wśród różnych wzorów, które są przeznaczone do szydełka, dwukolorowa zasługują na szczególną uwagę. Nadają się do tworzenia wielu różnych elementów odzieży, dekoracja wnętrz, zabawki i inne rękodzieła.

Gęsty i delikatny hak dwukolorowy wzór

Są solidne i delikatne wzory, każdy z nich może być wykorzystywane do różnych celów. Zwarta tkanina są konieczne, jeżeli mówimy o płaszcze zimowe dziewiarskich, kapelusze, torby, podkładki na stołku, lub innych podobnych produktów. Osobliwością tych wzorców jest to, że zawierają one żadnych szwów i bez połysku. Oznacza to, że przez przednią część gotowego produktu nie będą widoczne w kolejce.

Jednak hak delikatny wzór Dichromatic umożliwia bardziej plastyczny i miękki internecie. Powinien on być wykorzystywany podczas pracy na szaliki, swetry rozpinane, koce. Dość często mistrzowie wolą kombinację obu rodzajów wzorów dwukolorowych: np dzianiny top sukienka napięty, a dolna krawędź – ażurowe. Zmniejsza to zużycie przędzy i sprawia, że produkt końcowy jest znacznie łatwiejsze.

dystrybucja kolorów

Przede wszystkim konieczne jest, aby zwrócić uwagę na dobór przędzy. Konieczne jest, że wybrane kolory w harmonii ze sobą być w jednym kolorze lub kontrast.

Wzór szydełkowy dwukolorowe polega na przemian dwa kolory w regularnych odstępach czasu. W razie potrzeby, można dokonać żadnej monotonna witryny (na przykład, aby dodać drugi kolor tylko w produkcji rękawy swetra).

Jako dwukolorowej dzianiny ażurowej

Przedstawiono poniżej szydełka dwóch kolorów wzór składa się z czterech rzędach, które stanowią stosunki. Od mistrzów wymaga znajomości sposobu wykonywania pętli powietrza (VP), kolumny bez sc (podskórnie) i barów z sc (CCH). zmienić gwint co dwa wiersze.

Po zbiorze Vis łańcucha rozpoczyna dziewiarskich pierwszego rzędu:

  1. EP 1 podnoszenia 8 * SC, 7 CLO jednej pętli podstawy ( "tuleja") *. Obserwowani przez algorytm keep powtarzania.
  2. VP 1, wszystkie kolumny są z dzianiny bez sc.
  3. 1 EP 1 SC, 1 "tuleja" SC * 7, 1 "tuleja" *.
  4. Drutach numer taki sam jak drugi.

Dla zwojowego tworzącego żądaną wysokość, knitters należy powtórzyć, od pierwszego do czwartego rzędu.

Tworząc gęsty wzór

Poniższy schemat przeznaczony dla trzech kolorów, ale fachowiec może bezpiecznie uprościć zastępując szary odcień biały lub vice versa tylko szare dzianej nitki.

Tutaj nie jest elementem takich jak „skrzyżowanych prętów o sc”. Ich właściwa realizacja wymaga pewnych umiejętności, ale w pewnym doświadczeniu, to nie jest trudne.

Elementy sekwencji wykonania:

  • Czy sc.
  • Przepuścić pętlę i wykonać normalnego SNG.
  • Rodzić do haka w pętli i nieodebranych provyazyvayut połowę nowego CCH. Przy czym pierwszy CCH może być pomiędzy pracą i gwintem pętli.
  • Zaokrąglanie drugą dziania CLO najpierw zamienia się w niej.

Tym sposobem uzyskuje się rodzaj dwóch poprzecznych CCH. Takie elementy są wprowadzone do wielu dwukolorowej haka wzory, które mogą tworzyć obwód falisty wzór.