458 Shares 3678 views

Papugi: Informacje ogólne

Papugi zostały po raz pierwszy udomowione w Indiach i zostały uznane za święte ptaki, aw IV wpne, pojawił się w Europie. Przywieźli ze sobą uczestników kampanii Aleksandra Makedonskogo Wschodniej. W Imperium Rzymskiego było rozprowadzane papugi z Indii, a później w Afryce. W XV wieku, ptaki te zostały sprowadzone do Rosji. Dziś są one – ulubione zwierzęta, papugi i filmy w internecie są bardzo popularne.


Obszar dystrybucji

Zdecydowana większość gatunków żyje w granicach Ameryki Środkowej i Południowej. W Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i na subkontynencie indyjskim, istnieje kilkadziesiąt, aw Nowej Zelandii, Oceanii i na Filipinach – 109 gatunków. W Europie i Ameryce Północnej papug kontynencie wcale, nie biorąc pod uwagę importowanego. Ale w Stanach Zjednoczonych istnieją przypadki, gdzie dedykowanych dla wola ptaków przeżył i przewożone na ich tradycyjny sposób życia w trudnych warunkach. Północna granica zasięgu papug rozprzestrzenia się we wschodnim Afganistanie, a południowa – w lasach Argentynie i Chile.

Zazwyczaj papugi żyją w drzewach, ale niektórzy ich przedstawiciele znajdują się w otwartych przestrzeniach, a nawet w górach. Na przykład, są one często spotykane w górach Nowej Zelandii, Papui Nowej Gwinei i Tybecie. Niektóre gatunki preferują wybrzeżu oceanu, podczas gdy inne – suchych regionów (Centralny Australii).

klasyfikacja

papugowych zawiera 328 gatunków, które są połączone w 5 podrodzin:

  • Dyatlov – występuje głównie w Nowej Gwinei i sąsiednich wysp. Są one najbardziej miniaturowy wśród swoich braci, ponieważ ich długość ciała wynosi zaledwie 9,5 – 10 cm.
  • Lorievye – pochodzący z Australii, Papui Nowej Gwinei, wschodniej Indonezji, na Filipinach.
  • Papugi afrykańskie – w dystrybucji obejmuje Afryki i Ameryki Południowej, niektóre gatunki znajdują się w Australii. Mają krótkie, obcięte jak dziób i zaokrąglony ogon.
  • Sowa – endemiczny gatunek Nowej Zelandii, podobnie jak sowy. Ich miękkie upierzenie. czasami są one określane jako ziemisty, jak żyją w norach lub pod korzeniami drzew.
  • Nestor – rozszerzony na terytorium Nowej Zelandii.

cechy fizyczne

Długość ciała papugi zależności od typu 9,5 cm. – 1 Ciężar – od 10 g do 1 kg. Krótki ogon rzadko jasny kolor, który jest dominującym kolorem jasnozielonej. Razem z nim inne kolory – czerwony, niebieski, żółty – odgrywają ważną rolę kamuflażu. papugi zdjęcia uzyskuje się zazwyczaj bardzo intensywny i jasny. Jednak kolor tych ptaków dla ludzkiego oka – złudzenie optyczne. Liczne pęcherzyki powietrza na piór załamują światło, tak, na przykład, wydaje się purpurowe pióra niebieski ara jest w rzeczywistości brązowy. Większość gatunków występujących w Ameryce Południowej i Afryce, mężczyźni i kobiety najwyraźniej nie różnią się od siebie. Jednak w Azji i wysp Pacyfiku papug dymorfizm płciowy jest szczególnie wyraźny. Na przykład mężczyzna krasnobokogo papuga z Nowej Gwinei zielony kolor, a kobieta – czerwony.

Skrzydła duże, wskazał, pióra są do 20. ogon 12 piór. szybko latający papug, ale na krótkich dystansach i szybko poruszać się po drzewach.

Charakterystyczną cechą przedstawicieli papugowych jest duży dziób. On jest niezwykle wytrzymałe, dzięki czemu ptaki łatwo szlifować solidne owoce. Gdy papuga wspina się na drzewa, dziób pomaga mu trzymać się gałęzi drzew, działając jako trzeci kończyny. Krótkie grubości ruchomych palców nóg ptaków do pięty. Pierwsze i czwarte palce na nogach są zawrócił i pozwolić napięty łuk gałąź ułatwienia przepływu. W porównaniu z innymi przedstawicielami mózgu ptaków papugi jest dość duża kwota. Mają doskonałą pamięć, opracowany onomatopoeia i muskulaturę głosową. Wszelkiego rodzaju zabawy z papug, które obfituje w sieci World Wide Web, uderzył niesamowitą zdolność do zapamiętywania i reprodukowania ludzką mowę.

Obraz życia papug

Papug – ptaków grupach, mieszczący się w parach, czasami w grupach. Żywią się głównie na produktach roślinnych – owoców, nasion roślin. Lori jeść pyłek i nektar. Niektóre gatunki papug żerują na żywności pochodzenia zwierzęcego – robaki, owady i ich larwy. papugi Kea nawet spożywać padliny i atakują owce dorosłych. Pasze dla papug, znajdujących się w domu, muszą składać się z ziarna, nasion, świeżych ziół, gałęzi drzew (brzozy, jabłonie, dąb).

Maksymalna żywotność papug wynosi około 50 lat, ale czasami są długowieczne, żyje do 70 lat. W niewoli żyją znacznie mniej. Na przykład, budgies umiera w wieku 13 lat. Amazonka kubańska żyją dłużej – do 40 lat. Ogromne znaczenie dla długości życia ma właściwą opiekę nad papugą. Komfort i właściwa dieta zapewni mu długie i szczęśliwe życie.