727 Shares 2024 views

Jak gotować „likier Sheridan” w domu

Firma Thomas Sheridan & Sons w latach 90. stworzył niezwykły likier «Sheridan». Jego wyjątkowość, że był „double”, czyli został podzielony na dwie oddzielne części. Jest to likier z tej irlandzkiej whisky. Wygląda to następująco: szklana butelka jest podzielony na dwie części, jedna z nich – likier kremowy, a druga – kawy. Nawiasem mówiąc, kawa jest częścią silniejszy niż kremowy. Liquor „Sheridan”, których cena nie jest wysoka, ma siłę równą 15,5%. Przygotować go na Nangor roślina dom, który znajduje się w Dublinie.


Trochę historii

Aby odpowiedzieć na pytanie: „Jak pić alkohol” Sheridan „” – trzeba zrozumieć strukturę szyi. Początkowo, w trakcie jego rozwoju były błędy, które w pełni zapobiegać, a co najważniejsze, cieszyć się ten napój prawidłowo. Po tym wada stała, a obecnie dzięki unikalnej butelki, alkohol Sheridan wylano do okularów w dwóch warstwach. Poniżej znajduje się bardziej wytrzymałe likier kawowy, powyżej – kremowy. Aby w pełni cieszyć się bogaty smak tego napoju, konieczne jest, aby umieścić likieru śmietankowo 1/3 i 2/3 kawy w szklance. A co najważniejsze – aby zapobiec mieszaniu się warstw. W wyniku niewłaściwego struktury szyi wszystkich tych zasad nie są przestrzegane, więc smak alkoholu był zepsuty. Po wielu eksperymentach, producenci udało się opracować właściwą szyi, który pozwalał pić prawidłowo, biorąc pod uwagę wszystkie wymagania przelewem do kieliszków. Dzięki tym pakiecie, a wyjątkowy smak, likier „Sheridan” szybko podbił cały świat.

niezwykły napój

Roztwór połączony niezwykłe smaki: wanilia, krem naturalny, kawa, czekolada, irlandzka whisky. „Sheridan” pozostawia wykończenie czekoladowo-orzechowego. Ług jest wyjątkowy nie tylko w sposób wyciek, ale również technologia sformułowanie i smaczne składniki. Najlepszy ze wszystkich, jeśli szkło do którego wlać napój, będzie kilka kawałków lodu. Dzięki czemu można cieszyć się smakiem i aromatyczne nuty napoju. Bardzo często „Sheridan” jest częścią różnych koktajli. Wiele dodać go do kawy, aby napój ten jeszcze bardziej smaczne i bogate.

Aby przygotować likier Sheridan „” w domu, należy:

 • mleko (15%) – 350 ml;.
 • Cukier – 800 gr;.
 • Miód – 400 g;.
 • Oczyszczona woda – 1 l;.
 • Czekolada (biały) – 70 g;.
 • wódka – 500 ml;.
 • cukru (wanilia) – 5 g;.
 • wanilia – 15 g;.
 • kawa (rozpuszczalnej) – 200 ml i.
 • whisky (Irlandia) – 250 ml.;
 • Karmelowy – 15 g;.
 • jajka – 3 szt.

Po pierwsze, przygotować likier kremowy. Stopić białą czekoladą i dodać mleko. Następnie przejdź do jajku i śmietaną, cukrem waniliowym i miodem, wszystko dokładnie wymieszać. Ostatnim krokiem – irlandzka whisky. Teraz możemy pokonać wszystko dobrze i wlać do butelki. Przygotowujemy porcję kawy. Dla niej cukru mix, karmelu i wody, postawić na ogniu i doprowadzić do wrzenia. Po Ostudzić przez 30 minut. i dodawane do kawy. W innym naczyniu dodać wódkę, wanilia, syrop cukrowy i wszystko dobrze wymieszać. Teraz trzeba pozostawić tę mieszaninę przez 3 tygodnie, ale co tydzień trzeba wymieszać. Kiedy czas, wlać mieszaninę do butelki. Wszystkie składniki cieczy „Sheridan” gotowy.