900 Shares 1523 views

I wiesz, jak zrobić z kvass brzeczki napar?

Mieszkańcy południowych regionach Rosji, najprawdopodobniej, będzie patrzeć na ciebie z głębokim zdziwieniem, jeśli ich zapytać, jak zrobić z kvass brzeczki wywaru. I to nie tak, że nie podoba im się wspomniany napój. Wręcz przeciwnie, piją dużo i to z przyjemnością. Prawie każdy południowej domu, niezależnie od tego, gdzie się znajdują – czy w regionie Kuban, Stawropol, lub w rejonie Rostowa, niezbędnym atrybutem latem stoją na parapetach i balkonach, puszek trzy-litra kwasu chlebowego.

Oto tylko napar nalegać na okruchy chleba żytniego, a nie na brzeczki. A żeby dostać napój nie był zbyt blady, krakersy wstępnie smażone w piecu, lub dodać do niego karmelu. Ten napój gasi pragnienie i wspaniały smak, ale nadal nie wygląda jak napar, który był sprzedawany w beczkach i był wart ani grosza za szkłem.

Teraz, oczywiście, można spotkać wiele punktów, które sprzedają napar, ale w zgodnej opinii fanów napoju, smak pozostawia wiele do życzenia. I to nie wygląda jak brązowy kvasok z beczki.

Ale sam smak dzieciństwa mogą być odczuwalne dopiero wtedy, gdy kucharz warzyć własne. Trzeba będzie kupić w koncentracie brzeczki sklep kwasu chlebowego.

Jak zrobić mash napar

Brzeczka jest gęstą, lepką ciecz brązowo-czerwony kolor. Przede wszystkim przypomina świeży miód gryczany. Jako część można znaleźć mąki żytniej i słodu i słód jęczmienny i wodę. To właśnie na tej podstawie i wykonane kwas chlebowy. Technologia ta jest dość prosta. Teraz będziemy rozmawiać o tym, jak zrobić z kvass brzeczki wywaru.

Wstępie, że proces ten nie jest chwilowa: gotować kwas chlebowy nie działać na jeden dzień. Wytwarza się duży zbiornik wody, – co najmniej trzy litrowym słoiku. Jeśli nie mają dużą pojemność, można użyć pięć-litrowy plastikowy pojemnik lub butelkę. Zagotować trochę wody i trochę schłodzić. Woda powinna być ciepła, ale nie gorąca.

Na dnie zbiornika wlać filiżanki cukru, 6-8 g drożdży, 2 łyżek stężonej brzeczki i wlać całą wodę. Zamieszać, przykryć (luźno!) Pojemność i zapomnieć o nim przez trzy dni. Tak, zostałeś ostrzeżony, że napar jest gotowy nie natychmiast. To nie jest kawa rozpuszczalna torby lub herbaty. W tych dniach mieszaninę w „dostroić” banku i zaczynają wędrować. Podczas fermentacji wytwarza się dwutlenek węgla, i butelka nie zostanie rozerwana przez ciśnienie wewnętrzne, nie powinna być szczelnie zamknięta. W zasadzie, to wystarczy po prostu na pokrycie szyi z kawałkiem gazy do mniej niż około Vilos Drosophila.

Kolejnym etapem działania zatytułowany „Jak zrobić z kwasu chlebowego brzeczki napar” jest to, że ciecz nie trzęsie, nie podnieść z dna osadu, przelać do butelek. Jeśli masz gospodarstwo w szklanych butelkach z zakrętką, a następnie z nich korzystać. A jeśli nie, to powinno być w porządku i plastiku „poltorashki”. kvas butelkowanych zamknięte i pozostawiono do „dojrzały” przez dwa lub trzy dni w chłodnym miejscu.

Teraz wiesz, jak z kwasu chlebowego brzeczki, aby napar można oddawać siebie i swoich bliskich, to smaczny i zdrowy napój. Tak, jest jeden mały trick. Do wywaru była „energiczne” przed podłączeniem rzut w każdej butelce rodzynek.