791 Shares 8430 views

zapalenie ucha: leczenie, objawy i przyczyny

Zapalenie ucha, których leczenie powinno być obowiązkowe, który zwie się zapalenie ucha środkowego. Charakteryzuje się on do rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych w dowolnej części ciała. Choroba jest najczęściej diagnozowane u dzieci, ponieważ nie dość rozwinięte aparatu słuchowego. Przyczyną choroby mogą się infekcja nosa, gardła lub uszu, jak również opóźnienie i wilgoci w nim.


Zapalenie ucha, leczenie odbywa się pod nadzorem lekarza, ma wyraźne objawy. Pacjent odczuwa ból podczas żucia, znaczne zaczerwienienie, a w kanale słuchowym może pojawić się zagotować. Oznaką choroby jest wysoka gorączka, dreszcze, utrata słuchu. Jeśli sytuacja pogarsza się dalej, ciało wydaje strzelanie ból i może ropa z ucha.

Jeśli znalazłeś zapalenie ucha, leczenie należy rozpocząć natychmiast. Nie można zapobiec rozwojowi choroby i jej przejście do postaci przewlekłej. Co więcej, to zależy od tego, jaka część ciała uderzył (zewnętrzny, środkowy lub wewnętrzna). Jeśli choroba jest wciąż we wczesnej fazie i płytko przejścia, wtedy skuteczne leczenie będzie fizjoterapii, to znaczy ogrzewanie stosowania turundae nasączonej alkoholu (70%). Dodatkowo, lekarz może przepisać specjalne kropli na podstawie sulfonamidów, jak również antybiotyki. Skuteczny środek dezynfekujący jest borowy alkohol.

Jeśli znalazłeś zapalenie ucha, leczenie powinno być prowadzone pod nadzorem specjalisty (ENT). Jeśli pacjent ma gorączkę, to zaleca się, aby zrezygnować z aktywnego ćwiczenia. Lepiej jest dla osoby, która ma być zgodne z leżenia w łóżku. Zapalenie ucha środkowego jest leczone antybiotykami i środki antyseptyczne. Oczywiście, równolegle muszą być usunięte, a przyczyną zapalenia ucha środkowego. W celu wyeliminowania bólu, użyj podgrzewany alkohol, ale nie można pogrzebać coś w uchu czy ropa wychodzi z niego.

Jeśli zdiagnozowano zapalenie ucha leczenie przewiduje również specjalne procedury, które pomagają oczyścić błony bębenkowej z ropą, wzmocnienie jej odpływ. Ta operacja powinna być powierzone do lekarza. W celu przywrócenia słuchu i przyspieszyć gojenie obszarze zagrożonym, aby odwiedzić kilka procedur UHF-terapii i oczyszczaniem.

Najtrudniejszy do leczenia jest zapalenie ucha wewnętrznego. To wymaga przestrzegania leżenia w łóżku, stosowanie antybiotyków. W trudnych przypadkach, wykonane obschepolostnaya trepanacje. Jednakże taka interwencja może być tylko w ostateczności, gdy istnieje ryzyko zakażenia opon mózgowych i występowanie zapalenia opon mózgowych.

Tak jak w leczeniu zakażenia ucha dość trudne, trzeba mieć cierpliwość i należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza. Bardzo ważny czas, aby zatrzymać tę chorobę, gdyż powikłania mogą być bardzo dotkliwe: utrata słuchu, głuchota, całkowite uszkodzenie mózgu.