257 Shares 3975 views

Jak i co jeść wieloryby?

Po wymarciu dinozaurów na Ziemi nie ma tak wiele zwierząt, które ze względu na swoją wielkość może konkurować z nimi. Na ziemi nie ma nikogo w ogóle, ale w ten tytuł mórz żądanych przez wieloryby.


Nawiasem mówiąc, dlaczego są one tak wielkie? Wieloryby żywią się, jako wynik wzrostu do tej wielkości? Myślę, że jeśli nie spałem w klasie biologii, można sobie doskonale odpowiedzieć na to pytanie. Jednak nic nie stoi kilka odświeżyć swoją wiedzę w tej dziedzinie.

Dziwnie, ale te olbrzymy nie jeść żywności, które można by pomyśleć, patrząc na wielkość ich ciała i potworne ustach. Ryby one prawie nie jedzą, jeśli nie brać pod uwagę małą rzeczą, która przychodzi na nich przez przypadek. Więc co wieloryby jeść?

O znaczeniu kryla w diecie morskich gigantów

Jeśli są, ponownie, trochę dobrze na biologii w szkole, można wiedzieć, że większość biomasy oceanu fitoplanktonu i zooplanktonu. Jest to mieszanka drobnych organizmów, które nie są w żaden sposób podobny do rozmiaru samych wielorybów. Z reguły są to małe skorupiaki i jednokomórkowe glony, które jest dość mała kalorii.

Mając do czynienia z tym, co wieloryby jeść, konieczne jest, aby porozmawiać na temat mechanizmu tego procesu. Co najmniej raz, ale każdy słyszał o takiej rzeczy jak fiszbiny. Jaką wąsami takiego? Po tym wszystkim, nikt nigdy nie widział na twarzy tego samego niebieskiego wieloryba wzrosła luksusowe wąsy, jak każdy angielskiego dżentelmena!

Dlaczego potrzeba fiszbiną?

Całość jest, że tak zwane specjalnych płytkach w układzie pokarmowym wielorybów. Razem tworzą one coś w rodzaju gigantycznej podobieństwa sito, przez które te ssaki pracowity przefiltrowanej miliardy ton wody morskiej, zbieranie żywności dla jego ogromnego ciała.

Nawiasem mówiąc, jeśli w krzyżówki, można zobaczyć coś w stylu „co jeść wieloryba, 5 liter”, można bezpiecznie napisać słowo „kryl”, jak to zostało wskazane do nich całość tych organizmów, które są pokarmem tego zwierzęcia morskiego.

Jednak nie wszystkie z tych ssaków dać swoje preferencje niektórych skorupiaków! Mówimy o kaszaloty, które żywią czasami tak wielkie, że to jest niebezpieczne nawet dla drapieżnika …

Że Kaszaloty jeść?

Ten agresywny żywności są olbrzymie kałamarnice, żyjących na głębokościach ponad kilometr. Niektóre źródła twierdzą, że kaszalotów jest prawie dwa kilometry można nurkować na głębokościach w poszukiwaniu swoich ofiar, ale wciąż autorytatywne eksperci uważają, że maksymalna głębokość nurkowania wciąż nie więcej niż 1,2 km. Nie zawsze wieloryb jedzenie jest czymś bardzo małe.

Wieloryb żywi w dzieciństwie?

Teraz, jeść młode. Jeśli uważnie przeczytać nasz artykuł, to nie mogło zabraknąć na fakt, że mamy wielokrotnie wspomniano wieloryby należące do ssaków. Krótko mówiąc, te młode zwierzęta są karmione piersią tylko dorastają do kilkudziesięciu centymetrów dziennie. Spowodowało to zaskakujący fakt, że wieloryb tłuszcz mleczny różni się po prostu oszałamiające.

Więc mamy do czynienia z tym, co wieloryby jeść i jak to wszystko się dzieje. Jak można zaobserwować w przyrodzie jest pełen różnego rodzaju zaskakujących i dziwnych rzeczy!