410 Shares 3489 views

Pit bike – co i jak wybrać?

Odgrywa ważną rolę pojazdów w sportach motorowych. To musi być niezawodny, łatwy w obsłudze, szybki i dopasować smak właściciela. Fani dużych prędkościach i wrażeń docenią pit rower. Co to jest i jak wybrać – w które staramy się zrozumieć.


Evolution rower

Rzadko współczesny człowiek nie zna słowo „rower pit”. Że taki pojazd jest używany na zawodach w motocross i supermoto, nawet dzieci wiedzą. Jednakże, w jaki sposób i kiedy powstał?

W jego tworzenia pit bike Przeszliśmy długą drogę od zwykłego roweru do profesjonalnego mini-motocykl. Samo pojęcie pochodzi w USA i dosłownie oznacza „rower dla boksu technicznego.” Fakt, że rower pit początkowo nazywany specjalne rowery, które na początku 20 wieku były wykorzystywane jako improwizowanej transportu dla personelu, mechaników i kierowców poruszających się faktycznie przez depot. Jednak oni nie rozwijać niezbędną prędkość. Później było trochę motor bikes. Pomimo tej transformacji, transportu, nazwa pozostała. I niewiele jeśli w ogóle liczyć na rower pit że takie urządzenie może być poprawiona i używane w profesjonalnym motocross. Jednak w 50-60 lat w Japonii, a następnie w USA przyszedł mini-rower, który również miał skromne wymiary jak jego poprzednicy, ale on był szybszy zwrotność. Dla pierwszych modeli klasycznych Honda Super Cub to 50, Honda Z50 Mini Trail i Honda XR-50F / 50F CRF. Zostały one wydane w odstępie dziesięciu lat, i są doskonałym przykładem motocykli.

charakterystyka

Wydarzenia ubiegłego wieku w wielu aspektach z wyprzedzeniem i były podstawą dla nowoczesnego roweru pit. Należą do nich przede wszystkim poziomym silnikiem czterosuwowym i układ cylindrów. Tylko modele marki Yamaha PW mają różne konfiguracje (dwusuwowy silnik, objętość 79 metrów sześciennych).

koło roweru dołu podzielona przez średnicę 10, 12, 14, 17-cala. Mini motocykle są przeznaczone do wagi i wzrostu osoby dorosłej, więc wydłużony rozstaw osi.

Nowoczesne pit bike są trzy rodzaje systemów przesyłowych: ręczne, automatyczne i półautomatyczne. Dla początkujących, tak jak opanowanie transportu dopuszczalne dwóch ostatnich systemów.

Objętość silnika nowoczesnych mini-motocykle są również podzielone w zależności od jakości jego użytkowania. Dla początkujących modelu z silnikiem o pojemności 50-80 centymetrów sześciennych. Pit bike 125 lub więcej kostek można nazwać dość mocny model nadaje się do zawodów.

zalety

  • Pit bike – idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić pełnoprawnym motocyklem, ale chęć Drive Unlimited. Można kupić go dla zabawy „pokatushek” i poważnych zawodach. W każdym razie, jest to łatwy, poręczne urządzenia w przystępnych cenach, które mogą być świetnym początkiem przyszłego rowerzystę.
  • Dobry rower pit może wytrzymać ciężar do 100-130 kg, choć często waży około 70 kg. Pomimo tych danych, miniaturę rowerze dorosłego i dziecko może korzystać. Optymalny wiek 9-14 lat. Młodsze dzieci powinny wybrać odpowiedni model.
  • Jednym z najczęstszych mitów jest twierdzenie, że chińskie i sprzęt gospodarstwa domowego – słaba jakość. Ale nie należy zapominać, że jest to długi czas na rynku. Nawet promowany przez amerykańskich i japońskich jednostek w większości udających się do Chin czy Rosji. Zaletą ich jest nie tylko niezawodna jakość, ale również za rozsądną cenę.
  • Ostatnio pit bike, wraz ze skuterów, stały się powszechnym środkiem transportu. Ich mały rozmiar i zdolność do manewrowania łatwo umożliwić wielu ludzi do podróżowania na długich dystansach na wszystkich trasach z naturalnych krajobrazów do zatłoczenia miast i wąskich uliczek. Pit bike dziś najczęściej używany kurierów i listonoszy, którzy potrzebują szybko i o określonej godzinie dostarczyć rozkazy lub do realizacji określonych zadań.

minusy

Wady mini-motocykli jest ich brak, aby przejść więcej niż jedną osobę. Podobnie jak jego przodek rower, pozwala nosić tylko mały bagaż podręczny.

Na minus można przypisać, a sezonowość transportu. W ostrej zimy z deszczem i zimnym wiatrem użytku pit rower jest po prostu niemożliwe.

dyscyplina

Pod koniec ubiegłego wieku, pit bike sprawdziła się do wzięcia udziału w zawodach regatowych. Dlatego dość szybko uzyskaliśmy zgodę od amerykańskiego Motocyklista Stowarzyszenia i zostały włączone do zasad konkurencji w motocrossie w Stanach Zjednoczonych.

Mini Motocross jako odrębnej dyscypliny sportowej nie zostały jeszcze uwzględnione w rosyjskim rejestrze. Dlatego kraj amatorskie wyścigi odbywają się tylko z pit bike.

Popularne modele

Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy wybiera rower pit że taki pojazd jest różna w zależności od cech jego przeznaczeniem. Dla fanów standardowych modeli produkowanych z pewnym zestawem parametrów i funkcji. Przykładami są Yamaha TT R50E Honda CRF70F Suzuki DR-Z70 Kawasaki KLX110 i in.

Profesjonalne modele wyścigowe, zazwyczaj gromadzą się w kolejności, albo na wymogów urządzeń hosta poprawić istniejącą wydajność. Jako tego rodzaju konstrukcji podstawy Honda CRF110F Kawasaki KLX110 lub Suzuki DRZ110. Rower posiada doskonałe możliwości sportowych pit Kayo (seria klasyczna. Basic, Pro). Produktów azjatycka marka może być jednakowo stosowane przez profesjonalnych jeźdźców i koneserów sprzętu wysokiej jakości.

Wśród produkt krajowy cieszy się sympatią konsumenci pit bike Irbis TTP 125. Jest wygodny do jazdy w trudnym terenie i mototrassah, wykonywanie trików i wirtuoza manewrów. Klasyczny czterosuwowy silnik pozwala osiągnąć prędkość 80 km / h, a to dobry układ hamulcowy eliminuje przypadkowe zderzenia.

Ważną rolę odgrywa wygląd (kolor, lądowania), który ma rower pit. Zdjęcia motocykli sklepów internetowych, aby pomóc orient w wyborze nie tylko marki, ale także konkretnym modelu.

ciekawostki

  • Już pierwsze projekty pit bike były dość prymitywne, pozbawione zawieszeń i hamulców improwizowanych. Pracowali na silniku firmy pojemności pięciu koni mechanicznych „Briggs & Stratton”.
  • Jednym z pierwszych pit rower Honda Z50 Mini Trail otrzymał determinację wśród fanów sportów motorowych Monkey rower. Ze względu na nisko zawieszone kierowca zabrał śmieszne pozy, bok jak małpa. Modele również nie były regulowane amortyzator. Dziś są rzadkością i są nabywane w kolekcjach prywatnych.
  • Pit rower nie wymaga uzyskania licencji i licencji płytę kierowcy. Oficjalnie jest on uważany za sprzęt sportowy.