483 Shares 8679 views

Państwowe Muzeum Obrony Moskwie. Muzeum Obrony Moskwa: zdjęcia i opinie

W 1979 roku, na cześć żołnierzy-obrońców stolicy Rosji, otworzył Państwowego Muzeum Obrony Moskwie. Jednym z najważniejszych i decydujących bitew Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – Moskwa. Na niej zostały uszczelnione i fakty przedstawione w ekspozycji muzealnej.


decydująca bitwa

Bitwa pod Moskwą był ważny i krytyczny etap Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, a jej wyniki są uzależnione od przyszłości nie tylko ZSRR, ale również w wielu innych krajach.

Wszyscy, którzy odwiedzić Muzeum Obrony Moskwie, będą mogli zobaczyć historyczną bitwę oczami jego bezpośrednich uczestników – tych, którzy kute zwycięstwo, nie wiem co. Przewodniki zabierze Cię po drodze żołnierzy, powiedzieć i pokazać wszystkie testy przeszły przez nich. Które zostały zaprezentowane na wystawach, można poczuć i zrozumieć siły napędowe, które poprowadził żołnierzy.

Aby ocenić realność sytuacji pomogą kształtować nazistom, które są reprezentowane w osobie rzeczywiście żył, i zaatakowały ludzi Moskwie. Państwowe Muzeum Obrony w Moskwie Moskwa posiada unikalne eksponaty, pozwala zobaczyć bitwę nie jako opis wojsku, i spojrzeć na to od wewnątrz, możemy ocenić oczy, którzy żyli i walczyli za ojczyznę.

Moskwa bitwa miała kilka typowych czynności, które są reprezentowane w różnych salach Muzeum Obrony.

Zacznij … Hall 1

jeszcze wrócił do Związku Radzieckiego, mimo paktu o nieagresji, Niemcy. Plan był taki, aby zniszczyć i Moskwie jak najszybciej.

Na początku trasy, odwiedzający zanurzyć się w życiu i prostego życia ludzi przed atakiem nazistów. Niegdyś spokojne obywatele zaczynają się organizować spotkania w przedsiębiorstwach, kobiet i dzieci ewakuowanych do bardziej odległych zakątków, a wszyscy mężczyźni wcielony do wojska.

Można zobaczyć, jak pracownicy fabryki idą do wytwarzania produktów wojskowych zamiast produktów cywilnych. Ale podczas gdy Moskwa odniósł ogromny potencjał przemysłowy. Fabryki i zakłady działały, zapewnienie ludziom z godnością.

I patrzeć na dzieci! O ich nieszczęsnego losu również powiedzieć eksponaty i doświadczonych przewodników. Jest to bardzo interesujące wiedzieć, że około 500 000 kobiet, studentów, a nawet licealiści wysłano do budowy linii obrony Rżew-Vyazma i Mozhaisk.

Widząc na własne oczy, że musiał pracować bardzo młode dziewczyny, kobiety, a nawet dzieci w całości, staje się jasne, dlaczego wróg nie mógł pokonać Moskwę i Rosjan.

Po zwiedzeniu Państwowego Muzeum Obrony Moskwie, dowiesz się, jak żyli w tym czasie ludzie byli patriotyczny. Szczególnie ujawniające formacji milicji. Na Obrony Moskwie został wyrzucony 12 działek. W pierwszym pokoju można zobaczyć unikalne zdjęcia ludzi wyjeżdżających do walki z wrogiem.

alarm nalot. sala 2

Po przejściu do drugiego pokoju, można zobaczyć i poczuć całą grozę, kiedy to spokojne niebo zaczęło lać w bombie i uciec od nich był prawie nigdzie. Ale jakoś to musiało bronić. Radzieccy projektanci mają pochodzić z wielu systemów obrony powietrznej, które są wykorzystywane w obronie stolicy.

Wszystko, co zostało wykorzystane do ochrony przed niemieckimi samolotami, pokazuje, Moskwa Państwowe Muzeum Obrony. W mieście działały w tych dniach na powiadomienie usługę alarmu lotniczego. Artyleria zdecydowanie sprzeciwia samolotów wroga. Radziecki piloci skutecznie wrzucony do samej kryjówki wroga.

Nie poddają się Moskwie! hala 3

Następna wystawa opowiada przerażający atak nazistów. Przy składaniu dokumentów i eksponatów można zobaczyć, jakie działania zostały podjęte przez przywódców politycznych, jak była obrona Moskwy.

Słuchając przewodnika, można znaleźć niesamowite historie o odwadze zwykłych ludzi. Bardzo interesujący dokument „Plan uchwycić stolicę”, który znajduje się muzeum (Muzeum Obrony Moskwie). Moskwa muzea posiadają wiele unikalnych dowodów historycznych.

Tak więc, po przeanalizowaniu planu zdobycia miasta, możesz być zaskoczony, aby dowiedzieć się, jak Niemcy planowali radykalnie i szybko podjąć kapitału przez środowisko. I było zdobycie Moskwy wiązało się z całkowitym zwycięstwie nad ZSRR i zniewolenia jej mieszkańców. Hitler miał wielkie plany dla naszego kraju, który, na szczęście, się nie sprawdziły.

Państwowe Muzeum Obrony Moskwie w swoich ekspozycjach i dokumentów historycznych opowiada o dramatycznym epizodzie, kiedy wojska radzieckie przegrał bitwę. W wyniku wszystkich podejściach do miasta zostały odkryte. Niemcy skorzystał. Dotarli prawie do skraju miejscowości.

Pomimo całej tragedii sytuacji i pozornie pełen rozpaczy, naziści nie mogli zdobyć miasto. Mieszkańcy opór tak, że Niemcy byli bardzo zaskoczeni przez jędrności ducha i patriotyzmu narodu radzieckiego. To jest w dużej mierze przełamać zaufanie żołnierzy wroga, a oni nie podbijać stolicę. Wszystko to można znaleźć odwiedzając War Museum – Muzeum Obrony Moskwie.

Moskwa muzea pokazać, jak wiele odwagi i bohaterstwa pokazał regularne ludzi broniących swoje miasto, swój kraj.

Dla Moskwy! hala 4

Przechodząc do czwartego pokoju, od razu dostać się do kontrataku, który wybuchł armię hitlerowską. Eksponaty powiedzieć o przygotowaniach do decydującej bitwy, jak i napotykanych trudności, które zostały z powodzeniem pokonać.

Jest to bardzo interesujące, aby przeczytać dokumenty, w których przywódcy państw sprzymierzonych wyrażone o znaczeniu bitwy o Moskwę.

Komenda pracował wielki naczelny Gieorgij Żukow, który po kolejnej nieudanej niemiecka ofensywa szansy w kontratakach. W rezultacie – armia wroga została całkowicie uszkodzony i wyrzucony daleko od Moskwy.

Niemcy w walce o stolicy Związku Radzieckiego bawił się jego główną bitwę, która obejmowała szybki i niezakłócony ujarzmienie narodu radzieckiego.

Brawo zwycięstwo! hala 5

W tym pokoju można zobaczyć zdjęcia z najwybitniejszych żołnierzy i dowódców. Jest to bardzo interesujące, zwłaszcza dla dzieci w wieku szkolnym, jest prostym sposobem na życie ludzi w czasie wojny. Zwiedzający mogą zobaczyć, jak trudne warunki były, ale ludzie nie poddawał się i kute zwycięstwo razem.

W każdej chwili ludzie potrzebują, aby utrzymać dobry nastrój, a nawet bardziej, gdy toczy się wojna. Obrona muzeum Moskwa plakatów, które wisiały na ulicach. Byli ludzie satyryczne i jakoś gejem. Warto zauważyć, że rysować i pisać slogany słynnych poetów i artystów.

Pamięć jest święte. sala 6

Naturalną koniec wszystkich ekspozycji są dokumenty i rzeczy z tych, którzy walczyli i ginęli za Ojczyznę. W gablotach prezentowane dokumenty ocenić patriotycznej i heroicznej akt żołnierza.

Osoby odwiedzające Narodowe Muzeum Obrony Moskwie, zawsze opuszczamy pozytywną informacje zwrotne. Specjalne podziękowania dla rodziców i nauczycieli, którzy organizują wycieczki dla dzieci w wieku szkolnym. Młodsze pokolenie jest bardzo interesujące spojrzenie w przeszłość. Widząc na własne oczy, dzieci zaczynają lepiej rozumieć znaczenie i tragedię wojny.

Adres, na który jest obrona moskiewskim Muzeum: Michurinsk prospekt, wioska olimpijska, dom 3. trzecią niedzielę każdego miesiąca, można uwolnić dostęp do tego potężnego artefaktów wojskowych repozytorium.