86 Shares 7948 views

Stalin wieżowiec na Barricadnaya: chwalebna historia domach high-end ZSRR

„Dom pilotów” lub na suficie Barricadnaya – to jeden z symboli Moskwy. Wiele legend, około siedmiu stalinowskich drapaczy chmur, wybudowany w latach powojennych. Pomimo swojego wieku, dzisiaj budynek i zadziwia turystów i wielu Moskali chętnie je kupić mieszkanie.


Historia i opis wieżowców Stalina Barricadnaya

W styczniu 1947 roku Stalin podpisał uchwałę Rady Ministrów „w sprawie budowy w moskiewskich wieżowców”. Kudrino obszar (dawniej Powstania Square) został wybrany do budowy jednej ze wspaniałych budowli. Do jednoczesnego budowy i podobnych form architektonicznych tych domów później poetycko zwanych „Seven Sisters”. Opierając się na placu Kudrinskaya również przejdzie do historii jako wieżowiec na Barricadnaya, według nazwy najbliższa stacja metra.

Główny architekt projektu – AA Mndoyants, M. V. Posohin. W ogólnym parterze głównej wieży zbudowany w 24 podłodze (wysokość całkowita – 156 metrów z iglicą) i dwa symetryczne obudowa boczna 18 każdego piętra. można dostać się przez trzy duże ganek i wiele małych. Pułap Barricadnaya zbudowany jako budynek mieszkalny (w sumie 450 mieszkań tutaj), z wyjątkiem parteru. Budynek ma poziom podziemny, gdzie początkowy projekt znajduje się parking oraz schronie.

Nie ponadczasowy luksus

Po oddanie domu otrzymała adres: Kudrinskaya kwadratowe 1. Pierwsi najemcy przeniósł się do własnego mieszkania na wiosnę 1955 roku. Dostać się w tym domu własne metrów kwadratowych można wybrać tylko. Głównie mieszkania rozprowadzane wśród pilotów testowych, pracowników przemysłu lotniczego i członków Rady Ministrów ZSRR i KPZR.

Luksusowy wystrój budynków publicznych częściowo zachowane do dzisiaj. Duże ganki i na piętrach – sztukaterie, parkiet oraz eleganckie panele dębowe, kolorowymi witrażami i luster. Fasadę zdobią rzeźby i płaskorzeźby, demonstruje chęć obywateli sowieckich do pracy, kreatywność i obrony.

Pułap Barricadnaya – to przyzwoity próbka luksusowego mieszkania w swoim czasie. Wszystkie apartamenty posiadają telefon z recepcji, kanały wyposażone w środki do dezintegracji odpadów, budynek miał własny kocioł. Na parterze nie było niezbędne do życia instytucji publicznych. Oto słynny sklep spożywczy „numer Deli 15”, lodziarnia, własny poczta, fryzjer i wiele innych organizacji. Często słynny radziecki drapacz chmur „zagrała” w filmie i wymienione w dziełach literackich.

Wieżowiec dzisiaj ZSRR

Zwykli obywatele ZSRR mogli tylko pomarzyć coraz mieszkanie w luksusowym i piękny dom. Dziś sytuacja zmieniła się dramatycznie, a prawie każda własność można kupić mając odpowiednią ilość pieniędzy.

wieżowce stalin „Seven Sisters” to po raz kolejny niezwykle popularne. Mieszkają lub mają swoją siedzibę w jednym z tych budynków jest bardzo prestiżowe. Jednak należy zauważyć, że struktura ta nie jest dla każdego. Dom na Barricadnaya nie jest zbyt duże apartamenty. Maksymalna powierzchnia jest tylko około 100 metrów kwadratowych. metrów. Wielu ekspertów uważa, układ rynku nieruchomości mieszkań w stalinowskich budynków są beznadziejnie przestarzałe.

Jeśli mówimy o problemach wieżowca na Kudrinskaya placu, warto zauważyć, do małych łazienek i kuchni. Ale nie wszystko, co złe, ponieważ istnieją cnoty. Elite Residence i wychowany w ZSRR, może konkurować w swojej niezawodności i trwałości większości budynków. Z okien apartamentów górnych szczebli niewiarygodnie piękne widoki na centrum miasta. W odległości spaceru od domu wiele ciekawych miejsc na spacer i różnorodne atrakcje stolicy.

Cena emisyjna

Apartamenty w domu na Barricadnaya prawie zawsze jest na sprzedaż. Osoby pragnące nabyć unikalną właściwość będzie musiał zapłacić dużą sumę. Minimalna cena mieszkania z dwoma sypialniami tutaj wynosi 35 mln rubli. W takim przypadku, kupujący powinien być przygotowany do remontu jego nabycia.

Mieszkania na Barricadnaya nie tylko sprzedawane, ale również aktywnie podporządkowanie. Koszt wynajęcia – od 6500 rubli dziennie. Miesiącu życia w tym niesamowitym domu może być do 150 000 rubli. Należy zauważyć, że pułap Barricadnaya jest doskonałym rozwiązaniem dla inwestycji. Eksperci są zgodni, że jego popularność stalinowska wieżowce nie zawsze stracić.