207 Shares 5109 views

Remedium ludowa na trądzik: kilka receptur

Nastolatki są zawsze bardzo poważnym problemem trądziku. Po tym wszystkim, prawie każdy w przejściu do dorosłości są wysypki na twarzy, to nie wygląda bardzo ładnie. Często są przyczyną złego nastroju, a nawet depresji. Oczywiście, istnieją środki kosmetyczne do trądziku. Ktoś będzie odpowiadał wszystkim, niektóre – tylko niektóre z nich, podczas gdy inni nie mogą zrobić jakiegokolwiek czynu. Więc dzisiaj chcę mówić o pewnych leków ludowych.


Istnieje teoria, że trądzik – wyraźna oznaka zaburzeń mikroflory w jelitach. Wychodząc z tego, że możliwe jest wytworzenie pewnego infuzji normalizacji trawienia, co pociąga za sobą czyszczenie zmian skórnych z różnych młodzieży. Tak więc przepis: weź jedną dużą garść liści brzozy, a następnie taką samą ilość pokrzywy i liści szałwii. Wymieszać je, a następnie podjąć dwie łyżki kolekcji i wlać dwie filiżanki tylko przegotowaną wodę. To lekarstwo na trądzik powinien parzyć przez około piętnaście minut, po czym możliwe jest pić jedną szklankę rano i wieczorem.

Przejdź do następnej receptury. Przyjmować jedną łyżkę suszonych kwiatów nagietka i wlać jeden pojemnik zwykłego przegotowanej wody. Wszystko, co jest podawany przez pół godziny, po czym przesączono i pozostawiono do ochłodzenia. To lekarstwo na trądzik i zaskórniki powinny być wykorzystywane do wycierania obszarów problemowych, a także płyny. Można nawet w szklance ciepłej wody wlać aptece łyżka nalewki z nagietka z łyżką miodu, a następnie dokładnie wymieszać. Narzędzie trądziku jest również stosowany jako płyny.

Dobre traktuje skóra sok z liści aloesu. Aby go odciąć liście rośliny, która jest od pięciu do siedmiu lat. Umieścić je w najniższym przedziale lodówce, nie należy zapominać, aby włączyć w grubym papierze. Niech leżeć przez około tydzień. Po tym, wycisnąć sok z nich i wytrzeć tego problemu skóry. Drugi przykład wykonania – rozdrobnić liście i zalać przegotowaną wodą (proporcje – jeden do pięciu). Narzędzie trądziku we wlewie przez około jedną godzinę, a następnie poddaje się w temperaturze wrzenia przez dwie do trzech minut. Aby zastosować konieczne jest balsamów.

Można również spróbować maski drożdży, które zapewniają działanie oczyszczające i odtłuszczania. Do mieszanej 20-25 g świeżych drożdży o nadtlenku wodoru trzech procent. Otrzymaną substancję stosuje się w czystej powierzchni, i po 10-15 minutach maski wypłukano gorącą wodą. Mydło w tym przypadku nie ma zastosowania. Można również bicz na pianę jajko biały i dodać 20-30 kropli cytryny lub soku z ogórka.

Dobrze, ostatni środek na trądzik – pasta do zębów. W tym celu konieczne jest użycie zwykłego białą pastę, która ma właściwości wybielające. Jeśli leczniczy ekstrakt ziołowy będzie w nim – będzie to jedyny plus. Smarować sam w nocy każdy pryszcz rano będą suche.