186 Shares 9669 views

Karczoch – leki, sprawdzone

Karczoch – leki, sprawdzone. Za kilka tysięcy lat temu, starożytni Egipcjanie podziwiał jego właściwości lecznicze. Greckie panie stosować sok z tej rośliny dla umocnienia i wzrostu włosów i Rzymian – aby skutecznie oczyścić organizm z toksyn i zanieczyszczeń.


Badania kliniczne wskazują, że karczoch – lek, który ma właściwości antytoksyczny, żółciopędny, moczopędne i ochronę wątroby. Ten roślinny składa rzadkiego zestaw substancji biologicznie czynnych. Wśród nich są inulina, tsinarin, flawonoidy, sekviterpenlakton, witaminy B1 i B2, taniny, sole magnezu, potasu i sodu, a także kwas askorbinowy , a-karoten. Ponadto roślinny jest bogaty kafeolovoy i kwasy chinowe. Tsinurin również w karczocha jest pochodną powyższej substancji kwasowej. Jest on powszechnie stosowany w leczeniu chorób nerek i wątroby. Jednakże, jak wynika z badań wykazały, że tsinurin w czystej postaci, ma znacznie mniejszy wpływ niż terapeutyczny w połączeniu z kompletnego zestawu składników zawartych w opisywanym warzyw.

W przypadku pacjentów z cukrzycą karczocha – lek o dużej zawartości inuliny, która jest tak potrzebna do nich jako naturalny zamiennik skrobi. Obecność substancji w miąższu warzyw decyduje o jego włączenie do specjalnej diety dla pacjentów z tym rozpoznaniem. Ponadto, karczoch łatwiej radzić sobie z żółtaczką (zwłaszcza u dzieci), zapalenie wątroby, kamicy żółciowej, endarteritis i miażdżycy.

Karczoch – leku, który jest powszechnie stosowany w leczeniu choroba posurowicza, pokrzywka, egzema i łuszczyca. Ponadto, tego warzywa jest pokazany w ramach przygotowań do zabiegu, jak również do rehabilitacji po operacji na wątrobie lub nerkach. Dowody naukowe wskazują, że karczoch skutecznie odprowadza żywotnych organów, oczyszczając organizm ze szkodliwych toksyn.

To warzywo jest szeroko stosowany w tradycyjnej medycynie ze względu na swoje cenne właściwości, takie jak rewitalizacja ośrodkowego układu nerwowego, zmniejszenie poziomu kwasu moczowego i cholesterolu. Świeży sok z karczocha może poprawić potencję mężczyzn. W tym celu jest on pijany przez jedną czwartą filiżanki kilka razy dziennie. Napój ten jest przydatny i obrzęki, zatrzymanie moczu, alkaloid zatrucia.

Karczoch, którego właściwości pomagają pozbyć wyżej wymienionych chorób, eliminuje również ostry zapach potu, pleśniawki, zapalenie jamy ustnej i pęknięć w języku (w tym przypadku dany sok roślinny z miodem do poprawienia smaku). Na tej podstawie również produkowane wiele leków stosowanych w miażdżycy, zapalenia wątroby, alergie różnego pochodzenia, kamicy żółciowej i kamicy moczowej, a także egzemy i łuszczycy.

Od karczoch zawierał duże ilości soli sodowych i potasowych ich naczynia pokazanych osób cierpiących na kwasowość soku żołądkowego. Substancje te mają silne działanie alkalicznych w przewodzie pokarmowym. Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że maksymalne korzyści przynoszą jedzenie, picie natychmiast po przygotowaniu.

Warto również zauważyć, że wyciąg z karczocha osłabia toksyczne działanie na organizm narkotyków.

Karczoch. Przeciwwskazania

Ten roślinny, a także potrawy, w tym jego, nie jest zalecany do stosowania w takich chorobach, jak zapalenie błony śluzowej żołądka, jeśli towarzyszy niskiej kwasowości. Nie jest konieczne, aby go używać, a osób cierpiących na niedociśnienie tętnicze, a także, jeśli występuje nadwrażliwość.