345 Shares 4657 views

Kwas brzeczka – co to jest?

Wiele gospodyń domowych wiem, jak gotować domowe Kwas, z wielką przyjemnością i entuzjazmem – zwłaszcza w gorącym sezonie – leczono do tego napoju, gasi pragnienie, domowników i gości. Ale nie każdy wie, na przykład, w jaki sposób przygotować się na zakwasie brzeczki. Co to jest produkt, co jest dobre, jak to zrobić samemu? Kwestia ta zostanie omówiona w naszym artykule.

Wort: co to jest?

Ogólnie rzecz biorąc, termin ten nazywa się zwykle albo wodny roztwór substancji ekstraktirovannyh lub fermentacji warzyw, owoców, jagód, zboża (słodowania), wykorzystywanych w warzeniu piwa, wina, pieczenia gotowania. Na przykład, moszcz – surowce otrzymuje się przez rozdrabnianie i naciśnięcie pulpę i winogrona. W związku z tym całkowicie naturalnym produktem, który jest głównie do wytwarzania chlebowego (oraz niektóre gatunki pieczenia) stanowi wyrośniętej brzeczki. Jaki jest rodzaj surowca? Ten gęstawy lepka ciecz, w której zawartość części stałych wynosi 70 procent. Ma brązowawy kolor i słodko-kwaśny smak i zawiera wiele przydatnych: aminokwasów, witamin, pierwiastków śladowych.

Jak zrobić zacier w domu?

W przedsiębiorstwach do podejmowania stosownych słód stosowanie produktów sfermentowanego żyto, słód jęczmienny nie jest fermentowana mąka żytnia i pieczenia. Słód zmieszano z oczyszczoną wodą i poddawane naprężeniom termicznym. W tym czasie, skrobia mieszaninę rozdzielono na cukier: fermentacji i unfermentable. A następnie koncentrat zatęża się do osiągnięcia 70% wszystkich składników stałych.

W domu, oczywiście, nie ma takiego sprzętu. Ale można zrobić całkiem dobry koniecznością dla przyszłego kwas chlebowy. Wymaga to infuzji kadzi podwójne dno (w postaci siatki, uniesiona powyżej głównej dolnej), oraz zawór do pompowania brzeczki.

Wort z Kvasnikov

W celu przygotowania brzeczki ze słodu zakwasie Khlebtsov-Kvasnikov wstępnie upieczone, żyto i jęczmień Pieczywo (2-3 kg) ugniata się z ciepłej wody w cieście. Ciasto jest utrzymywana przez kilka godzin. Następnie piec w chleb słodowy (dostępny w ekspres do piekarnika lub chleba) – lub chlebów Kvasnikov. Okazują się bardzo pachnące, jest nieodłączne w słodko-kwaśnym smaku i czarniawy skorupy, które następnie dać Kwas charakterystyczne kolory. Kvasnikov chłodny (mogą one także suche i sklep), jest podzielony na kawałki, leżała w gorącej wodzie i nalegać w kadzi dokonania grubego Kwas brzeczki (czyli widzieliśmy). Nie tylko gęste i smaczne, ale również zdrowe produkt.

Samogon z kwasu chlebowego brzeczki jest teraz łatwe do przygotowania. Otrzymaną gęstą mieszaninę klaruje się przez osadzanie, lub dodać starego kwasu fermentacji drożdży standardowych technologii i butelkuje.