865 Shares 7171 views

Termo pojemnik ręczny: proste i użyteczne rzemiosło

Torba na lodówkę jest niezastąpiona, zwłaszcza dla tych, którzy lubią podróżować. W sklepach taka przyjemność jest warta wiele, ale jest bardzo przystępna alternatywa – termo pojemnik z własnymi rękami. Aby takie torby mogły być szybko, a co najważniejsze, bezpłatne. Na zewnątrz wygląda jak zwykle, a od wewnątrz jest osłonięty grzejnikiem, który nie pozwala na zimno i nie pozwala na ciepło wewnątrz. Trochę czasu i wysiłku spędziłeś – a masz termo-lodówkę w twoich rękach, a nie gorszą w jakości do zakupionych modeli.

Lodówka przenośna: co to jest?

Worek chłodzący jest stosunkowo nowoczesnym produktem. Jest to pojemnik lub worek, w którym umieszcza się chłodnię w celu utrzymania niskiej temperatury wewnątrz pojemnika i zachowania łatwo psujących się produktów.

Różnica termicznego pojemnika ze zwykłego systemu chłodzenia, niemal w każdym domu, polega na braku specjalnego urządzenia chłodzącego. Dlatego produkty przechowywane w pojemniku termicznym przez długi czas nie działają, ale nadal pogarszają się. Możesz umieścić schłodzony produkt w takiej torbie i będzie w stanie utrzymać temperaturę przez długi czas. Polipropylka i warstwa odbijająca ciepło pomogą spowolnić proces chłodzenia.

Cóż, jeśli masz dużą torbę chłodzącą, gdzie latem możesz rozmrozić wszystkie produkty z lodówki. Zbiornik termoelektryczny z własnymi rękami doskonale sprawdza się w jego zadaniach i można umieścić nie tylko zimne produkty w takim pojemniku, ale także gorące, aby spowolnić chłodzenie.

Torba termiczna od podstaw

Zebrać termo pojemnik własnymi rękoma może być wykonany z improwizowanych materiałów.

Badając gotowy produkt w sklepie, powinieneś zauważyć, że torba jest miękka, a jej wewnętrzna połowa jest pokryta grzejnikiem. Niezależnie od typu mini-lodówki, czy to jest torba na tkaniny czy plastikowy pojemnik, jej wewnętrzna część jest pokryta pianką lub jej analogami, która odgrywa rolę termoutwardzalnej lub zimnej warstwy.

Zobaczymy, jak przygotować termo-pojemnik i co jest potrzebne do tego.

Materiały i narzędzia do budowy

Co potrzebujesz do pracy? Aby przygotować termo pojemnik samodzielnie, potrzebujesz:

  • Pudełko lub worek;
  • Pianka polistyrenowa;
  • Kauczuk piankowy;
  • Taśma klejąca;
  • Gwint;
  • Nożyczki;
  • Karton.

Przewodnik krok po kroku

Przygotuj się do pracy, przygotuj torbę lub pudełko, które przekształcasz w termo-lodówkę. Jako pojemnik lepiej jest wziąć lekką torbę lub pudełko: rozgrzeje się mniej. Wytnij niezbędny kształt i rozmiar pianki z pianki, która będzie służyć jako warstwa utrzymująca ciepło.

Wytnij preformy piany, włóż je do torebki i przymocuj razem z taśmą dwustronną. Wszystkie części muszą się mocno przylegać do siebie, w przeciwnym razie wewnątrz mini-lodówki dostanie ciepło. Przed włożeniem płyt piankowych do pudełka, lepiej owinąć je taśmą klejącą, więc materiał nie ulegnie zniszczeniu, a łatwiej będzie włożyć je do worka.

Ponadto, kostka piankowa może być obracana termo-odblaskową szmatką, która pomoże utrzymać zimno w domu dłużej. W takiej torbie można transportować nie tylko schłodzone potrawy, ale także ciepłe gotowe posiłki, aby zachować świeżość i wygląd.

Nie zapominaj, że w tym pojemniku, oprócz ścian i dna, musi być również pokrywa. Powinien być szczelnie dopasowany do pianki. Wykonywanie w takich gniazdach na palcach jest niepraktyczne, ponieważ przez nich będą odbierane ciepłe powietrze z zewnątrz. W takim przypadku lepiej rozciągnąć włókno przez piankę, przymocowując kawałki kartonu do powierzchni pianki w domkowanych miejscach nakłucia. Ten ruch zapobiega szybkiemu uszkodzeniu pianki. W ten sposób można łatwo zrobić dobry termiczny pojemnik własnymi rękami. Zdjęcie jasno ilustruje sukces pracy.

Torba funkcjonalna w wyniku pracy

Zbieraj ten termoset จริงๆ w zaledwie 10 minut. Termoobieg działa na zasadzie termosu – utrzymuje ciepło (zimno). Nie może samemu wytworzyć zimna, w tym celu należy umieścić zimne komory na zimno wewnątrz torby na pojemniki termiczne wykonane ręcznie.

Nawet takie dziecko może poradzić sobie z takimi pracami iw rezultacie masz mobilne urządzenie chłodzące. To prawda, że nie trwa długo, z czasem pojemnik traci swoją szczelność, więc jeśli wybierasz się na długą podróż, nie możesz robić bez chłodziarki lub kupić mini lodówkę w specjalistycznym sklepie.

Niuanse budowy

Jeśli jesteś dzieckiem sklejony kostkami lub pudełkami, aby poradzić sobie z tym zadaniem i dowiedzieć się, jak zrobić termos z własnymi rękami, będzie to możliwe bez problemów. Postępując zgodnie z instrukcjami i sprawnie wykonując przenośną mini lodówkę, będziesz mógł uzyskać pełne miejsce na przechowywanie łatwo psujących się produktów, utrzymując zimno (ciepło) do 24 godzin.

Możesz zaprojektować dużą torbę termoizolacyjną, jeśli masz długą podróż i martwisz się jakością produktów. Termoprzewodzący, wykonany przez Ciebie, przekracza wszelkie oczekiwania, zwłaszcza jeśli zwracamy uwagę na rozbieżność między ceną a jakością zakupionych modeli chłodniczych dla żywności i napojów.

Po przygotowaniu takiego pojemnika będzie zawsze pod ręką dostawa świeżych i schłodzonych produktów, a ponadto zaoszczędzisz pieniądze.

Torba ta jest wygodna, aby zabrać ze sobą na drogę, pozostawiając przyrodę lub jezioro. Nawet idąc na plażę, zawsze będziesz mieć ochotę, a co najważniejsze, świeże i jadalne potrawy i napoje.