604 Shares 5690 views

Dekoracyjne odlewnictwo we wnętrzu: Przegląd, rodzaje instalacji i przeglądów

Wiele lat temu, około projektantów kształtki stosowane w dekoracji pomieszczeń i dekoracji mebli. Ponieważ ten element jest popyt, to zapomniałem. Dzisiejsze dekoracyjne odlewnictwo ponownie włamali się do projektanta mody. Dlatego proponujemy Ci nauczyć się bardziej szczegółowo, jakiego rodzaju materiału, z którego jest wykonany i jak jest ona wykorzystywana we wnętrzu.


Co jest odlewnictwo?

Frezowanie – dekoracyjny element, który ma postać pasków objętości rachunek wykonane z różnych materiałów. Zazwyczaj zaczyna się od jego długości dwóch metrów. Szerokość kształtki mogą być całkowicie różne – od jednego do kilkunastu centymetrów.

Pod względem elementu dekoracyjnego może też być inaczej: płaskie, wypukłe, rzeźbione, zakrzywione, z wielu małych dodatkowych szczegółów i tak dalej.

Formy do formowania materiału do produkcji

Do tej pory, formowanie dekoracyjnym, w zależności od materiału produkcyjnego może mieć następującą postać:

 • Piana. Jest to najtańszy i najbardziej rozpowszechnioną formą elementów dekoracyjnych. Są bardzo lekkie i bardzo odporne na działanie wilgoci. Istnieje również duża różnorodność w wyglądzie. W formowania pianki i nie powoduje trudności. Jedyną wadą tego materiału jest to, że dość łatwo zepsuć.
 • Poliuretan. To jest łatwiejsze do formowania gipsu, ale silniejszy niż pianki. W tym przypadku jest to dość niedrogi i szeroki asortyment. Istnieją nawet elastyczne formowanie poliuretanowa, która pozwala na tworzenie wykończenie o dowolnym kształcie.
 • Drewniany. Ten przyjazny dla środowiska, ale nie tanie formy formowania. Ma bardzo dekoracyjny, twardą powierzchnię, ale nie są odporne na działanie wilgoci.
 • Marmur, gipsu i metalu. Gatunki te nie są powszechne, ponieważ są one dość drogie, ciężkie i trudne do pracy z nimi. Zasadniczo te typy formowania wykorzystywane w tworzeniu wnętrz i fasady domów w starym stylu, w którym nowe technologie są nieodpowiednie.

Listwy z pianki poliuretanowej, a zatem są w dużym popytem i mają wiele pozytywnych opinii. Konsumenci zauważyć, że oprócz dobrych cenach, ale obejmują szeroki asortyment. można odebrać już traktowane z odpowiednią powierzchnią lub udekorować swój dom na własną rękę. Takie postępowanie nie jest bardzo trudne, więc nie możemy uciekać się do pomocy budowniczych.

Szczególny popyt jest samoprzylepna dekoracyjnego formowania. Wielu powie, że jest łatwy w obsłudze i nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności. odlewnictwo samoprzylepna ma formę granicy, ale jest ona wykonana z gumy lub tworzyw sztucznych. Najpowszechniej stosowanym w łazience w celu zamaskowania połączenia między wanną a ścianą.

Gdzie można użyć listwy?

Dekoracyjne odlewnictwo we wnętrzu jest wykorzystywany do:

 • Przerwa ściany poszczególne sekcje
 • maskowanie wad i błędów wykończeniowych;
 • maskowania połączenia między tapety, ścian i sufitu, ściany i ościeżnicy;
 • tworzenia obiektów, które przyciągają uwagę;
 • Ściany ochrona przed nieoczekiwanym uszkodzenia;
 • tworzenie ramki wokół małych okien, aby zwiększyć ich wizualnie;
 • tworzenie gzymsy i różne ozdoby na suficie;
 • dać ciekawy wygląd mebli;
 • tworzenie niezwykłych cokoły i drzwi i łuki.

W zależności od zastosowania rozróżnia dekoracyjnego formowania do mebli, ścian i sufitu.

formowanie sufit

Ten odlewnictwo – są to różnego rodzaju listwy i cokoły. Z ich pomocą można nie tylko zrobić ciekawą dekorację sufitu, ale także do maskowania niedoskonałości i wady zakończyć. Aby zakończyć najczęściej stosowane produkty z pianki lub z poliuretanu.

Listwy sufitowe mogą mieć różny kształt i szerokość – od płaska wypukła i ulgę wąski bardzo szeroki. Jest możliwe, aby je pomalować w kolorze sufitu, lub dać im zupełnie inną konotację.

profile ścienne

Ten rodzaj formowania jest dość szeroki zakres zastosowań. Służą one nie tylko do różnych dekoracje ścienne, ale również jako obszar wokół bramy, łuki i okna. Istnieje wiele opcji elementów ściennych: wąskie i szerokie, gładkie i wypukłe, gładkie i ulgę. Dekoracyjny formowania ścian wybierane są na podstawie wielkości i stylu pomieszczenia, jak również kształty i kolory cokołu.

Najbardziej powszechnie stosowane i taśmy pianki poliuretanowej. Z ich zwykle izolowane poprzez różne strefy na ścianie, która jest następnie taśmą nad jasny tapetą lub malowane w innym kolorze. Oznacza to, że z pomocą listew ozdobnych stworzyć ramy dla jasnych akcentów we wnętrzu.

Istnieje również specjalny rodzaj listew dekoracyjnych, które przypominają kolumny. Są one dość szerokie i ulga. Górne i dolne części mają szczególne dekoracyjny wygląd. Z ich pomocą możliwe jest nie tylko do wykonywania wnętrze w stylu klasycznym, ale również do maskowania poważne wady powłoki.

Drzwi i łukowe elementy kształtowe z pianki lub poliuretana- jest alternatywny budżet drewnianych. Mogą to być znane prostokątny lub owalny lub nawet kędzierzawy. Można również zrobić im zupełnie inne kolory.

Formowanie do okien używane najczęściej białe. Dzięki niemu można optycznie powiększyć małe okna i ukryć spoin między zboczami i ściany.

Listwy do mebli

Meble odlewnictwo dekoracyjny jest używany do dekorowania różnych stolarki. Występuje w trzech odmianach: gładkie, teksturowane, metalicznych. Trwać pomagając stworzyć symulację mebli, całkowicie lub częściowo wykonana z metalu.

Z pomocą listwy meblowe, można zaktualizować starą stolarkę i stworzyć elementy konstrukcyjne bez żadnych kosztów materiałowych.

Opis instalacji profile, zaleceń i opinii

Ponieważ główną funkcją listwy jest wystrój pokoju i wystrój wnętrz, który podczas instalacji trzeba działać bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić powierzchni paska i nie pozostawia żadnych śladów na jej temat.

Przymocować elementy dekoracyjne często za pomocą specjalnego kleju na bazie silikonu. Wielu twierdzi, że używanie go jest bardzo łatwe w montażu na płaskiej powierzchni, nie tylko kształtek piankowych i poliuretanowych, ale także metalu. Na porowatych ścianach lub sufitach panele dekoracyjne są połączone z płynnych paznokci.

Cały proces był łatwy, ale efekt końcowy jest oszałamiający, podczas montażu listwy jest ważne, aby rozważyć ich wygląd. Z paneli płaskich pracować o wiele łatwiejsze. Wystarczy przyciąć narożniki, tam gdzie jest to konieczne, i dokładnie skleić.

Kiedy zorientowali widoku panelu, należy najpierw wykonać układ. Aby to zrobić, należy zamocować listwę do właściwego miejsca i delikatnie skok to cienka linia ołówek. Następnie przyklej elementy dekoracyjne wyraźnie na ścieżce.

Jeśli przeanalizować reakcje tych, którzy używali w swoim wnętrzu listwy, okazuje się, że:

 • Najpopularniejsze bary są z pianki poliuretanowej i;
 • za cenę można łatwo stworzyć ciekawy projekt, aby podkreślić atuty i ukryć wady powierzchni;
 • jeśli pracujesz uważnie, można łatwo sobie poradzić.

Wybrać odpowiednią opcję i dekoracji domu, jak tylko chcesz!