282 Shares 3296 views

Maxim Liksutov: biografia i życie osobiste

Młoda i bardzo bogaty zastępca mera Moskwy Maxim Liksutov, którego biografia wielkiego zainteresowania publiczności, jest znany przez wielu rezonansowych wypowiedzi. Jego sposób zaskakuje niespodziewanymi zwrotami akcji i wydarzeń o wysokiej intensywności. Dyskusja na temat Maxim Liksutov (załączonym do artykułu zdjęciu) był milionerem, a następnie przeniósł się do pracy administracyjnej, i jak ewoluowała jego życia prywatnego.


Dzieciństwo i rodzina

19 czerwca 1976 w małej miejscowości Loksa urodziła chłopca Maxim Liksutov, biografia, którego rodzice były związane w czasie z Estonią. Na ojca i matki nie przedstawi urzędnik powiedział. Wiadomo, że pracował w stoczni. Liksutovy pochodzą z regionu Tula, ale jeszcze przed narodzeniem Maxima przenieśli do Estońskiej SRR. Od najmłodszych lat chłopiec zaczął uprawiać sport, nurkowanie. Już w wieku 12 lat stał się mistrzem Estonii na szybki nurkowania w ciągu najbliższych 2 lat, potwierdził swój tytuł. W 1990 roku zdobył mistrzostwo między krajami skandynawskimi. W 1993 roku, jako część zespołu pływaków ustanawia rekord w przezwyciężaniu wyścigu 100 metrów w basenie i do Księgi Rekordów Guinnessa.

formacja

O tym, jak Maxim Liksutov, biografii, które rozpoczęło się w Estonii, w liceum, nie jest znany. Po ukończeniu szkoły średniej, młody człowiek wyjechał na studia w Kaliningradzie, w Politechnice, gdzie studiował rachunkowości i finansów. Później ukończył prestiżową Akademię. GV Plechanow, „Finanse i Kredyt”. A w 2012 roku, również uzyskał stopień Międzynarodowy Instytut Prawa w kierunku szkolenia „Zarządzanie organizacją”. Oficer biegle w czterech językach: rosyjskim, estońskim, angielskim i szwedzkim.

Biznes w Estonii

Spotkania biznesowe Maksim Liksutov, którego rodzina nie była zaangażowana w przedsiębiorczości rozpoczęła się w swoich latach studenckich. W Estonia współlokator i przyjaciel Maxim, Siergiej Glinka, zwany młody człowiek w nowo utworzonej spółce do czyszczenia i transportu węgla z Kemerowo do portu w Estonii. Mimo młodości Liksutov dobrze z nowym szczegółach. Szybko nauczył się robić interesy i pokazać dobre umiejętności komunikacyjne, był w stanie łatwo osiągnąć porozumienia z najtrudniejszych partnerów. Firma zaczęła gwałtownie rosnąć i rozwijać, firma pochodzi Rustam Aksenenko, syn Ministra Łączności Rosji, co przyczyniło się do wzmocnienia firmy. Partnerzy nabyć nowy sprzęt, ustanawiającego eksport węgla rosyjskiego za granicą, to budują dedykowanego terminalu w estońskiego portu.

W 2005 roku otrzymał Maxim estońskie obywatelstwo jako nagrodę za zasługi dla gospodarki kraju. Jednak w 2007 roku, pogłębianie poważne trudności w jego działalności. Jest to związane z jakimiś ostrymi słowami Liksutova polityki Estonii wobec Rosji. Zaczyna stopniowo przenosić aktywa w Rosji.

Rosyjski biznesmen Liksutov

Od 1999 Maxim Liksutov, którego biografia jest pewnie porusza się pod górę, znajduje nowe zastosowanie swojej wiedzy i umiejętności. W tym roku, stał się prezes dużej firmy „Iriston Usługa” zajmującej się transportem kolejowym w Rosji, który w tym czasie wyszedł pewnie w wielu spedycji dysponuje przywódcy kraju.

W tym samym roku Liksutov zostanie prezydentem „UniTrans” firma transportowa, która pracowała na międzynarodowym rynku transportowym. Zasiadał w zarządach Towarowy „One” i JSC „TRANSCONTAINER”.

W 2002 roku Maxim stał się przedstawicielem firmy „Worldwide Invest AS”, jak był członkiem Zarządu JSC „Trnasmashholding”.

W 2009 Liksutov staje CEO „Aeroexpress” poważnej firmy kolejowej, która jest zaangażowana w rozwój sieci pociągów elektrycznych, łączącej Moskwę z lotnisk. To był autorem Maxim ambitny projekt dla rozwoju regionalnej sieci kolejowej, która połączy stolicę linii dużych prędkości z wielu miast w regionie moskiewskim. W 2011 roku, razem z prezydentem Likustov „RZD” Przeprowadziłem wizytę studyjną do prezydenta Rosji Władimira Putina i mera Moskwy Siergiej Sobianin na Aeroexpress. Mówił bardzo wyraźnie o perspektywach rozwoju transportu kolejowego, które bez wątpienia wrażenie na głowę państwa.

Rząd Moscow City

Zażyłość z prezydentem nie jest przekazywany do transportu odpadów. W kwietniu 2011 r Liksutov Maksim Stanislavovich, którego biografia nabiera tempa, stając się doradcą mera Moskwy Siergiej Sobianin na infrastrukturę transportu drogowego i kapitału. W grudniu został powołany na stanowisko Dyrektora Departamentu Transportu i Rozwoju Road. Burmistrz powołania wyraził przekonanie, że doświadczenie w branży Liksutova zapewni jej sukces z korzyścią dla miasta. Niedawno oficjalnie obiecał, że opuszczają swoje interesy i będzie przeniesienie aktywów do pozostałych akcjonariuszy. W 2012 roku został zastępcą Sobyanin na transporcie i infrastrukturze drogowej.

Na nim leżała obowiązki na odbudowę mały pierścień kolejowej stolicy. On również zaangażowany w tworzenie pojedynczego miejsca parkingowego w Moskwie, aktualizując floty pojazdów kapitału, rozwoju sieci szybkich tramwajów , oraz sieć ścieżek rowerowych. On był osobiście zaangażowany kuratorem wprowadzania jeden bilet transportowej w Moskwie, a także modernizację deptaku miasta. Ważnym zadaniem, które zostało zaprojektowane w celu rozwiązania Liksutov, był problem korków. W związku z tym, że jest zaangażowany w budowę nowych dróg, niższe ruchu przychodzącego do centrum stolicy, rozwój transportu kolejowego. Wreszcie, problemy te nie są eliminowane, ale Liksutov mówi, że udoskonalenia zostały osiągnięte.

Większość rozwiązań i inicjatyw rezonansowe

Kiedy Maxim Liksutov, którego biografia przez wiele lat związany z transportem Moskwie, stał na czele „Aeroexpress”, szydząc Moskale wymyślić nowe słowo – „pustovoz”. Tak nazwali pociąg łączący miasto z zatorami lotnisku Szeremietiewo, które nie są rozliczane i 30%. Liksutov zatem stwierdzić, że pociągi będą jechać tak, nawet z pasażerami, choć bez.

W 2013 roku, zastępca burmistrza zaproponował zdjęcia na gapę i umieścić swoje zdjęcia w sieci społecznej. Inicjatywa spowodowała silne oburzenie wśród społeczeństwa i prawników.

Największy wpływ spowodował wprowadzenie Liksutovym pobierania opłat za parkowanie w centrum miasta. Mimo to nie była jego wynalazek i jedynym rozwiązaniem, ale to jego obwinia Moskale wysokie koszty parkowania. W 2015 roku mieszkańcy miasta wyszli protestować przeciwko płatnego parkowania i zażądał dymisji Maxim Stanislavovich.

życie osobiste

Maxim Liksutov życie osobiste jest pilnie strzeżone od wścibskich oczu, przez wiele lat była żoną Tatianą, byłego modelu. W Estonii, Tatiana był właściciel i zarządzający Gianni restauracja włoska w Moskwie, była gospodynią domową. Para miała dwóch synów. W 2013 roku para rozwiodła się, ale dziennikarze podejrzewają, że to fikcyjny rozwód. Był w odpowiedzi na nowe prawo zakazujące Rosji urzędnicy krajowi mają biznes i nieruchomości za granicą. Podczas rozwodu, wszystkie aktywa Maxim w Estonii zostały przeniesione do Tatiany, obywatela tego państwa, co natychmiast uczynił ją jedną z najbogatszych kobiet w kraju.

interesy

Maxim, dziecko do uprawiania sportu, nadal utrzymać dobrą kondycję fizyczną. On mieszka poza miastem i, według niego, często dostać się do pracy w pociągu, w kieszeni zawsze jest bilet komunikacji miejskiej.

W 2011 roku Maxim postanowiła zrezygnować z estońskiego obywatelstwa w związku z pracy wchodzącej rząd Moskwie.

stan

Nawet w 2011 roku, Maxim Liksutov, biografia, żona i prywatność jest ciągle przedmiotem badań dziennikarzy, został wpisany na listę magazynu „Forbes” najbogatszych rosyjskich biznesmenów. Wtedy jego majątek szacowano 500 $ milionów dolarów. W 2013 roku, to już wyniósł 650 mln. Po dołączeniu urząd mera Moskwy na nowo urzędnik obiecał, że będzie sprzedać całą swoją działalność. Rzeczywiście, ich udział w różnych spółkach akcyjnych, zdał się na swoich partnerów. Podczas rozwodu byłą żoną Liksutov odnowił stan 103 milionów euro, a 50% udział transportu wykorzystywane Transgroup Invest. własność żony znajduje się również w Estonii odcinku drogi ponad 4 tysięcy kilometrów. Dziś Maxim Stanislavovich należą do trzech miejsc na przedmieściach miasta, w miejscu zamieszkania 2 kw. M. km, liczba klasy „luksus” samochody.