487 Shares 7758 views

Jak gotować naleśniki z kefiru receptury

Każdy kraj ma swoje tradycyjne potrawy. W Niemczech jest to słynne kiełbaski i piwo, do Francji – zupa cebulowa, rogalików i innych przysmaków – ukraiński smalec i gorilka, a dla Rosji – naleśniki. I rzeczywiście, to smaczny i satysfakcjonujący posiłek często można znaleźć na stole, zwłaszcza w weekendy i święta. Ktoś preferuje naleśniki cienkie i przewiewne, jak pajęczyna, a ktoś, kto lubi solidna i gruba.


Ponadto, wielki rynek zbytu dla oszczędnych gospodyń domowych, którzy nie lubią rzucać niczego. Lekko sfermentowanego jogurt, który nie może już pić – doskonałą bazę do testu.

Proste placki z kefirem, receptury.

Na to potrzeba litra jogurtu, 300 g mąki, trzech jaj, soli, sody, wody, cukru, masła i oleju roślinnego.

Wymieszać jajka, jogurt, łyżeczkę soli i ćwierć szklanki cukru. Umieść na wolnym ogniu, i ogrzewa się do 60 stopni, stale mieszając. Dodać mąkę. Ciasto powinno mieć gęstą, dla oladushek. Rozcieńczyć trzecią część łyżeczkę sody w 200 g gorącej wody i dodaje się do ciasta. Wlać kilka łyżek oleju i wszystko dokładnie wymieszać. Placki smażone na oleju roślinnym smarowane podgrzanej pan najpierw z jednej a następnie drugiej. Przed umieszczeniem ich w stos, każdy tłuszcz naleśnik z odrobiną masła.

Puszyste placki z kefiru gęsta, powinien być podawany z dżemem lub śmietana.

Cienkie naleśniki z kefirem, receptury.

Na ciasto będzie potrzebne: pół litra jogurtu tłuszczu, dwa jajka, 300 g mąki, 4 łyżki. łyżki oleju i pół łyżeczki sól, proszek do pieczenia i cukier.

W rondelku wymieszać jogurt i jajka. Oddzielnie, mąki dodać sól, cukier, proszek do pieczenia. Wszystkie składniki są mieszane i umieścić ciasto w ciepłe miejsce na 40-60 minut. Placek pokrytą olejem i wylano ją na części badania. Rozłóż go na całej średnicy patelni, a gdy dolna rumiane, przewrócić naleśnik.

Ze względu na niewielką ilość cukru, takie placki są doskonale połączone ze pikantne napełniania – ryb lub kawioru.

Dla tych, którzy lubią bujne naleśniki z kefir, drożdże ciasta receptury.

Będziesz potrzebował 300 g mąki, 3 szklanki kwaśnej jogurtu i 3 jajka, cukier, woda, sól i masło. Szkło ciepłej wody wlewa się do naczynia, jest dodać łyżkę cukru i 20 g drożdży. Wszystko miesza się i po Drożdże rozpuszczono zaczynają wlać połowę mąki. Kiedy nie ma grudek, umieścić ciasto w ciepłe miejsce i przykryć ręcznikiem. Gdy ciasto jest odpowiedni, jest ona dodawana do jaja, sól (pół łyżeczki), a pozostałe mąkę i jogurt. Ciasto jest dokładnie mieszany i ponownie umieścić w ciepłym miejscu w ręcznik. Kiedy ciasto nadaje się po raz drugi, można upiec naleśniki. Ciasto delikatnie, nie jest starannie wymieszać, zebrać kadzi i wylano do nagrzanego patelni.

Naleśniki na jogurt, ciasto przepis bez jaj.

Do przygotowania potrzebne będą: jogurt (pół-litrowy słoik), jedna trzecia szklanki cukru i taką samą ilością oleju roślinnego, trochę sody i soli, kilka filiżanek mąki.

Umieścić w sól jogurt i cukier, wlać olej roślinny. Przesianej mąki i stopniowo dodawać do jogurtu. Każdy, kto kocha grube i gęste naleśniki, można dodać trochę więcej mąki, ale tych, którzy preferują subtelny i delikatny, mogą spać mniej niż zalecany. Naleśniki smażone z obu stron i podawać z dżemem lub śmietaną.

W tym przepisie mogą korzystać osoby cierpiące na alergię na białko kurze.

Każdy, kto dba o jej figurze, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak gotować naleśniki z kefiru z minimalnymi kalorii.

następującej receptury nadaje się do nich mieszany kubek mąki, kubek jogurt o niskiej zawartości tłuszczu, filiżanki gorącej wody i dwa jajka. Dodano łyżkę granulowanego cukru i trochę sody i solą. Wszystko dokładnie wymieszać i piec w ten sam sposób jak w poprzednim przepisie.

Ze względu na niewielką ilością cukru i niskotłuszczowe jogurty są niskokaloryczne naleśniki są uzyskiwane.