551 Shares 3980 views

Melon Gulab: zdjęcia, opinie. Jak wybrać melona Gulab?

Wielu nie zdaje sobie sprawy, że zwykle melon, oprócz przynależności do rodziny dyniowatych, należy również do ogórka rodzaju. Jest to szczególnie zauważalne w ciągu nasion. Melon Gulab w tym przypadku – nie jest wyjątkiem.

Opis produktu

Bardzo nietypowy produkt był dość trudna droga, zanim staną się wszystko co jest on znany dzisiaj. Naukowcy twierdzą, że pojawił się przed naszą erą w żyznych regionach Mniejszej i Azji Środkowej. Wtedy to był dziki kultura. Z biegiem czasu, w wyniku selekcji i hodowli osób otrzymało co nazywa się teraz „melon”. To wygląda inaczej w zależności od odmiany. Więcej niż reszta masa nabywcy znają melona Gulab.

W czasach Związku Radzieckiego stanowiła ona jedną z najbardziej znanych produktów Wschodu. Trudno nie pamiętać jajowaty żółty produkt, który emanuje wokół niego niepowtarzalny aromat miodu. Wewnątrz posiada miąższ melona Gulab soczyste, miękkie w dotyku i słodkim smaku. Na zewnątrz, jest on chroniony przez gęstą skórę, która po dojrzeniu pokryta siatką drobnych pęknięć. Produkt posiada wysoką jakość przechowywania, tak dobrze utrzymane przez dłuższy czas. Wielki przenośność pozwala nosić go na długich dystansach na sprzedaż.

Przydatne właściwości

Melon Gulab jak każdy inny produkt tej rodziny, ma szerokie związek chemiczny, który decyduje o jego wpływ na organizm ludzki. Oprócz skrobi przyswajalnych cukrów, błonnika, białka, pektyny i kwasów organicznych, zawiera wiele witamin i soli mineralnych. Na przykład, potasu i żelaza są użyteczne w niedokrwistości i niektórych chorób serca. Elementy te mogą pomóc przywrócić nerek i wątroby, a także pozbyć się artretyzmu i reumatyzmu. Szczególną uwagę należy zwrócić na krzemie. Go w melona jest więcej niż wystarczająco. To jest bardzo dobre, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że nie tylko wzmacnia tkankę twardą, ale również poprawia strukturę włosów i skóry. I krzem jest jedynie niezbędne do normalizacji układu nerwowego, do stanu w korze mózgowej, ścianie jelita oraz całego przewodu pokarmowego. Ponadto, od niepamiętnych czasów melon uznano za środki, aby utrzymać młodość. Jest w stanie obsługiwać nie tylko piękno kobiet, ale również męskość.

Jak nie zrobić złego wyboru?

Wiele gospodyń domowych, idąc do sklepu lub na rynku, zmartwiony, że może się nie złapać naprawdę dobry produkt. Jak rozwiązać ten problem? Co należy zwrócić uwagę dokonując zakupu? Na przykład, musimy kantalupa Gulab. Jak wybrać wystąpienie do domu i nie być rozczarowany? Aby to zrobić, najpierw trzeba wiedzieć, jakie parametry i cechy należy zwracać uwagę.

Nie są one tak dużo, więc lepiej jest wziąć pod uwagę:

1) zapachu. Dojrzały melon pachnie nawet na odległość. koniecznie musi promieniować wokół nich charakterystyczny delikatny smak.

2) Stan części końcowych. W dojrzałych melonów jest miejscem, gdzie kwiat jest zawsze miękki i giętki po naciśnięciu. Łodygi muszą być grube.

3) skórki gęstości. W dyni dojrzały do paznokcia aplikacji zarysowania górnej warstwy powinny być łatwo usuwalne. Pod nim natychmiast zobaczyć zieloną część miąższu. Generalnie, pożądane jest, aby sama skorupa jest miękka i giętka.

Ale dotknij melon nie jest konieczne. Tępy dźwięk w tym przypadku nie jest gwarancją dojrzałości. Ta metoda jest odpowiednia do arbuzów.

zwłaszcza melony

Wszystkie melony, które rosną na terenie byłego Związku Radzieckiego można podzielić na dwie grupy: środkowoazjatyckie i europejskim. Istnieją pewne oznaki, które pomagają podzielić je według gatunku:

  • kształtów (sferyczne, owalne, cylindryczne lub spłaszczone);
  • wielkość;
  • malowanie;
  • Stan powierzchnię (gładkie lub siatki);
  • barwa części jadalnej (pomarańczowy, biały lub zielony);
  • Konsystencja pulpy (gęstym, lepkim lub włókniste).

Ale nie należy zapominać, że każda klasa ma swoje własne gatunki. Nie zawsze da się wyrazić słowami. Najlepszym sposobem – aby zobaczyć na własne oczy. Na przykład, melon Gulab. Zdjęcia pomóc radzić sobie z niektórymi rodzajami mamy do czynienia. Ponadto, dobrze, jeśli można zobaczyć produkt na cięcie. Spowoduje to dalsze ułatwienia wyboru.

Wiadomym jest, że najlepsze są uważane melony, w których słabo rozwinięta część nasion. A jeśli można również usunąć próbkę, to lepiej wybrać ten wzorzec, którego ciało jest delikatne i lekko chrupiące. Taki produkt można uznać za prawdziwie obecny deser.

odmiany Gulab

Czasem produkty są tak podobne do siebie, trudno jest określić, co dokładnie znajduje się w rękach. Każda odmiana melona Gulab uprawiane w pewnym obszarze i ma swoje dziwactwa.

Wiadomo, że jest:

1) Gulab-803. Ta odmiana jest uprawiana w Turkmenistanie. Jego żółte owoce jajowate jest gruby i wytrzymały kora, jak i miąższ biały, chrupiące i bardzo słodkie.

2) Gulab-ssania. Kolor pomarańczowy melon, a miąższ jest gruba, ale lepkie.

3) zielona lub Chardjou. Ta późna odmiana uprawiana jest w Uzbekistanie. Owoce są zwykle gładkie i nie mają charakterystyczny wzór. Miąższ jest soczysty, ale włókno. Co ciekawe, takie melony przechowywane aż do późnej wiosny.

4) Bosvaldi. Do tej odmiany cechuje średniej wielkości owocu marszczoną zielonkawy i pokryta paskami ciemniejszy odcień. Warstwa pulpy jest małe i ma małą włókna i kruchej struktury oleistej. Tak długi czas nie leżą melona.

Znając te dane z góry, możemy bezpiecznie przystąpić do wyboru.

Opinie o produkcie

Turkmeńskie melony są uważane za jedne z najpiękniejszych widoków na świecie. Ich jakość i godność nie można przecenić. Że tylko jeden melon Gulab! Recenzje tego rodzaju są zawsze tylko najbardziej pozytywne. Pachnące piękno jest dobrze znana poza granicami kraju. Gatunek Gulab – jesień i zima, więc to melon jest doskonałe utrzymanie jakości. Pozwala to na długi czas do przechowywania i transportowania go na długich dystansach. To nie jest jeden rezydent nawet najbardziej północne regiony nie byłby zaskoczony, aby zobaczyć jasnożółty jajowatą owoce na ladzie sklepu. Być może dlatego wielu ludzi to zrobić i wyobrazić sobie prawdziwego melona. I go jeść – świetna zabawa. Rozwiązanie to jest proste. Po prostu trzeba wyciąć owoce w plastry ostrym nożem. Potem każdy idzie jak mu się podoba: jeden kęs mięso zębami i innych wstępnie oddzielić ją od skóry, a następnie jeść widelcem lub łyżką.

W każdym razie, delikatny, aromatyczny miąższ soczysty i nie pozostawia nikogo obojętnym. To nie tylko wielki deser, ale również wspaniałym narzędziem do podniesienie nastroju. sok melon stymuluje produkcję endorfin w organizmie, które pomagają przezwyciężyć bluesa i radzić sobie z depresją.