705 Shares 5396 views

leczenie zapalenia kaletki

Aby zrozumieć, na pytanie, co to za choroba i co może być leczenie zapalenia kaletki, konieczne jest, aby dowiedzieć się, gdzie i jak to nastąpi. Zapalenie kaletki nazywa zapalenie kaletki. Ten worek jest luźne wnęka wypełniona płynem, umieszczoną wokół stawów i ścięgien. Jej zadaniem jest amortyzacja tarcia tkanek przy dylatacji. Do takich chorób zapalnych cechuje zwiększonego powstawania i gromadzenia się w zagłębieniach płynu szczelinowego, który może zawierać pewne składniki krwi, zwany wysięku.


Od charakteru występowania choroby zwykle rozróżnić takie gatunki kaletki: podostre zapalenie ostre, przewlekłe, nawracające. Zapalenie kaletki klasyfikuje się również w zależności od różnych przyczyn tego stanu zapalnego. Podziału tego typu choroby: niespecyficzna i specyficzna (wywołane przez uderzenia różnych patogenów: brucelozy, gonorrheal, gruźlicze, syfilityczne). Istnieje również oddzielanie w zależności od rodzaju zapalenia kaletki kumulowanych cieczy. Na tej podstawie wyróżnić surowiczy, ropne i krwotoczny.

Choroba ta występuje głównie w łokciu, ramię kostki i kolanowych. Główną przyczyną zapalenia kaletki pod tarcia skóry, ścięgna, mięśnie i ciśnienia na występach kostnych. Często choroba jest wynikiem szeroko zakrojonych szkoleń zawodowych w niektórych rodzajach sportu. Przyczyną choroby mogą obejmować: stłuczenia, złamania, otarcia HIT Worek maziowe czynników chorobotwórczych infekcji ropne.

W początkowej fazie ostrej zapalenie charakteryzuje impregnacji tkaniny wysięk surowiczy i jego gromadzenie się w torebce. Choroba ta nazywana jest surowiczy. surowiczy leczenia zapalenia kaletki powinien być realizowany w odpowiednim czasie, ponieważ w obecności patogenicznych mikroorganizmów staje ropne zapalenie. Ten etap nazywa się ropne zapalenie kaletki. Powikłaniem może stać się ropne zapalenie stawów.

Charakterze powtarzającym zapalenie kaletki pojawia się na skutek powtarzających się zakażenia lub uszkodzenia stawów, które wystąpiły po przeniesieniu wirusa na podostre lub ostra.

Zapalenie kaletki czasami występuje po wielu innych chorób, w tym zapalenia stawów, dny, twardzina skóry. Konsekwencją takich chorób jest powstawanie kryształów w torebce, która może spowodować jego pęcznienie i podrażnienie.

Główną przyczyną przewlekłej postaci tej choroby jest ciśnienie długookresowy ogniska zapalnego.

Objawy zapalenia kaletki są bolesne obrzęki, okrągły kształt na niektórych stawów. Obrzęk ma sprężystą strukturę i średnicy 10 cm klinicznej choroby są :. gorączka, złe samopoczucie, ból obrzęk, zaburzenia funkcji stawów. W postaci przewlekłej może nie ostry ból i zachowania funkcji stawów obserwowano.

Ramię zapalenie kaletki towarzyszą ostry ból podczas obracania ramion, wzrost mięśni, i jest pęcznienie powierzchni łopatki, jest to ból po naciśnięciu na wzniesieniu ramiennej.

Bolący guz charakteryzuje pęcznienie w obszarze palców. Jego wygląd wskazuje usterkę stopy, ewentualnie związanego z płaskimi stopami. Dla tej choroby może spowodować naruszenie równowagi mięśniowej. W tym przypadku, stawy są zakręt w kierunku zewnętrznej części stopy. W tym przypadku nie są bolesne doznania w palcach, pogarsza nosząc buty. kciuk leczenie zapalenie kaletki jest zredukowana do wstrzyknięć steroidów lub operacji. Należy również wykonać badanie buty, jak bliskie buty często prowadzi do stanu chorobowego.

Leczenie zapalenia kaletki zaczyna się w chwili rozpoznania. W leczeniu chorób infekcyjnych jest przypisany do antybiotykoterapii.

We wczesnych etapach określonych bandaże mocujące, reszta, przeciwzapalne, maści i gorący okład. Przewlekłe zapalenie kaletki można wyleczyć przez usuwanie wysięku za pomocą nakłucia. Następnie worki jamy płucze roztwór przeciwbakteryjny lub antyseptyczny. Leczenie zapalenia kaletki traumatycznych rozpoczyna się z wprowadzeniem do wnęki worek 10 ml roztworu Novocaine (2%), a następnie przez wstrzyknięcie antybiotyków podawanych z hydrokortyzonem (5 x 50 mg). Septyczne zapalenie kaletki leczyć nakłuć.