461 Shares 7701 views

W ciążę podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych: objawy, znaki. Ciąża pozamaciczna podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Dla wielu kobiet, ciąża – długo oczekiwane wydarzenie. Ale istnieje przynajmniej kobiet, które chcą odłożyć macierzyństwo, a do tego trzeba użyć środków antykoncepcyjnych.

Do tej pory, według Światowej Organizacji Zdrowia, najbardziej wiarygodne środki antykoncepcyjne są pigułki antykoncepcyjne. Ich niezawodność jest 98%, to dlatego, że ponad 50% kobiet na całym świecie, aby dać pierwszeństwo takiej metody ochrony przed niechcianą ciążą.

Ale 98% – to jeszcze nie jest pełna gwarancja, aw praktyce medycznej istnieją przypadki, gdy nie są w ciąży, biorąc pigułki antykoncepcyjne. Dlaczego tak się dzieje?

Zalety pellet

Ale jest wysoki stopień niezawodności jest powodem, że kobiety wybierają tę formę antykoncepcji? Oczywiście, że nie.

Pigułki jest bardzo wygodne. Kobieta wystarczy wziąć jedną tabletkę codziennie bez obaw o niezamierzonej ciąży, w przeciwieństwie do tej samej prezerwatywy lub świec, które powinny być wykorzystane przed każdym akcie seksualnym.

Ponadto, tabletka jest najbardziej ekonomiczne dla tego produktu. Pakiet tabletki, obliczone za miesiąc recepcji, może kosztować od 200 do 700 rubli, co jest znacznie tańsze niż kupowanie prezerwatyw.

Ale mimo to, wiele kobiet zrezygnować z tej metody ochrony, z obawy przed niechcianą ciążą. Jednak spójrzmy na ten problem w sposób bardziej szczegółowy.

Zasada działania OK

Aby w pełni zrozumieć, dlaczego ciąża wystąpi podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, należy rozważyć ich zasadę działania.

leki antykoncepcyjne działanie zmierzające do realizacji tych funkcji:

 • Zapobieganie procesie dojrzewania jaj i jego przemieszczenie z jajnika do macicy.
 • Zwiększenie lepkości wydzielania szyjki macicy, w wyniku czego nasienie nie może osiągnąć niezbędne do zapłodnienia „docelową”.

Istnieją dwa rodzaje tabletek:

 1. Mini-pill. Ten niehybrydowe tabletek, które zawierają prostagen odpowiedzialny za zwiększenie lepkości wydzieliny macicy, dzięki czemu jajeczkowanie nie biegnie do końca.
 2. Akcja drugiego rodzaju antykoncepcji silniejsza. Leki te zawierają estrogenu, zwiększenie stężenia w organizmie, co prowadzi do zablokowania rozwoju pęcherzyków w jajnikach. Sugeruje to, że jajko jest po prostu nie dojrzewają, a zatem nie gaśnie. Takie preparaty całkowicie zapobiega owulacji.

Teraz, że rozumiemy, o zasadzie działania danych antykoncepcyjnych będzie zrozumieć, dlaczego nie jest to sytuacja, nawet podczas robienia testu pigułkę antykoncepcyjną, gdy wskazuje na ciążę.

Przyczyny niechcianej ciąży

Przede wszystkim musisz zrozumieć, że ciążę podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych po prostu nie przyjść. Może to wynikać z powodu dodatkowych powodów, przy czym wpływ leku na korpusie jest zmniejszona, a w związku z tym stężenie niezbędne do zatrzymania substancji owulacji zmniejszać. Może to przyczynić się do wielu czynników.

pomijanie pigułek

Powód ten ciąży jest najczęściej.

Jest to zasada podejmowania środków antykoncepcyjnych. Najczęściej jest to dość prosty harmonogram: 1 tabletka codziennie w tym samym czasie. Ale często może być sytuacja, że dziewczyna zapomina do picia tabletki ubiegłym roku i realizuje wymaganą 7-dniowej przerwie, a tydzień później zaczyna się nowy pakiet. A zatem, kobieta przechodzi przez cały dzień, w którym jajniki powrót do normalnego trybu pracy, w wyniku czego i ciąży może nastąpić po otrzymaniu antykoncepcyjne.

To samo dzieje się w odwrotnej sytuacji. Dziewczyna może pić cały przebieg tabletek, ale po przerwie siedem dni, należy pamiętać, aby wziąć tabletkę. Po raz kolejny, omijając tylko jeden dzień dramatycznie zwiększa szansę na zajście w ciążę. Taka sama sytuacja może wystąpić, jeśli kobieta zapomni przyjąć tabletkę w środku cyklu.

Wymioty lub biegunka

Często nasze ciała się w kłopoty, które mogą spowodować ciążę podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Dla całkowitego wchłonięcia substancji czynnych leku trwa około 3-4 godzin. Jeśli w tym czasie zaczął wymioty lub biegunka, to jest prawdopodobne, że lek antykoncepcyjny substancja nie jest w pełni zinternalizowane, z powodu których istnieje ryzyko zapłodnienia.

Odbieranie dodatkowe leki

Ta przyczyna jest jednym z najbardziej poważne. Chodzi o to, że istnieje duża liczba leków, które zmniejszają działanie substancji niezbędnych do zapobiegania ciąży. Najczęściej te leki należą antybiotyki.

Ale ta lista leków nie kończy. Alergia, leki przeciwdrgawkowe i przeciwgrzybicze mogą również hamować działanie antykoncepcyjne. Dlatego przed podjęciem niektórych leków należy skonsultować się z ginekologiem i ustalić, czy zmniejszyć ich działanie pigułek antykoncepcyjnych.

A także trzeba być ostrożnym z herbat, że dziewczyny lubią pić do utraty wagi. Wiele z nich wpływa na efekt antykoncepcyjny, który mógłby wywołać niepożądaną ciążę. To samo odnosi się do ziół. Wielu z nich, po długotrwałym stosowaniu nadal mieć wpływ na organizm. Na przykład, dziurawiec utrzymuje swoje działanie na organizm w ciągu 2 tygodni po zakończeniu jej odbioru. Więc jeśli masz zamiar pić herbatę, być bardzo ostrożnym.

stan psycho-emocjonalny

W ciążę podczas przyjmowania pigułki antykoncepcyjne mogą również wystąpić z powodu silnego stresu. Oczywiście, powód jest bardzo rzadkie, ale jeśli kobieta jest regularnie przeżywa poważny stres w pracy lub w domu, może drastycznie wpłynąć na stan całego organizmu i powodują tłumienie wszystkich jego funkcji. Ponieważ często podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych lekarz przepisuje dla pierwszych 2-3 miesiącach kuracji środkami uspokajającymi.

opóźniona miesiączka

Jednym z problemów, które mogą zmierzyć kobietę w recepcji ok (doustnych środków antykoncepcyjnych), – miesięcznym opóźnieniem. Wiele osób natychmiast przestraszony i myślę, że zajdzie w ciążę podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych.

Ale nie od razu w panikę. Od UC zawierać małą dawkę hormonów, zmiany hormonalne podczas przyjmowania tabletek. Może to doprowadzić do tego, że miesiąc rozpocznie się wcześniej lub później niż zwykle.

Nawiasem mówiąc, należy zwrócić uwagę na fakt, że wiele kobiet podczas przyjęcia OK stabilizowanego cykl jeśli wcześniej miał problemy. Więc nie bój się zmian, zwłaszcza jeśli pacjent przyjmuje środki antykoncepcyjne tylko 1-2 miesięcy.

Należy się martwić tylko jeśli wcześniej brakowało pigułkę, weź leki lub inne poważne mieć stosunek seksualny bez zabezpieczenia, zanim zaczął brać OK.

Ciąża OK

Wiele dziewcząt martwi się o pytanie: „Co zrobić, jeśli w ciąży podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych przyjść”

Jeśli zdecydujesz się kontynuować ciążę, to nie martw się. Mimo, że kobieta może zacząć się martwić o zdrowie swojego nienarodzonego dziecka, na które może mieć wpływ na pigułki antykoncepcyjne. Ale nie ma powodu do paniki. praktyka lekarska wykazała, że biorąc UC nie wpływa na rozwój płodu i ryzyko chorób, w tym przypadku jest taka sama jak w przypadku, gdy zostało zaplanowanych ciąża.

Główną zasadą jest to, że należy postępować: natychmiast przerwać przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, i udać się do ginekologa, jeśli dowiesz się o jej ciąży.

Istnieją jednak sytuacje, że kobieta wie o jej ciąży i nadal pić antykoncepcyjny. W tym przypadku, kwestia bezpieczeństwa płodu jest znacznie bardziej poważna. Mimo wielu lat badań, lekarze nie mogli znaleźć bezpośredni związek pomiędzy przyjmowaniem rozwoju OK i płodu. Stwierdzono, że w ciągu pierwszych 5 tygodni ciąży, biorąc antykoncepcję nie wpływa na rozwój zarodka. Ale już w 6 tygodni rozwinięte narządy płciowe dziecka, w tym okresie, biorąc hormony co najmniej niepożądana.

objawy

A teraz to jest mówić o sytuacji, gdy zaszła w ciążę podczas przyjmowania pigułki antykoncepcyjne. Objawy to może być zupełnie inna, jeśli w ogóle, ale istnieje wiele powodów, dla których dziewczyna może ustalić, że ona jest w ciąży:

 • Ból w klatce piersiowej i piersi. Objaw ten jest często obserwowane w czasie ciąży, ale wiele kobiet nie jest taki ból w trakcie miesiączki lub nawyk recepcji OK. W każdym razie, jeśli widzisz tylko objaw, martwić się z góry nie jest konieczne.
 • Najczęstsze objawy ciąży (gdy biorąc pigułki antykoncepcyjne, jak również) – nudności i wymioty.
 • Zmieniających się gustów. Ten objaw może być również we wczesnych stadiach, kiedy, na przykład, kobiety jak pewnego produktu, a podczas ciąży nie było niechęć do niego.
 • Ból w dolnej części brzucha i pleców. Zwracać uwagę na takie objawy jak one są dowodem nie tylko ciąży, ale także o problemach zdrowotnych.

W każdym razie, nawet wszystkie te objawy razem nie może być zagwarantowane, aby odzwierciedlić fakt, że jesteś w ciąży. Aby uzyskać dokładny wynik, konieczne jest, aby zrobić test ciążowy. Po otrzymaniu tabletek antykoncepcyjnych, co się dzieje, więc najlepiej grać bezpiecznie. Lub po prostu udać się do recepcji do ginekologa, gdzie test na hCG jest pobierany.

Planowana ciąża – kwestia czasu

Wiele kobiet i dziewcząt są związane z pytaniem: „Jak szybko można planować ciążę po zażyciu pigułki antykoncepcyjnej”

Dla każdej kobiety czysto poszczególnych kategoriach. Ktoś wystarczy poczekać kilka miesięcy, a ktoś by przywrócić normalne funkcjonowanie narządów rozrodczych zajmie około sześciu miesięcy. Ważną rzeczą jest to, że nie należy panikować, jeśli nie można zajść w ciążę w ciągu pierwszych 1-3 miesięcy po anulowaniu OK. Ale jeśli ten problem nie ustępuje po 6-7 miesiącach regularnych prób, należy skonsultować się z lekarzem.

Ale jest odwrotny efekt, co w praktyce medycznej nazywa „efekt rebraund”. Innymi słowy, przypadków ciąż. Po odstawieniu OK Jest to nowe zmiany hormonalne, dlatego prawdopodobieństwo znacznie wzrasta coraz ciąży. W związku z tym skutkiem, przeprowadzić leczenie bezpłodności: po pierwsze, kobieta bierze pigułki antykoncepcyjne pewne razy, a po pewnym okresie ich umorzenia występuje ze względu na to, co można osiągnąć pożądany ciąży.

minusem

Ale, niestety, nie wszystkie kobiety rozumieją odpowiedzialność, która przychodzi do recepcji OK. Wiele obecnie przepisanych leków samodzielnie, bez myślenia o możliwych poważne konsekwencje. Tymczasem istnieje istotna zasada doustnych środków antykoncepcyjnych: po 3-6 miesiącach przyjmowania konieczne jest, aby odpocząć przez co najmniej 1 miesiąc. W tym czasie organizm zaczyna funkcjonować znowu jak przedtem, a ryzyko uzależnienia OK zredukowana do zera.

Jednak nie wszystkie kobiety myślą o co najmniej kilku cykli i zażywanie narkotyków przez kilka lat. Nic dziwnego, że z powodu wielu problemów z układem rozrodczym, które mogą być nieodwracalne. W najlepszym razie, jednym z problemów może być w ciąży pozamacicznej podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. W najgorszym – niepłodność, która będzie bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe do wyleczenia.

Co więcej, dzisiaj istnieje wiele rodzajów OK, a odebrać odpowiednią tabletkę, kobieta musi przejść serię testów i uzyskać wizytę u lekarza. Tylko w tym przypadku można mieć pewność, że doustne środki antykoncepcyjne nie przynoszą szkody dla zdrowia.

Reasumując

Aby zakończyć ten dość duży przebieg na odbiór pigułki antykoncepcyjne, chciałbym podać kilka porad i wskazówek, które należy przestrzegać:

 • Jeśli podczas OK zauważysz plamienie lub niewielkie krwawienie – nie panikuj. Jest to normalne zjawisko podczas odbierania OK.
 • należy odwiedzić ginekologa podczas stosowania środków antykoncepcyjnych. Lekarz powinien monitorować stan zdrowia, aby uniknąć poważnych konsekwencji.
 • Niezależnie oglądać ich zdrowie. Pojawienie się ciężkich objawów, określone w instrukcjach do konieczności odstawienia OK.
 • Doustne środki antykoncepcyjne nie powinny być wyrzucane do picia na własną rękę, ponieważ może to spowodować efekt odstawienia i dramatyczną porażkę hormonalnej tle.
 • Staraj się nie do pominięcia tabletki.
 • Przed otrzymaniem OK Pamiętaj, aby zapoznać się z instrukcją, nawet jeśli lekarz Ci wszystko szczegółowo wyjaśnione.

Teraz, gdy wiesz, czy ciąża podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych dostępne. Wiesz główne przyczyny tego zjawiska. A co najważniejsze – należy pamiętać, że istnieje wiele mitów, że doustne środki antykoncepcyjne strasznie niezdrowe. To nie jest prawda. Jeśli kobieta będzie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza i pić OK w ścisłym harmonogramem, żadnych problemów nigdy nie powstać. Bądź zdrowy i kochać siebie!