129 Shares 8556 views

X102B (ASUS): Dane techniczne

ASUS laptopy opracowane przez tajwańskiej firmy regularnie wprowadza żadnych nowości. Stosunkowo niedawno pojawiła modelu X102B. ASUS uważa ten model do kategorii, która ma na celu codziennego użytku. Jest to najbardziej dostępne dla konsumentów z krajów WNP. W tym artykule przyjrzymy się, jak funkcjonalne i wygodne X102B. ASUS dość często zadowolenie konsumentów o swojej technologii, ale jak skuteczne to netbook, musimy się nauczyć.


Przegląd

Przede wszystkim warto zauważyć, że model ten jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają taniego maszynie roboczej. Godne uwagi jest to, że ma świetny ekran dotykowy, a także szybkiego portu USB 3.0. Tutaj użytkownik nie znajdzie ogromną ilość pamięci i potężną kartę graficzną, ale cieszy się bardzo niską wagę i kompaktowe X102B. ASUS próbowali zrobić wszystko tak, że model ten jest tani i jednocześnie funkcjonalnej.

projekt

Głównym materiałem, który został użyty w rozwoju laptopa jest z tworzywa sztucznego. Mimo to, wszystko zrobione dość solidnie. Laptop nie emituje pisków i nie zginać, pomimo faktu, że ma niskie koszty. Zaokrąglone krawędzie – główną cechą X102B wygląd. ASUS zrobił to minimalistyczny model. netbook bateria nie może być usunięty. W dolnej części korpusu jest okrągły, co zapewnia lepsze chłodzenie. Ogólnie można powiedzieć, że projekt nie jest zły wzór. Waga modelu jest trochę więcej niż jeden kilogram. Grubość – tylko trzy centymetry. Istnieje kilka wariantów kolorów.

Z jednej strony znajdują się dwa porty USB 2.0 i 3.0. Jest Ethernet i HDMI, co jest bardzo rzadkie w takich modelach. Netbook ASUS X102B wyposażony w aparat fotograficzny, za pomocą którego użytkownik może prowadzić rozmowy wideo, a także slot na karty SD.

Klawiatura i touchpad

Pomimo niewielkich rozmiarów, klawiatura jest wystarczająco wygodne. Klawisze nie są zbyt duże, ale mają wystarczającą odległość między nimi, aby wygodnie zrobić pisanie. Chociaż jest to model budżetu, klawisze są przyjemne w dotyku. Nawet z kompletem długich ramion nie znudzi, a nie silne ogrzewanie nie pozwala im się pocić.

ASUS netbook ma mały touchpad, który pomimo swojej wielkości, ładne do wykorzystania. Znajduje się on na równi z ciałem.

pokaz

Jakość ekranu jest o na równi z konkurentami w tej kategorii cenowej. Używa 10.1 „z sensorycznej matrycą o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Wyświetlacz nie może pochwalić znakomite kąty widzenia, ale źle, że nie można nazwać. Kolory transmituje wystarczająco soczyste i jasne. Ekran dotykowy jest czuły i reaguje natychmiast w dotyku. Posiada szybę ochronną. wyświetlacz jest dość łatwe do brudzą, ale jest łatwa do czyszczenia serwetką.

dźwięk

ASUS X102B, cechy które są na średnim poziomie, ma dość głośników wysokiej jakości. Znajduje się na prawej i lewej strony. Chociaż są małe, dźwięk jest dość dobry i głośny. To dość obfity do oglądania filmów i słuchania muzyki.

produktywność

ASUS X102B wyposażona AMD A4-1200. Oczywiście, to nie jest na tyle poważne gry, ale dla codziennych zadań netbook nie jest problemem. X102B posiada również 4 GB pamięci RAM oraz dysk twardy 500 GB, który dla takiej małej maszynie dużo. To wypełnienie jest wystarczająca do pełnego pakietu Office oraz aplikacji multimedialnych. Nie mogę laptop posiada kartę graficzną potężne, które mogłyby dać dodatkową wydajność.

ASUS X102B, akumulator, który ma pojemność 3000 mAh, która pozwala użytkownikowi na pracę więcej niż cztery godziny, Jednakże, jeśli wyłączyć Wi-Fi i zmniejszyć jasność ekranu, autonomia może być przedłużony o kolejne kilka godzin. Warto zwrócić uwagę na ładowarce. Oto ona ma mały rozmiar, a nie zwykłe cegły, który jest stosowany w ładowanie bardziej wydajnych laptopów. Dlatego opłata można umieścić nawet w małej torebce.

papier

Oprócz wygodnej obudowie, ASUS X102B od konkurencji przez fakt, że praktycznie nie ogrzewanym. Wynika to z procesora oszczędzania energii, który rozdziela co najmniej ciepła. Logiczne jest, aby myśleć, że to netbook nie emituje hałasu, ale to nie jest tak. Układ chłodzenia pracuje dość cicho, ale ich obecność przypomina dysk twardy. I nic nie można na to poradzić.

To nie zaszkodzi wspomnieć pokrywę, która mogłaby być wykorzystywana w wygodnym kątem do użytkownika. Przy zamkniętej pokrywie, jak to przykleja się do ciała netbooka, który jest rzadko spotykane w tańszych modelach.

Autonomia też nie może nie podobać. Bateria wystarczy obejrzeć kilka filmów lub dłuższego surfowania w sieci. W tym netbook oferuje szereg narzędzi systemowych przeznaczonych specjalnie dla tego modelu, które pomogą ustawić optymalny tryb użytkowania baterii.

wynik

Jeśli szukasz nowego i wydajnego laptopa ASUS nie X102B Twój wybór. Jednak model ten idealnie pasuje do codziennych zadań. ASUS X102B, opinii , które w większości pozytywne, jest dobrym telefonów low-end, który jest bezpieczny, aby ominąć ich najbliższych konkurentów. Przede wszystkim, model ten popularny wśród klientów niskim kosztem i dobrej wydajności. Wadą nie jest bardzo wysokiej jakości ekran, który zanika w słońcu. Będzie on doskonałym asystentem w długich podróży lub w szkole. Dobrym autonomia pomoże zabić czas oglądania filmów lub przeglądania strony internetowej. Ekran dotykowy jest idealny dla rozrywki, które oferuje Windows 8 lub 10. Klawiatura, dostępnego w laptopie, będzie w pełni współpracować z dokumentów tekstowych lub poczty. Bez względu na to jak wygodny ekran dotykowy, duży druk tekstu na niej niewygodne. ASUS X102B cena jest około dwadzieścia pięć tysięcy.