774 Shares 1895 views

Do końca, nierozwiązana tajemnica, albo kto zabił Laura Palmer

We wczesnych latach 90. cały kraj, z zapartym tchem, entuzjastycznie zaczął oglądać serię, radykalnie różniący się od zwykłych, łagodzących latynoskich opery mydlanych. Był to amerykański mistyczny film z serii "Twin Peaks", który naprawdę wzbudzał umysły różnych pokoleń. Być może najbardziej palącym pytaniem było pytanie, kto zabił Laura Palmer.


Czynność ta odbywa się w małym miasteczku Twin Peaks, położonym w pobliżu kanadyjskiej granicy. Miejscowy rybak, który codziennie spróbował połowów w małej rzece, odkrył na brzegu trup zawinięty w polietylen. Przerażony, nazywa szeryfa. On przychodzi wraz ze swoimi asystentami i otwiera straszny pakiet, odkrywa, że ciało należy do lokalnego piękna, córki szanowanego prawnika w mieście, siedemnastoletniej Laura Palmer. Oczywiście, że początek filmu "smacks" banalny detektyw, ale wszystko nie było tak proste. Niemal do skrzyżowania, nikt nie wie, kto zabił Laura Palmer. Śmierć tej dziewczyny pozwoliła przeniknąć do najstraszniejszych tajemnic, które sprawiły, że miasto i ponury las otaczały go. Film jest tak przeniknięty tajemniczymi i niewytłumaczalnych wydarzeń, które nawet po zakończeniu oglądania poczucie, że wszystko się dopiero zaczyna, nie opuszcza.

Dużo, ale nie wszystko, wyjaśnia sekretny dziennik Laura Palmer, który policja i przyjaciele dziewczyny szukają w całej serii. Książka o tym samym tytule stanowiła podstawę pełnometrażowego prequela "Twin Peaks: Ogień, idź ze mną". Jeśli zaczniemy od wpisów w dzienniku, może się wydawać, że dziewczyna mogłaby uniknąć śmierci, jeśli nawet jako dziecko nie przypadkiem odkryła, że rodzice kochają się. Można założyć, że była tak zszokowana tym obrazem, że powstały stres i był swoistą "dzieloną osobowością". W końcu to właśnie Bob zaczął się do niej przychodzić, który ją szydził, przyzwyczajony do bólu i przygotowania się na śmierć. Laura Palmer (fot.) Pisała w swoim pamiętniku, że Bob chce dać jej duszę, inaczej będzie nadal torturować i gwałcić ją. Kilka lat dziewczyna żyje, podarta przez ból, która jest trochę utopiona przez narkotyki i seks. To wszystko jeszcze nie zdegradowała: w jej duszy jest jeszcze miejsce na dobroć i chęć pomocy innym. Przybyła i zrealizowała pomysł "Lunch on Wheels" (przynosiła jedzenie do osób starszych); Uczyła angielskiego właściciela lokalnego tartaku, chińskiej kobiety Josie; Była pielęgniarką dla 26-letniego idiotkiego Johna – syna miejscowego potentata Benjamina Horna. Ponadto była inteligentną, doskonałą uczennicą i pięknem. Więc po prostu nie pasowało mi do głowy, kto zabił Laura Palmer? Kto był w stanie wziąć to wspaniałe życie dziewczyny?

Nawet jeśli okaże się, że morderca jest jej własnym ojcem, nadal pozostaje cały szereg nierozstrzygniętych tajemnic. Czy jego ojciec ją zabił? Albo być Może to Bob, który siedział w nim, rodzaj ciemnej istoty z innego świata? Chciał przenieść się do ciała Laury, aby kontynuować zabijanie, tak jak robił to od ponad stu lat. Ale dziewczyna wolała umrzeć. Nie dbała o to, co zrobił z jej ciałem, ale chciała ratować duszę, więc pozwoliła mu się zabić.

Pomimo faktu, że seria ma ponad 20 lat, nadal pozostaje ona niemal najbardziej tajemnicą w historii kina, a także retoryką, o tym, kto zabił Laura Palmer.