554 Shares 7411 views

Dobry, ale tani Ultrabook: jak wybrać? Recenzje najlepszych modeli

W dzisiejszym świecie powszechnej alfabetyzacji komputerowej niemal każdy użytkownik technologii komputerowej stara się kupić urządzenie mobilne, jak to możliwe, aby móc go używać w dowolnym miejscu. Może to być kawiarnia, wagon, salon samochodowy lub hotel room. Jeżeli dużo podróżujesz lub dużo pracy poza biurem, oraz w różnych miejscach publicznych, co gadżet jest najlepiej nadaje się do takich sytuacji? Wielu użytkowników odkryli, że takie urządzenie może być ultrabook.


Czym jest Ultrabook?

Teraz zobaczmy co ultrabook. Mimo tak ciekawej nazwie, to wciąż gadżet, który ma pewne cechy charakterystyczne. Jakie parametry są odróżnić od zwykłej ultrabook laptopie? Przedrostek „ultra”, stojąc na początku tego słowa, to znaczy, że ten gadżet jest najcieńszy i najlżejszy w całej kolekcji nowoczesnych komputerów. Jeśli spojrzymy na historię powstania tego typu urządzenia, to warto zauważyć, że pierwszy ultrabook został stworzony przez firmę Apple w 2008 roku. Ta koncepcja notebook jak innych producentów, w ciągu najbliższych kilku lat zaczęły pojawiać się komputery tej klasy i innych firm. Mówiąc o cenach, wyrażenie „low-cost ultrabook” nie jest całkiem właściwe, ponieważ koszt takich modeli jest dość wysoki. Inną cechą tej klasie komputerów jest wykorzystanie go tylko procesory firmy Intel. Ponieważ ta marka opatentowała nazwę. Jaki jest Ultrabook? Bądź pierwszy rzut oka może to być na zdjęciach poniżej.

Jakie rodzaje Ultrabooks są?

Ultrabooks, podobnie jak wszystkich komputerów, można podzielić na kilka kategorii. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Przyjrzyjmy się każdej z tych kategorii, które pojawiają się na ich rynku sprzętu komputerowego.

 • Pierwszy ultrabook, z wyjątkiem wagi i wymiary są niemal nie do odróżnienia od notebooka.
 • Dotknij ultrabooks przyszła trochę później i była logiczną kontynuacją rozwoju technologii komputerowej.
 • Transformatory Ultrabooks – najpóźniej w trwającej modernizacji tej klasie komputerów.

Każda z tych kategorii ma swoje podkategorie, szczególnie ultrabooks, Transformers. Jednak w ostatnich kupujących po raz na rynku próbuje znaleźć wysokiej jakości niedrogie ultrabook. Dlatego producenci gadżetów próbuje skupić się na dokładnie tych typów komputerów.

Najprostsze modele ultrabooks

Jeśli mówimy o tej kategorii gadżetów, jako tani Ultrabook, warto zauważyć, że zazwyczaj obejmuje komputery, jego cechy techniczne przypominające wczesnych Apple, gadżety firm. Oczywiście, prawie dziesięć lat zmieniły się niektóre z ich parametrami, ale funkcjonalnie są kopią jego przodka. Przykładem tego gadżetu może służyć ultrabook Asus S46CM „”.

Jeśli weźmiemy pod uwagę specyfikację komputera, warto zauważyć, co następuje:

 • Matryca o przekątnej 14 cali.
 • Intel Core i7 3517U.
 • System operacyjny Windows 8 (64 bit).
 • Winchester PL 750 24 GB + SSD.
 • RAM 4 PL.
 • Oddzielna karta graficzna GeForce GT 635m.

Oczywiście, sądząc po opiniach konsumentów, to jest na tyle mocny gier ultrabook może być używany zarówno do pracy jak i rozrywki.

Ekran dotykowy ultrabooks

Kolejnym krokiem w rozwoju tej klasy gadżetów stał ultrabook dotyku. Jaka jest główna różnica pomiędzy tymi komputerami? Główną cechą, jak sama nazwa wskazuje, stała się ekran dotykowy, który pozwala użytkownikowi na sterowanie urządzeniem za pomocą ekranu monitora. Wybitny przedstawiciel tej klasy gadżetów jest Ultrabook ASUS VivoBook S550CA. Porównajmy to z poprzedniego modelu tego samego producenta i zobaczyć, czy istnieją różnice w specyfikacjach.

 • Matryca o przekątnej 15,6 cala.
 • Intel Core i7 3517U.
 • System operacyjny Windows 8 (64 bit).
 • Winchester PL 750 24 GB + SSD.
 • RAM 4 PL.
 • Zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 4000.

Poniżej znajduje się zdjęcie tego ultrabook.

Sądząc po specyfikacji, możemy stwierdzić, że jest to tani Ultrabook do pracy. Konsumenci twierdzą, że jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla biura i dla podróżujących służbowo. Ale taki komputer jest prawie nie nadaje się dla tych, którzy lubią nowoczesne gry, jak to zintegrowany układ graficzny, który oczywiście nie będzie wystarczająco dużo mocy dla poważnych zastosowań gier. Ale do pracy w Internecie, jego prędkość będzie na tyle.

Oczywiście, jak wspomniano przez użytkowników, główną zaletą tego gadżetu jest obecność ekranu dotykowego, jak w dzisiejszych czasach, większość ludzi są przyzwyczajeni do takich ekranów na swoich smartfonach i tabletach, więc stosując tę samą procedurę na komputerze da im większą pewność i komfort.

Ultrabook zamienny

Teraz zwrócić uwagę na tej ostatniej kategorii w dzisiejszym czasie ewolucji tego typu gadżetów – ultrabook cabrio, jego taniość, ale nadal spełniają specyfikacje techniczne tej klasie komputerów. Główną cechą tego gadżetu jest możliwość obracania ekranu we wszystkich kierunkach. A niektóre modele nawet przedstawić możliwość Zwolnienie ultrabook z organizmu. A więc komputer może łatwo przekształcić się w tabletki. Wybierzmy jeden z przedstawicieli tej kategorii ultrabooks na przykład Lenovo IdeaPad Yoga 13. Pojawienie się tego gadżetu jest przedstawiane użytkownikowi na zdjęciu poniżej.

Spójrzmy na parametry tego ultrabook i zobaczyć, w jakim obszarze może być następnie wykorzystane.

 • Matryca o przekątnej 13,3 cala.
 • Procesor Intel Core i5-3317U.
 • System operacyjny Windows 8 (64 bit).
 • 128 Winchester (SSD).
 • RAM 4 PL.
 • Zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 4000.

Jaki wniosek można dokonać biorąc pod uwagę parametry tego komputera? Posłowie podkreślają, że, z jednej strony, jest to tani Ultrabook ma wystarczająco wysoką wydajność, ale z drugiej – brak kartę graficzną sprawia, że nadają się do dzisiejszych zaawansowanych programów do gier. Często jednak nie należy oczekiwać od tej klasy komputerze. W większości przypadków powinno to być niezawodny wół roboczy, który zapewni jej właściciel pracuje na ultrabook wszędzie, a zwłaszcza nie ograniczając go do ich wagi i rozmiaru.

Jak zacząć wyboru ultrabook?

Tak więc, biorąc pod uwagę różne rodzaje ultrabooks zacząć wybrać gadżet, który potrzebujemy. Od czego zacząć wybór? Przed każdym kupującym istnieją dwa pytania, że musi dać uczciwą odpowiedź.

 • Celem, dla którego zakupiono ultrabook.
 • Maksymalny budżet dla tego zakupu.

Odpowiadając na te pytania, kupujący może znacznie zawęzić komputer, wśród których będzie musiał dokonać wyboru. Spójrzmy na kilka możliwych odpowiedzi.

Więc zdecydować, że trzeba ultrabook podróżowania i pracy w biurze. Trzeba będzie poświęcić dużo czasu w Internecie, ale grać w gry komputerowe nie chce. W tym przypadku należy wybrać dość skromny budżet na ten zakup. Rozważmy teraz ultrabook, którego cechy swoich potrzeb. Aby wykonać te funkcje dopasować komputer z dość skromną Intel Core i5 lub typ procesora nawet Intel Core i3, uda wbudowanej karty graficznej i niewielką pamięć RAM o pojemności 4 GB. Ultrabook z tych parametrów będzie łatwo poradzić sobie z zadaniami i koszt klienta nie jest bardzo drogie.

Ale jeśli masz zamiar na tym komputerze pracy z ciężkimi programów komputerowych lub grać w nowoczesne gry, to trzeba użyć bardziej wydajny procesor, takich jak Intel Core i7 i koniecznie kartę graficzną, a RAM jest pożądane, aby zwiększyć do 8 lub nawet do 16 GB ,

I oczywiście, przy wyborze pomiędzy modelami, wskazane jest, aby wybrać tani ultrabook (2016), aby dopasować aktualne wymagania programowe.

tani ultrabook

Po zdefiniowaniu właściwości techniczne komputera, zobaczmy, co przyczyni się nabywca, aby zminimalizować budżet na zakup tego produktu. Pierwszym z nich jest, aby zwrócić uwagę na markę, produkując Ultrabooks. Przegląd modeli dostępnych obecnie na rynku, pomoże dokonać wyboru. Najdroższe gadżety są komputery firmy Apple. Dlatego też, jeśli potrzebujesz tani ultrabook (2016), a następnie należy wybrać inną markę. Wśród tańszych gadżetów należy zwrócić uwagę na komputerach Lenovo czy Acer.

Ponadto, znacząco wpływa na cenę dostępności i jakości ekranie dotykowym. Komputery, które mają zwykłe, nie dotykać Matrix, są znacznie tańsze niż gadżetów dotykowych. Następnie należy zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu i kątów widzenia. Im lepsza matryca, droższe będzie Ultrabook.

Innym czynnikiem, który może wpływać na koszt komputera jest materiał, z którego jest wykonany. Ultrabooks z aluminiową obudową będzie kosztować więcej niż gadżetów, których obudowa wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego.

Gdzie lepiej kupić ultrabook w Moskwie?

Oczywiście, większość z tego zakupu staramy się robić w mieście zamieszkania. Ale niektórzy klienci zauważyli, że najlepiej jest kupić niedrogie ultrabooks w Moskwie. Na podstawie których robią takiego wniosku? Z jednej strony, producenci produktów próbują wysłać produkt wysokiej jakości w sieci handlowej stolicy. A poza tym, sklepy w stolicy łatwiej zgodzić się na dostarczaniu wysokiej jakości towarów z hurtowni. Moskwa również handel punkty mają zwykle dość duże obroty, co czyni je dochodowych klientów, dzięki czemu mogą one uzyskać znaczące zniżki. Oznacza to, że można kupić ultrabook tani, ale dobry w Moskwie w takich sklepach.

Dlatego też, jeśli nie mieszkają w stolicy, ale czasami wciąż tutaj, aby odwiedzić przyjaciół lub do pracy w podróży służbowej, wierz mi, aby gadżet zakup tutaj byłoby znacznie łatwiejsze i bardziej opłacalne.

Wybierając sklep, w którym masz zamiar dokonać zakupu, należy zwrócić uwagę na jego profilu. Spróbuj kupić takiego sprzętu w miejscach, które specjalizują się w sprzedaży sprzętu komputerowego, starają się dbać o swoją reputację i utrzymać ją.

Przeczytaj opinie Ultrabooks

Kolejnym punktem, na który należy zwrócić uwagę – to opinie różnych modeli komputerowych, które wydaje ci się najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Jak się pojawiają? Wielu kupujących po pierwszych godzinach miłości z nowym komputerem gotowe dzielić się jeszcze małe doświadczenie. Później uczą ich ultrabook. Opinie stały się bardziej znaczące, gdyż opiera się na doświadczeniu, a nie na emocjach.

Jak przydatne ta informacja? Czytanie takich objawień, zazwyczaj można znaleźć wiele szczegółowych informacji na temat konkretnego modelu. Często użytkownicy są takie przeglądy, zwracając uwagę na pozytywne lub negatywne aspekty wybranego modelu, że producenci, z jakichkolwiek przyczyn, nie reklamują. Ponadto takie rewelacje znajdują się zazwyczaj na forach, więc każdy użytkownik może zadać mu pytanie i uzyskać odpowiedź bezpośrednio z wieloma użytkownikami, co zapewni prawdziwości informacji.

Tak więc, czytając takie opinie mogą mieć wpływ na decyzję o zakupie danego ultrabook.

Iść kupić ultrabook

Tak więc, po rozważeniu wszystkich za i przeciw, biorąc pod uwagę opinie właścicieli podoba Ci się sprzęt komputerowy, masz podjął decyzję o zakupie konkretnego modelu. I nie chodzi najprzyjemniejszy moment – jest to czas od zakupu. Nieco wcześniej wspomniałem o wyborze punktu sprzedaży, który jest wart zakupu gadżetu. Ale we współczesnym świecie stało się dość modne dokonać akwizycji w sklepach internetowych, bez wychodzenia z domu.

Jednak takie zakupy są jego zalety i wady. Przy zakupie w sklepie fizycznym, kupujący, przed przekazaniem pieniędzy do sprzedawcy, można sprawdzić ich ultrabook na wydajność i zgodność z deklarowanymi parametrami. I sklep internetowy dla konsumenta bardzo często wymagają sto procent przedpłaty. A klient może dostać nie jest produktem, który rozkazał. Dlatego wielu kupujący zgadzają się na zakup tylko tych sklepów internetowych, które umożliwiają płatność towarów po jej otrzymaniu.

Warto również biorąc pod uwagę, że wiele sklepów oferuje zniżki i promocje, które pozwala nabywcy zaoszczędzić pieniądze przy zakupie produktu. Można również obniżyć koszt gadżetu na wysyłce, jeśli jest wolne lub jeśli sklep znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie, można użyć siebie.