360 Shares 6010 views

Virunga – Park Narodowy w Demokratycznej Republice Konga. Opis roślin i zwierząt. Parki narodowe Republiki Demokratycznej Konga: wykaz

Na granicy z Ugandy i Rwandy, we wschodnim Kongu, jest jednym z miejsc światowego dziedzictwa UNESCO – Virunga. Park Narodowy jest najstarszym w Afryce. Jest ona rozłożona na powierzchni 7800 kilometrów kwadratowych, blisko jednobrzmiące grupa skał wulkanicznych z jednej strony i słynnego jeziora Kivu drugiej. Obszar obejmuje sawanny i lasów, torfowisk i dolin, aktywne wulkany i pokryte lodem szczyty gór Ruwenzori, jezior i dziewiczych płaskowyż lawy. Jest domem dla ponad jednej czwartej przetrwania gatunków goryli górskich, zagrożonych gatunków żyrafy – okapi i wiele innych zwierząt, ptaków i roślin.

W parku

Rozległe grunty obejmuje obszar od Jeziora Kivu do rzeki Semliki (środkowym biegu), w zachodniej części granicy wschodniego regionu Afryki usterki. Terytorium rozciąga się i warunkowo podzielony na trzy sektory:

  • Northern – góry śnieżne szczyty Ruwenzori, lody, które są jednym z głównych źródeł wody zasilającej Nil; to tutaj wzdłuż doliny rzeki. Semliki może spełniać okapi;
  • sektor centralny obejmuje Jezioro Edwarda i równiny Ishasha, Rutshuru i Rwindi, jest głównym ośrodkiem różnorodności gatunków ptaków i zwierząt, w tym dużych populacji słoni, hipopotamów, itp.;
  • Sektor obejmuje południową wulkaniczna lawa plateau Nyiragongo Nyamuragira i które są stosowane, a także inne szczyty łańcucha Virunga; większość obszaru pokryta jest gęste lasy są domem dla goryli górskich i wiele innych gatunków małp.

Fakty z historii parku

Po raz pierwszy z dziewiczego charakteru obiektu, znanego dziś jako Virunga (Park Narodowy w tej chwili), w obliczu w 1902 roku, armia niemiecka kapitan O. Beringa, który podczas regularnego polowania u góry goryla górskiego zabitego Sabino bardzo dużych rozmiarach. Wcześniej sądzono, że mogą mieszkać tu nie da. Hunter zasugerował, że jest to nowy gatunek, więc wysłał naukowca zwierząt zabitych przez szkielet w Niemczech. Porównując anatomii znanych gatunków naczelnych z Afryki i wysłać materiał, znaleźli morfologiczne różnice w wysokości 34 punktów. Rok później, gdy zwierzę zostało opisane przez badacza Paula Machi, ale w ciągu najbliższych 20 lat pracy na badaniu nowego podgatunku zatrzymany. Tłumaczy się skomplikowanej sytuacji geopolitycznej i niepewnego statusu terytorium.

W 1921 roku udał się do górskiej wyprawy kierowanej przez amerykańską preparowania i przyrodnik rzeźbiarza Karlom Eykli. Otrzymał pięć pluszaki dla muzeum, ale głównym wynikiem całej swej pracy, nie było w nim. Oglądając wspaniałe goryle, nauczył się wiele cech behawioralnych, stwierdzono, że żyją w stałych grupach rodzinnych w niewoli mogą po prostu zostać utracone bez ich krewnych. On zidentyfikowany i że ich liczba nie jest tak wielka, więc zwierzęta w potrzebie ochrony i zachowania siedlisk naturalnych. Można powiedzieć, że to był początek ustanowienia specjalnego statusu naturalnego obszaru jako Virunga. Park Narodowy powstał w 1925 roku iw tym czasie nosiła nazwę króla Alberta. Jej granice są określone Eykli osobiście obejmuje wszystkie terytoria zamieszkane przez goryle. Jego ostateczna nazwa park znalazł się w 1969 roku, prawie dziesięć lat po uzyskaniu niepodległości Konga.

Gatunków zwierząt w rezerwie

Podstawa parku i jego ochrony jest nierozerwalnie związana z goryli górskich, jak to jest, być może, główne mieszkańcy, chronione z najwyższą troską i niepokojem. Oni są na skraju wyginięcia. Wielki wkład w przyrodnika wykonane D. Fossey, która została zabita przez kłusowników w parku w 1985 roku. Dalsze działania w sprawie bezpieczeństwa kilku rodzajów pomocy w celu poprawy sytuacji, ale nowy konflikt zbrojny w 2008 roku doprowadziła do przejęcia dowództwa obszaru chronionego. Goryle przyszły znów zagrożona z wylesiania na dużą skalę. Znaczna szkoda została wyrządzona, a wszystko dzikiej przyrody w ogóle. obszary chronione, zwłaszcza lasy i sawanny – jest domem dla bawoły i słonie, żyrafy, szympansy, warthogs, antylopy, lwy, lamparty, itp Konga – .. Jedynym krajem na świecie, gdzie mieszka okapi (na zdjęciu poniżej) – hoofed Zwierzaki z Giraffidae rodziny.

Numer okapi nie jest dokładnie znana, ponieważ zwierzęta są bardzo skryty i nieśmiały, ale oszacowanie wynosi od 10 do 20 tysięcy osób. Historia odkrycia postaci stało się niemal głównym zoologiczny sensacją 20. wieku. Okapi – mieszkaniec lasów i jest zasilany bezpośrednio liści tak aktywnie wycinanie drzew pozbawia go nie tylko w domu, ale również żywność. I cierpią z powodu działań człowieka nie tylko tych zwierząt. Przez 45 lat liczba hipopotamy zmniejszył się o prawie 30 razy, w 40 Buffalo – Słoń afrykański – 10.

Ptaki i gady

W bezmiarze rezerwy hoduje ponad 800 gatunków ptaków, 25 z nich endemiczne do absolutu nigdzie na świecie nie można znaleźć ich więcej. Nad wodą i na bagnach, można zobaczyć kormorany, bąki, ibisy, skimmer, darterów, Osprey, gajówki, przedstawiciele kitoglavov Wikłaczowate. Zamieszkałych w obszarach górskich rzadkich gatunków, takich jak Sunbird Rockefeller dużej pestrogrudka, bananoedy i blackbirds Oberländer. Z przedstawicieli klasy gadów są najczęściej znaleźć pytony, żmije, Mamba Jameson, Kobra Czarnoszyja, Nile monitora i krokodyl, który pojawił się ponownie w wodach rzeki Semliki nie tak dawno temu.

Mieszkańcy rzek i jezior

Pozornie bardzo duży na mapie, Jezioro Edwarda Spośród wszystkich wielkich zbiorników wodnych w Afryce jest najniższy. Obszar powierzchni wody – około 2325 kilometrów kwadratowych, znajduje się na wysokości 920 metrów. Maksymalna głębokość jest ustawiony w odległości 12 metrów, ale w rzeczywistości średnia. – 17 m Jest to płytkie, więc nie różnią się bardzo duży wybór ryb, zdominowany głównie przez gatunki z rodziny pielęgnic. Mają większy zakres wielkości – od 2,5 cm do 1 m – i kształtów ciała. Jednak jego główne mieszkańcy są bynajmniej ryb i hipopotamy (patrz zdjęcie. Powyżej), wiodącego życia pół-wodnym. Ogromne zwierzęta (o wadze do 4 ton) z niespokojnego usposobienia i charakteru „nasty” inne niż agresji też są na skraju wyginięcia. Prawie pół wieku, ich liczba zmniejszyła się prawie 95% zgadza się, że przerażającą postać. Mięso zwierząt od dawna wykorzystywane przez mieszkańców do jedzenia, a jego kły cenione bardziej niż kłów słoni, dlaczego są tak powszechne kłusownictwo.

Świat roślinny

Flora rezerwatu jest bardzo zróżnicowana. Wynika to z faktu, że Virunga – Parku Narodowym, który przecina kilka stref biogeograficznych. Na terenie znajduje się ponad 2000 gatunków roślin. Podgórski i doliny jest regułą lokalizacja zioła z niewymiarowe do wysokiego, w pierwszym przypadku dominują zboża, takie jak Imperata cylindrica. Istnieją również pojedyncze drzewa: .. Gingerbread drzewo Adanson, baobab, itp krzewów sawanny i lasy są wypełnione głównie z akacji i combretum, które są szczególnie liczne w pobliżu jeziora Edwarda. Strefa przybrzeżna jest wspólne papirus, trzcina pospolita, cibora. Stopniowo zastępowane przez sawannę i grubych nieprzeniknionych lasów deszczowych, zwłaszcza w części północnej, z czego połowa znajduje się powyżej 1800-2300 m npm. Rośnie dziką palma daktylowa, bambus, a powyżej 3000 m – Heath, wrzosiec drzewiasty, nogoplodnik i innych.

Park wulkany

W południowej części parku jest częściowo pokryte lawy wulkanicznej Virunga plateau masywu. On przechodzi przez terytorium trzech krajów, jego wysokość – 4,5 km. Łańcuch górski zawiera osiem wulkanów, z których dwa znajdują się w Kongo. Lawa plateau powstały w wyniku ich aktywnej pracy, po dojściu do powierzchni dużą ilość lawy bazaltowej. Nyamuragira wulkan uważany jest za najbardziej aktywny w całym kontynencie. Ponieważ rozpoczął się dla erupcji obserwacji wystąpił 35 razy. Lawa plateau zajmują powierzchnię 1,5 tys. M. km. Drugi aktywny wulkanu – Nyiragongo (zdjęciu) od 1882 do powierzchni lawy wybuchł 34 razy. Najbardziej aktywną został nagrany w 1977 roku, nie było bez ofiar ludzkich.

ochrona goryli

Wiele roślin i zwierząt rezerwatu Virunga są rzadkie lub endemiczne, ale koncentruje się nadal na goryli górskich, które są obecnie zagrożone wyginięciem. Sytuację komplikuje stałym konflikcie zbrojnym w tym regionie. Terroryści i kłusownicy zabijają nie tylko zwierzęta, ale Rangers. Tak więc, w 2007 roku, tego samego dnia zabili całą rodzinę goryli w pięciu osób. W ostatnich latach sytuacja uległa nieznacznej poprawie, głównie ze względu na dedykowanym pracy leśniczych, którzy dosłownie ryzykują życie, by zachować ten naturalny obszar. Wszystko to, oczywiście, wymaga globalnej inwestycji kapitałowych. Część pochodzi z World Wide Fund for Nature, pewna część pochodzi z branży turystycznej i samego państwa. Aktywnie pomagać park i organizacji prywatnych. Liderzy są zawsze gotowi przyjąć każdą możliwą pomoc – z materiałów i żywności do transferów finansowych. Za wszelką cenę iść w tym do budowy ogrodzenia elektrycznego, co pozwala chronić chronionych obszarów przyrodniczych z wtargnięciem kłusowników i innych niechcianych gości.

ochronę słoni

Są to duże, silne i bardzo inteligentne zwierzęta, na tyle dziwnie, są bardzo wrażliwe. słonie leśne, wraz z goryli górskich, można nazwać główne mieszkańcy parku Virunga. nielegalnemu kły w handlu kości słoniowej, powodując poważne uszkodzenia populacji tych zwierząt. Park gajowy zwrócił się o pomoc do całego świata, że są gotowe do przyłączenia się do walki z kłusownikami, ale wymaga broń i mundury, sprzęt. Ważne życie każdego zwierzęcia, dużo pieniędzy przeznacza się łącznie do leczenia rannych i okaleczonych. Naukowcy wykazali, że zwierzęta podatne na zespół stresu pourazowego, podobnego do tego, co dzieje się u ludzi. Oprócz leczenia, słonie potrzebują rehabilitacji, albo stają się agresywne, emocjonalną niestabilność i krzywdę na całe stado jako całości.

Psy-trackery

Bloodhound Pies rasy znane z doskonałej węch i umiejętność udavlivat szlak. Zwierzę jest w stanie określić pożądany zapach pięciu milionów innych, umożliwiając jej śledzić ludzi, nawet w trudnym terenie. Teren parku jest szeroka, a także bardzo zróżnicowane terenu: góry (Ruwenzori, Virunga), płaskowyże, równiny lawy i sawanny, bagna i jeziora. Ważne jest, aby zgromadzić wszystkie rezerwy, aby zachować ten wyjątkowy kawałek natury. Projekt hodowla i wykorzystanie psów w parku Virunga chronić i jak ogarów prowadzonych przez dr Marlene Zahner. W osiąganiu swoich celów za pomocą wszelkich środków, więc współpracują zespoły ludzi i Bloodhound jest bardzo skuteczne i użyteczne.

Inne parki narodowe Demokratycznej Republiki Konga

Należy zauważyć, że obszary ściśle chronione zajmują 15% powierzchni kraju, wiele z nich, by wymienić tylko najbardziej podstawowe i kompleksowe.

  1. Garamba – park w północno-wschodniej części kraju, jeden z najstarszych w Afryce, powierzchnia – 4480 metrów kwadratowych. km. Na północy jest ograniczony do sawannach i łąk o wysokich traw, blisko południa, są zastąpione przez niski las, a potem przejść do galerii i lasy tropikalne. W parku, zaledwie kilka lat temu mieszkałem niepowtarzalny widok – północną White Rhino. Obecnie istnieją tylko trzy osobniki tego gatunku żyją w rezerwie Kenii.
  2. Upemba – Rezerwat, położony na płaskowyżu i Kibar o powierzchni 11,73 m kw .. km. Został otwarty w 1939 roku, ale do tej pory wszystkie rośliny i zwierzęta, które żyją w nim, nie były badane, a niektóre, być może, nie jest znany nauce. Flory obejmuje około 1800 gatunków.
  3. Kahuzi-Biega – strefę buforową, w południe. Dziewicze lasy tropikalne rozciągnięte u podnóża dwóch wygasłych wulkanów, co dało nazwę tego miejsca. Powierzchnia 6 kw. M. km. Jest to jedno z ostatnich miejsc zamieszkanych przez rzadkie gatunki naczelnych – wschodni goryl nizinny, wielkość populacji – zaledwie 250 osób.

Virunga – Park Narodowy, na mapie świata po prostu miga czerwona kropka. Jego pozycja jest tak niepewna i niestabilna, zagrażające utratą człowieczeństwa unikatowych obiektów przyrodniczych i setki gatunków zwierząt i ptaków.

Okoń szkło – ryby akwariowe
836 shares 8549 views
Rzeka Pechora. Opis
268 shares 5042 views
Robin – ptak wiosna
601 shares 2843 views