695 Shares 8883 views

Spathiphyllum Domino: pielęgnacja roślin

Spathiphyllum … Evergreen z niezwykłych kwiatów jest ulubieńcem większości ogrodników. Jest to doskonałe piękno i bezpretensjonalny w opiece nad zwierzęciem, którego rozkwit trwa niemal cały rok. Ale z należytą starannością Spathiphyllum zadowoli cię w ciągu kilku lat.


Historia i niektóre cechy kwiatu

Domem dla tej niezwykłej rośliny należącej do rodziny Araceae kilka krajów w Ameryce Południowej i Azji. Spathiphyllum w naturze istnieje ogromna różnorodność gatunków.
Roślina ma trzon i kwiaty unikalny kształt pak kukuruzoobraznoy z wystającą część ramy, przypominający obrys żagla. Część kwiat, który przypomina żagiel, zwykle w kolorze białym. Czasami natknąć się kremowy, zielony i różowy gatunków.

Spathiphyllum Domino (podane powyżej zdjęcie) różni odporność opieki. Elegancki, owalny kształt pozostawia wspaniały wygląd we wnętrzu każdego pomieszczenia. Roślin oczyszcza powietrze, zwiększa stężenie ozonu.

Ciekawostki o Spathiphyllum

Według starożytnych wierzeń, ten wyjątkowy kwiat symbolizuje szczęście kobiety, przyczynia się do doskonałych stosunków i harmonii rodzinnej. Ma długi okres kwitnienia i ciekawe rodzaje liści.

Spathiphyllum Domino uzupełnienie każdego wnętrza. Czas, kiedy kwitnie, jest ściśle związana z płci pięknej poczniesz i porodzisz zdrowe dziecko. Z tego powodu zaleca się młodych rodzin do nabycia takich roślin. Poza tym, ten kwiat ma właściwości atrakcyjne dla mężczyzn, więc to na pewno będzie obecny na piękno niezamężną dziewczyną.

Przydatne właściwości roślin

Spathiphyllum pochłania substancje szkodliwe, takie jak formaldehyd, tlenku węgla, benzenu. Przez ten pokój łatwiej oddychać, gdy powietrze staje się czystsze. Ponadto kwiat Spathiphyllum Domino – jest to najlepszy pomocnik w zwalczaniu grzybów pleśniowych. Jest doskonale absorbują toksyny, przemysłowych i domowych, jak również pary acetonu, amoniaku i różnych rodzajów alkoholu.

Świetnym rozwiązaniem – jest kupić roślinę w nowym domu lub mieszkaniu po naprawie. Nie kwiat nie jest walka ze szkodliwymi substancjami, jak to czyni SPATHIPHYLLUM.

Spathiphyllum Domino. Formy popularnych roślin doniczkowych

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje około czterdziestu gatunków roślin, ale nadaje się do użytku domowego są znacznie mniejsze gatunki Spathiphyllum:

 • Wallis. Jest to model roślin z rodziny. Wystarczy większość gatunków została wyhodowana z niego. Wysokość Kwiat 45 cm, zakres długości kwiatostanu od 4 do 10 cm. spathiphyllum Wallis najbardziej serowy dla domu zatrzymania.
 • Obficie kwitnąca. Ma dość długi okres rozkwitu, co wyjaśnia popularność krytym zwierzaka. Ale kwiaty są zazwyczaj małe – 4-6 cm Im starsza roślina, tym ciemniejszy staje się owalne ulotki .. Macierzystych szypułek około 15 cm od części arkusza.
 • Domino. Bardzo atrakcyjny i niezapomniany roślin. Liście ciemnozielone, które znajdują się losowo białe paski wydłużony kształt. wskazówki liści są ostre.
 • Chopin – mała wysokość roślin 30-35 cm W tego typu zgrabnych wydłużonych liści z żył .. Chopin ma przyjemny smak, co jest nietypowe dla kolorów uzyskanych w sposób sztuczny.
 • Cupido. Zakład, który stał się popularny ze względu na obfite kwitnienie, podczas których pojawiają się kwiatostany 8-10. Kwiaty elegancki wygląd na tle zielonych liści.
 • Bliźnięta. Podsadka owalny kształt z ostrzem. Jeśli porównamy Spathiphyllum Gemini i Domino, różnicę widać w wypustkami, o owalnym kształcie. Podobieństwo między odmianami – w plamy na liściach.
 • Picasso. Posiada duży rozmiar. Liście fascynować atrakcyjną kolorystykę, oprócz kompletnie zielony i nie ma absolutnie białe prześcieradła. Picasso wygląda bardzo oryginalne i imponujące.
 • Alan. Ma większy rozmiar. Liście są jasnozielone, lekko spiczasta. Są prostopadłe.
 • Mauna Loa. Świetna do uprawy w domu. Miała dość długi okres kwitnienia, natomiast Wazon życie zachować świeżość przez miesiąc.
 • Sensation. Jest uważany za jeden z najbardziej atrakcyjnych roślin doniczkowych. Jeśli dbasz o niego, to kwiat dorasta do 50 cm. Kwiatostany mają także imponujące rozmiary i długi okres kwitnienia.
 • Red. Jest to kolejny spektakularny widok na rośliny. Zgodnie z klasyfikacją można określić anturium. Niektóre kwiaciarnie kupowane podlewane ziemia malowane wodą w celu uzyskania bardziej wyrafinowany kolor okwiatu. W sprzedaży jest niezwykle rzadkie.

Spathiphyllum Domino, opieka w domu, dla których nie jest szczególnie trudne, skromny w uprawie, co jest szczególnie cenione przez hodowców. Pomimo faktu, że w dzikim kwiecie rośnie w tropikach, nie jest wybredna oświetlenia i wilgotności. Co ważne, nie zapomnij o wodzie i przeszczepione rocznie.

Preparat do uprawy gleby

Najlepiej jest stosować mieszaniny specjalnych, które są sprzedawane w sklepach kwiatowych. Jeśli przeszczep SPATHIPHYLLUM w już przygotowany grunt, potem następny miesiąc do zapłodnienia kwiat nie jest konieczne. Aby korzenie nie gniją w zbiorniku z kwiatem nawiązać dobry drenaż. Gleba powinna zawsze być luźne, tak aby system korzeniowy z oddychaniem. Zalecany skład gleby do sadzenia:

 • torf;
 • arkusz ziemia;
 • humus;
 • piasek;
 • rozdrobnionej kory drzewa;
 • węgiel.

W starszej Spathiphyllum trzeba zmienić wierzchnią warstwę ziemi na bieżąco. Procedura ta może być wykonana bez roślin przeszczepie.

Wybierając miejsce w pokoju

Roślina preferuje jasne światło, ale bezpośrednie światło słoneczne powinny być unikane, ponieważ powoduje poparzenia liści. Dlatego też, jeśli spadek promieni kwiat, to najlepiej, aby zatuszować. W innych porach roku, idealny parapet od strony południowo-wschodniej. Zimowy okres odpoczynku rozpoczyna się, a roślina dodatkowe oświetlenie nie jest wymagane.
Zalecana temperatura nie jest wyższa niż 17 ° C latem i rozwijać kwiaty w 22-25 ° C Jeśli Spathiphyllum Domino (zdjęcia kolorowe kwiat niesie atrakcyjność), obficie podlewane, będzie przenieść i ciepła. Konieczne jest, aby wstępnie ustalić miejsce jego lokalizacji. Spathiphyllum Domino, jak również wszystkie inne odmiany, nie znosi częste przetasowania i nie lubi przeciągów.

Pielęgnacja: podlewanie i nawożenie

W lecie i okresie wiosennym jest regularnie podlewane ciepłą wodą creamed Spathiphyllum Domino. Jak dbać o rośliny polega na oprysk liści i kurzu wycieranie z nich.

Opieka nad kwiatem zakłada stałe kompleksy mineralne karmienia, które są sprzedawane w sklepach. Zaleca się, aby nakarmić roślinę od kwietnia do września, gdy istnieje aktywny wzrost. Najlepiej częstotliwość – w przybliżeniu raz na czternaście dni.

Jak przeszczep?

Przesadzanie roślin – jeden z najważniejszych elementów dbania o Spathiphyllum. młodych nagrodę próbki powinna wynosić około 3-4 cm ponad systemu korzeniowego. Każdego roku pod koniec zimy Domino Spathiphyllum przeszczepione. Na dole nowej zdolności należy umieścić drenaż, następnie system korzeniowy roślin pokrytych ziemią i dobrze ubita. Obfita wilgoć zapewni doskonałe zdrowie SPATHIPHYLLUM na nowym miejscu. nawożenia roślin rozpoczyna się od następnego miesiąca po posadzeniu.

Powielanie młodych pędów

Podczas przesadzania roślin może natychmiast oddzielić młode pędy. Zaleca się, aby oddzielić bulwę korzenia, jak również górne przydatki. Jeśli nie chcesz Spathiphyllum (Domino odmiany) rosła, a następnie pozostawić jedną sesję w zimie przeszczepu.
Aby lepiej spathiphyllum zauważyć, że górna część rośliny pozostawiono w wodzie przez 14-20 dni. Po wytworzeniu korzeni, rośliny przesadza się do przygotowanej gleby.

Problemy w pielęgnacji roślin

Pomimo prostoty i bezpretensjonalność w opiece Spathiphyllum, częste skargi dotyczące braku kwitnienia, pożółkłych liści i innych kłopotów. Możliwe problemy:

 1. Żółte arkusze. Wynika to z braku wilgoci. Twarda woda powoduje również zakład do podobnego stanu. Zaleca się, aby ustawić plan nawadniania, przeznaczyć osobny pojemnik, który będzie bronić wodę. Jeśli kolor liści stają się ciemniejsze, aż brązowy, to przyczyna jest prawdopodobnie nadmiernie nawożenie roślin i nadmiaru składników odżywczych.
 2. Sczerniałe liście. Uważa się, że roślina nie ma wystarczającej ilości wody, lub odwrotnie, jest nadmiar tego. Można również zaproponować braku azotu w glebie. Podczas korygowania tych chwil ulotki rośliny stopniowo aktualizowany.
 3. Końce liści więdną. wskazuje to na brak wilgoci i nadmiernie suche powietrze. Nie zapominaj, że Skrzydłokwiat Domino – roślin tropikalnych. Ciągłe spryskiwanie liści z wodą rozwiąże ten problem. Procedura alternatywnego siedmiodniowym prysznicem.
 4. To nie kwitną w życiu dorosłym. Powodem tego może być ukryte w niedoborów wody lub brak roślin paszowych. Ponadto, brak minerałów spowalnia rozwój Spathiphyllum, lecz aby wyeliminować ten problem powinien być bardzo ostrożny. Temperatura ma również duże znaczenie dla osiągnięcia kwitnienia jest bardzo trudne w chłodnym pomieszczeniu. Kwiatostany, które już zwiędły, konieczne jest, aby oczyścić i pokroić łodygi u korzeni.

Różne problemy z uprawy roślin mogą być spowodowane chorobami i szkodnikami. Aby Spathiphyllum Domino (barwny) nie umiera, trzeba stale monitorować jakość liści i gleby.

przybliżone ceny

W związku z tym, że wszystkie gatunki są równe pod względem wielkości, różnica w cenie jest niewielka. Ceny zaczynają się od 600 rubli. dla młodych i małych roślin. Duża, porośnięta Spathiphyllum są około 3000. Rub. Ponadto, jeśli są pąki kwiatowe, zwiększa jego koszt.

Rośliny sprzedawane jako jeden po drugim, i zestawów. Na przykład, skaleczenia, składający się z dziewięciu gatunków, będzie kosztować około 6-7 tys. RUB. Takie zestawy są przeznaczone dla biur, kolektorów kwiaciarni i jako dar.

Główne choroby i szkodniki

 1. Młode pędy są dotknięte przędziorków. Uważam, że bardzo łatwo dzięki sieci, którą wytwarza. Wyeliminować ten problem, obróbki blach roztworem mydła. Ostre zakażenia będą musiały stosować insektycydy.
 2. Skala Jose – jest jednym z bardzo podstępnej szkodnika, który jest w stanie zniszczyć SPATHIPHYLLUM. Po wykryciu plamy na wypukłej tylnej stronie arkusza należy natychmiast przeniesiono kwiat w obszarze kwarantanny znajduje się z dala od innych roślin. Następnie arkusze były płukane w roztworze mydła i leczonych strzępy tytoniowych. Elementy usunąć szkodniki. Jeśli istnieje potrzeba, stosowane są środki chemiczne.
 3. Lato na rośliny doniczkowe atakują mszyce. Zniszczenie tej szkodników prowadzi się przez powtarzające się listowia specjalnych środków chemicznych.
 4. Wełnowiec może również powodować zniszczenie rośliny. Ukrywa się między arkuszami i jest łatwy do wykrycia przez starannej inspekcji zakładu. Pojedyncze szkodników czysta bawełna wymaz z alkoholem i masywnego zakażenia zaleca się usunąć za pomocą specjalnych środków chemicznych.

Z zastrzeżeniem pewnych warunków i jakości opieki nad Spathiphyllum Domino będzie można rozkoszować się kwitnie prawie przez cały rok, które bez wątpienia będą ozdobą każdego pomieszczenia.