162 Shares 4087 views

Planowanie kampanii reklamowej w Internecie


Obecnie korzystanie z Internetu w celach marketingowych jest odrębną działalność, aby zrozumieć, że tylko przez doświadczonych specjalistów. W niektórych przypadkach jest to właściwe opracowanie kampanii reklamowej w internecie, sugerując innowacyjnych ruchów w opracowywaniu planu medialnego i równoległą pracę w celu promocji produktu lub marki jest wirtualną przestrzeń, która przyczynia się do tego, że organizacja od konkurencji staje się absolutnym liderem.

Jeśli użytkownik zdecyduje się zaangażować w promocję swoich produktów, marek i usług w sieci, należy najpierw jasno zrozumieć, że w takiej frazy, jak „reklama internetowa” jest kluczowym słowem jest „reklama”. A Internet służy tu tylko jako sposób dostarczania informacji dla konsumenta. Dlatego, główne etapy procesu pozostają niezmienione.

Planowanie kampanii reklamowej: podstawowe kroki

1. Określić cele i zadania (zwiększenie sprzedaży i lojalności wobec marki lub marki, promując zupełnie nowy produkt, itd.).

2. Ustaw grupy docelowej.

3. Przeprowadzić wstępny wybór miejsc reklamowych.

4. Wybierz format nośnika (w tym przypadku – strony internetowe, portale społecznościowe, fora itp.)

5. Makijaż media plan i optymalizacji.

Planowanie kampanii reklamowej na wybór platform reklamowych i formatów

Jak pokazuje praktyka, następujące kryteria są najczęściej:

1. Będę zawsze przyjść do tej strony.

2. Sprzedaję meble, ale ta strona jest właśnie o tym.

3. Ten zasób ma listę jednego z moich konkurentów.

4. Niniejsza strona oferuje dobre zniżki na reklamę.

5. Ten zasób ma piękne, przyciągające wzrok wzornictwo.

6. W tym miejscu nigdy nie odwiedził ani nawet nie słyszał o tym, to jest źle.

Takie kryteria wyboru może spowodować o wiele więcej, ale większość z nich jest całkowicie stronniczy i planowanie mediów do tego nie mają związku. Nie należy ocenić konkretną platformę reklamową do swoich subiektywnych odczuć. Oceniając skuteczność umieszczanie reklam na określonym zasobem powinno podlegać tylko liczbami rzeczywistymi (w szczególności koszt przyciągnięcia publiczności, a jej zakres).

Planowanie i kampania reklamowa w odniesieniu do wyboru lokalizacji, a następnie wybierz format nośnika całkowicie zależy od jego celu. Tak więc, jeśli dążą do zmiany postaw konsumentów do marki lub marki, konieczne jest, aby dotrzeć do grupy docelowej była maksymalna. Jednocześnie należy wybrać te nośniki (np banery), które wykonywane na wysokim poziomie zawodowym, oszczędny i dobrze zaznaczone na stronie witryny.

Jeśli są dążąc do sprzedaży, nawet najbardziej wysokiej jakości baner Ci w tym szczególnie nie pomoże. Ważne jest, aby przyciągnąć grupy docelowej do firmowej strony internetowej, która doskonale ciekawych funkcji. Tekst produktu musi być atrakcyjny, przekonujący, pouczające i łatwe do zrozumienia.

Planowanie kampanii reklamowej o wyborze grupy docelowej

Najprawdopodobniej wspólne wyrażenie, które można znaleźć w odpowiedniej sekcji media planu, jak następuje: „Ludzie, którzy mają aktywną pozycję życiową, . I których dochody są powyżej średniej”

Nie ma słów, taka definicja grupy docelowej i pięknej melodii, ale w rzeczywistości, nic konkretnego nie możemy powiedzieć. I używać go w takich kwestiach jak rozwój kampanii reklamowej w internecie, nigdy nie możemy, jak również dać obiektywną definicję tego, co ma być obecny, jest to „aktywna pozycja”.

Identyfikacji grupy docelowej – ma przejąć informacje, które pomogą nam w planowaniu. Więc w tym momencie ważne jest, aby mieć wiedzę na temat parametrów CA, które możemy mieć wpływ. Na przykład, jeśli nasz produkt jest tylko dla blondynek – to dobrze. Ale internetowa nie pomoże nam w jakikolwiek sposób. Pod żadnym pozorem nie można oddzielić od blondynki rude, brunetki i łysy.

Segmentacja odbiorców w Internecie mogą być wykonywane wyłącznie według parametrów takich jak:

– pochodzenie geograficzne;

– wiek;

– podłoga;

– interesów;

– wyraźne zainteresowanie tym produktem.

Zgodnie z powyższych kryteriów, i powinny być wybierane grupy docelowej. Tak więc, jeśli zamierzają dystrybuować swoje produkty tylko w Moskwie, a następnie wybrać z nich platform reklamowych, w których za pomocą środków technicznych może ograniczyć wyświetlanie reklamę Tylko mieszkańcy stolicy. Jeśli nie jest to możliwe, należy sprawdzić proporcji Moskali na widowni każdego zasobu poprzez specjalne liczników otwartych i wybrać miejsca, gdzie liczba ta jest najwyższa.