688 Shares 6080 views

Piazza della Signoria we Florencji: rzeźba, ciekawostki, zdjęcia

Światowej sławy Piazza della Signoria we Florencji w tym czasie był to bardzo ważny temat dla obywateli Republiki. Nawet w ramach imperium rzymskiego, teatr znajduje się na jego terytorium, gdzie nie tylko etap gra, ale także podnosi ważne kwestie polityczne.


centrum wolność

Następnie miejsce zajął szlachty i arystokracji. Na ziemi, zbudowali wspaniałe posiadłości. Tak więc, 36 wież, które należały do rodziny Uberti został zbudowany. Członkowie tego rodzaju nazywane gibelinami. Poparli cesarza. Ale w 1260, handlowców, kupców i rzemieślników – gwelfowie, który potępił linijkę i promowane autorytet papieża, rozbite wszystkie konstrukcje. Od tamtej pory wierzono, że ziemia jest przeklęta i wolno budować na nim.

Świadkiem wielu przewrotów politycznych, socjalnych i społecznych był Piazza della Signoria we Florencji. Wyobraź sobie miejsce, w którym w celu rozwiązania ważnych pytań, można zobaczyć w artykule. Później obszar stał się ośrodkiem rządu republiki.

Nowy stary pałac

Jednym z najważniejszych obiektów znaleźć dom, który obecnie pełni funkcję ratusza. Jest to dzieło włoskiego architekta Arnolfo di Cambio. Pierwszy kamień położono w 1298 roku. Po zakończeniu budowy rządu wziął gmin (Przed). Jej przedstawiciele byli szefowie warsztatów i fabryk. Przenieśli tu od Bargello budynku. Dlatego poprzednia siedziba zaczęła uczcić starego pałacu, jako części budynku, gdzie okna znajdują się na Piazza della Signoria we Florencji – nowy.

Przez asesorów poszedł imię. Teren przed budynkiem nazwie Piazza dei Priori.

W XV-wiecznej kamienicy na przepisał della Signoria. Przekształcenie zostało spowodowane faktem, że element orzeczenie zadeklarowało Lordów. Ale to pseudonim trwała do 1540 roku. Potem osiadł w pałacu Cosimo I, przedstawiciel linii Medici (oligarchiczny klanu). Budowa nazwany Palazzo Ducale, a fabuła ściany – obszar Wielkiego Księcia. Ale bogacz nie chciał tu mieszkać. Wkrótce wyjechał. Obiekt, który jest uważany za nowy, automatycznie stał stary, dlaczego i otrzymał następującą nazwę – Palazzo Vecchio, który do dnia dzisiejszego.

Greccy herosi w sztuce włoskiej

Tysiące miast i obszarów, które doświadczyły rewolucji i ważnych wydarzeń historycznych. Nie ma wyjątków i Florencja, Piazza della Signoria. Rzeźba, która jest dumą miasta, postawił sobie za cel nie tylko powiększać sztuk wizualnych, ale także stworzyć pewną asocjacyjnej. Władców, którzy mieli zadecydować o losie Rzeczypospolitej w Palazzo Vecchio, należy dostroić się do sprawiedliwości.

Innym interesującym obszarem pomnik – Loggia dei Lanzi. Po pierwsze, łuk był używany do przyjęcia, która wykonała Rzeczypospolitej.

Teraz wszystkie eksponaty są na ulicach. Są genialne kompozycje jak „Herkules i Centaur”, „Perseusz i głowa Meduzy”, „The Rape of Women Sabinek”, „Menelaos z ciałem Patroklosa.” Obecnie nie są one tylko źródłem inspiracji dla współczesnych artystów i nieśmiertelne dzieła sztuki i duma ludzkości.

karta Florencja

Postać, która zmieniła się pomysł rzeźby, został zaprezentowany 08 września 1504. Honor David pokazać świat był Piazza della Signoria we Florencji. To zdjęcie jest z marmuru mężczyźni – najbardziej popularne wśród wszystkich obrazów dzieł kamienia i metalu. Michelangelo przedstawiono bohatera przed bitwą z Goliatem.

Ma figurę prawdziwej szkody bojowej. W 1528 roku, podczas powstania okien Vecchio rzucając ciężkich przedmiotów. Jednym z ławki przyszedł do Dawida i odpierał rękę. Przez trzy dni to przyklejony do tyłu.

W 1873 roku postanowił przenieść rzeźbę w Akademii Sztuk Pięknych, aby zapisać go przed szkodliwym działaniem zjawisk atmosferycznych. W roku 1910 odbyła się kopię.

rywal Michelangelo

Stał się symbolem siły, „Hercules, wygrywając Cacus”. Nad nim pracował Baccio Bandinelli. Demigod znajduje się obok Dawida po prawej stronie od wejścia do pałacu, która oddziela miasto od Piazza della Signoria we Florencji. Plan tej kompozycji jest wielowartościowe.

Zgodnie z planem przez kapitana jest uosobieniem prawa i sprawiedliwości. Jego rzeźba miała miejsce w 1534 roku.

Projekt przyniósł popularność Baccio Bandinelli. Po autor David opuścił mistrzostwa miasta w danej dziedzinie do niego. Pomimo faktu, że chwała jego poprzednik zirytowany mężczyzna starał się przyjąć styl przeciwnika.

Jego Hercules dumnie uniósł głowę, bo w równej walce wygrał przez syna Hefajstosa, przerażającym potworem.

Za plecami ulgi cokole ukryta, porysowany Michelangelo. Według legendy, twórca z kimś, twierdził, że był tak utalentowany, że może przedstawiać twarz przestępcy, który czekał na wykonanie, nawet nie patrząc na niego.

Obraz niezależności

Jedną z pierwszych rzeźb zdobiących Piazza della Signoria we Florencji (Włochy), był dziełem Donatella „Judyta z głową Holofernesa”. Legenda historia stała się bardzo popularna w okresie renesansu. Mit mówi, że pokojowe rozwiązanie zostało zaatakowane przez armię. Jeden piękno postanowił pomóc jego ojczyzny. Przebrała się najlepszy strój i udał się do obozu wojskowego. Tam, pod wpływem Judith był głównodowodzący armii. Para odosobniony, a gdy kapitan zasnął, piękno zabili. Zatem wieś została zapisana. W sztuce odważny panieńskie przedstawiać odciętą głowę w ręku.

Piazza della Signoria we Florencji, ma na celu doprowadzić do zasilania różnego rodzaju pomysłów. Bohaterka stała się symbolem patriotyzmu i niezależności. Początkowo był on przeznaczony dla ogrodu Medici, który został ozdobiony fontanną. Jednak w 1495 roku nastąpił przewrót, obalił oligarchów. Rzeźba porwany i umieszczony na placu. Kiedy władcy nowej republiki prowadził, wszystko trwało ludzi z powrotem. Jedyną rzeczą, nie odebrane – „Judyta z głową Holofernesa”. Ona stała się ucieleśnieniem walki ludowej przeciwko rządowi.

Dwóch mistrzów projektu

Kolejny klejnot – Fontanna Neptuna. Autor – Bartolomeo Ammanati, jedna z najciężej pracujących artystów. Rok urodzenia cokole – 1570 Th. Skład znajduje się w centrum i jest wizualnie czele Piazza della Signoria we Florencji. Ciekawostki związane z figurą, zmuszając się do uśmiechu. Na otwarciu publiczności byłem niemile zaskoczony przez dzieło mistrza. Mieszkańcy krzyczeli „Ammannati, Ammannati jak marmur wydane.”

Główny bohater – bóg mórz. Kieruje wozie ciągnionym przez koniki morskie.

Dodał zespołu przez Giambologna. Dziwaczne stwory z brązu na krawędzi – to działa.

Codziennie fontanna wykorzystywane do celów domowych. W 1720 roku władze wisiał znak na ścianie pałacu, które można zobaczyć dziś. Mówi się, że odtąd wszyscy, którzy będą mijać, wyrzucić śmieci lub kąpać się w fontannie, musiał zapłacić grzywnę.

Włochy słynie karnawałów. Otrzymał goście w maskach i Piazza della Signoria we Florencji. Tak więc, w 1830 roku, jeden z posągów (rzucanie nad kolorze), wandale ukradli. Jej los jest nieznany do tej pory. W ciągu roku miasto utworzyła na swoim miejscu.