303 Shares 9159 views

Daniel Libeskind: biografia, projekty, praca

Destrukcyjne formy architekt przełamuje tradycyjne kanony projektowania kontrolowanego chaosu zestalony w fantastycznych form. Uważa on, że ludzie od dawna gotowy, aby wydostać się z ram zwykłej w oczekiwaniu na nowy.


Wśród dziesięciu najbardziej znanych architektów na świecie, to dekonstrukcjonistycznym uważa, że jego praca – rodzaj języka, z jaką przekazuje swoje emocje.

Muzyk i architekt

Daniel Libeskind urodził się w Polsce w 1946 roku. Jako nastolatka, on i jego rodzice, byli więźniowie Gułagu, przeniósł się do Izraela. Utalentowany chłopiec idealny do gry na instrumencie, stypendium Fundacji Kultury i kontynuuje studia w Ameryce.

Wszystko wskazywało na to, że rośnie genialny muzyk, ale młody człowiek zakochuje się w architekturze i dostać szkolenia zawodowego. Zawsze podkreślał, że muzyka odgrywała rolę w projektowaniu, do których został on całkowicie poświęcony.

Światowa sława

1989 oznaczał utworzenie własnej pracowni, a Daniel Libeskind stała się znana osoba w architekturze światowej.

Mówiąc o dzieło geniusza, naukowcy zwrócić uwagę na ścisły związek między muzyką i filozofią, gdzie mistrz okazał się wielkim profesjonalistą. Prawdopodobnie nikt architekt, którego źródłem inspiracji stała dzieła operowe. Daniel Libeskind pewność, że każda przestrzeń ma swój własny dźwięk, a całe miasto bawi się jak harmonijny orkiestry.

Pamięć – w pracach

Dekonstrukcjonistycznym, w oczekiwaniu na nieuniknione zmiany, przyznał, że jest bardzo ważne, aby pojęcie „nowego modernizmu” dla niego. Według architekta, oznacza to, że rozwój nagromadzone przez tysiące lat doświadczeń.

Był przyjacielem Z. Hadid, który zmarł w 2016 roku. Unikatowe kobieta architekt dzieje się w tym samym stylu jak te z Danielem. Fani dekonstrukcji wygrali wspólny projekt przebudowy opuszczonego terytorium. A pytany o twórcy, czy mógłby stworzyć pomnik Zaha, odpowiedział w negatywnym: „Architect – specjalnym zawodzie. Tworzymy arcydzieła, które są pamięć o nas po śmierci. "

pomników Zagłady

Obchodzony siedemdziesiątej rocznicy, Daniel Libeskind, którego biografia jest pełna jasnych zwycięstw i uznaniu jego talentu na całym świecie, mówi, że robi architekturę żydowską. pomniki Holokaustu – Ta osoba pracuje w ogólnej liście jego dzieł. Autor stara się wyrazić podstaw tradycji religijnych i kulturowych Żydów.

Prywatne pesymistyczny pogląd na życie Libeskinda, którego dzieła można zobaczyć na całym świecie, przekłada się w swojej pracy. To odzwierciedla historyczne problemy, co czyni dzieła architektonicznego w humanistyczna.

środki łączności

Architektura dla niego – sztuka komunikacji. Ale jeśli budynek jest cichy, oznacza to tylko jedno – to stworzony w ten sposób. Takie konstrukcje są rozebrany bez wyrzutów sumienia. Wiele osób uważa, że dom – jest to wspólny budynek, ale, na przykład, muzeum – architektura. Twórca z tym stwierdzeniem nie zgadza i uważa, że wszelkie obiekty budowane są dla osób, które muszą być miło być w pomieszczeniu. To stanowczo przekonany, Daniel Libeskind.

Projekty wybitny mistrz nowoczesności zawsze powodują intensywne zainteresowanie. Kiedy produkcja rozpoczęła się w serii ekskluzywnych domach prywatnych, stało się ważnym wydarzeniem, o którym mowa w świecie architektury.

Budynek mieszkalny i obiekt sztuki

Konstrukcje zbudowane na standardach ekologicznych poczętych jednocześnie jako zwykłego domu i obiektu sztuki. Zapisz wszystkie znamiona dekonstrukcji, dom został zbudowany z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć i może być łatwo zbiera się w krótkim czasie.

Płyty metalowe wykonane z unikalnej technologii, która wyłożonej wygląd budynku podobnego materiału wieku. Za nimi znajduje się specjalny system, ogrzewane pokoje i podgrzewaną wodę i pierwiastki śladowe na fasadach generowania energii elektrycznej.

Dom jest w całości wykonany z drewna, ponieważ autor ekologia jest ważna i jak mieszkańcy czują się w ich tworzeniu stworzył. Daniel Libeskind, podkreślając szczególną relację między człowiekiem a naturą, oferuje ludziom ochronę i bezpieczeństwo w budynkach asymetrycznych.

sukces komercyjny

Oczywiście, nie jest to tani Villa powie przede wszystkim od stanu jego właściciela. Nabyć niezwykłe kolekcjonerów i właścicieli prywatnych galerii, które obsługują swoje eksponaty na rozległym obszarze domu.

Takie domy przewidzieć sukces komercyjny i wartości kulturowe stopniowo staje się marką.

ciekawostki

  • Architekt Daniel Libeskind zaprojektował partię betonu dla przyszłej instalacji, wydała serię 30 egzemplarzy, stworzył krzesło stalowych i interesujący, żyrandol kryształowy zegar szachowy.
  • Debiut architekta był jego prawdziwy majstersztyk. Muzeum Żydowskie w Niemczech, zbudowany w 1993 roku, był tym samym projektem, po którym geniusz architekta na upadłej chwale. Tragedia ludzi związanych z dekonstrukcjonizmu, umieścić go w niezwykły sposób z budynku, który przypomina kawałek wygiętego metalu.

  • Libeskind jest uważane za wielkie zwycięstwo dla zespołu, zbudowany na miejscu zburzonego w 2001 roku, World Trade Center. W Nowym Jorku, doznał tragedii, realizowany nowy sposób metropolii, która stała się pamiątką i symbolem nowego życia.
  • W Mediolanie, wystawa w 2015 roku był najbardziej spektakularny pawilon design, zaprojektowany jako ogromny łuszcząca czerwonego smoka.
  • Największy projekt w Szwajcarii – kompleks handlowo-rozrywkowy, zwany „nowy cud Berna”. Wewnątrz niej, architekt stworzył symulację miasta ze wszystkich ulic i placów.
  • Daniel został zaproszony do nauczania i prowadzenia kursów na podstawach architektury. Ponadto, pisał dzieła filozoficzne i wspomnienia.
  • Głównym partnerem swojej pracowni – ukochana żona, Nina i syn prowadzi biuro w Mediolanie.

podstawowe techniki

„Architekt ma obowiązek wierzyć w przyszłości” – mówi Daniel Libeskind, którego praca przypomina skomplikowanej układanki. Złamania, asymetria, sprzeczne połączenie przestrzeni i objętości, dysonans – to podstawowe techniki mistrza, przebieralnie atmosferę ludzkiej egzystencji.