804 Shares 2581 views

Intel Core i3 2120 cechy procesor temperaturę

Procesor średniego szczebla z dwóch fizycznych jednostek obliczeniowych i czterech przetwarzania informacji Program płynie dla platformy LGA1155 – Program „Cor i3 2120”. Charakterystykę tego produktu, jego parametry techniczne, możliwości w zakresie oprogramowania i koszty będą dalej omawiane.


Nisza z chipem

Ten układ półprzewodnikowy koncentruje się na kompletny zestaw niedrogich, ale dość wydajnych systemów komputerowych. Jest doskonały do zbudowania urządzenia do gier systemu entry-level, aby utworzyć stację graficzną (tylko w tym przypadku obecność produktywnego dyskretną kartą graficzną wymagane) lub komputera biurowego. Ale nawet jako bazę dla swoich serwerów fiskalny zasobów obliczeniowych będzie niewystarczająca. Produkt podobny do rozwiązywania takich problemów nie ma.

opcje konfiguracyjne i ich funkcje

Box lub Trail – dwie możliwe opcje zakończenia Intel Core i3 2120. Charakterystyka pierwszego wskazuje na obecność rozszerzonej liście akcesoriów i jest idealnym rozwiązaniem dla większości użytkowników. Obejmuje ona następujące elementy:

  • Procesor.
  • Nominalna układ chłodzenia powietrzem i smar termicznego.
  • Instrukcja obsługi.
  • Corporate karta gwarancyjna z „Intel”.
  • Naklejka z oznaczeniem rodziny procesora.

W drugim przypadku, urządzenie jest bardziej skromne. To nie zawiera układ chłodzenia silnika i smar cieplnej. Ta postać skupia się na dostarczaniu dużych bloków systemowych kolektor.

gniazdo procesora

Procesor Intel Core i3 2120 jest przeznaczony do zainstalowania w gnieździe procesora Socket H2. Jego drugi tytuł, który otrzymał bardziej powszechne dzisiaj – jest LGA1155. Ostatnią postacią w tym przypadku jest to liczba kontaktów. Wszystkie chipsety platforma ta jest oparta tylko na jednym chipie South Bridge. Drugi element mikroukład przekazywane do jednostki centralnej. Platforma przeznaczona jest do montażu na architekturze procesora opartego na „Cor” 2. lub 3. generacji. Do tej pory, to otrzymuje się stopniowo gniazd LGA1150 przekazany w 2016 LGA1151.

cechy technologiczne

Ten układ silikonowy wytworzono zgodnie ze standardami technologicznym proces 32 nm. W czasie chipa (2011) to najbardziej zaawansowana technologia produkcji rozwiązań półprzewodnikowych. Teraz zaawansowany procesor z „Intel” został wyprodukowany z szybkością 14 nm. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę najbardziej zaawansowany procesor od wiecznego wroga „Intel” w obliczu technologii „AMD” (czyli 32 nm), staje się oczywiste, że nie tak przestarzałe pod względem technologii produkcji kryształów półprzewodnikowych bohatera tego przeglądu.

cache

Szybka pamięć składa się z 3 poziomów w „Cor i3 2120”. Charakterystyka CPU wskazują, że trzeci poziom jest podzielane przez wszystkich jego modułów i pełnym rozmiarze jest 3 MB. Drugi poziom jest już podzielone na 2 porcje po 256 kb, które są powiązane z konkretnym geograficznie rdzenia układu. Całkowity rozmiar drugiej warstwy wynosi 0,5 Mb. Rozmiar całkowity pamięci podręcznej pierwszego poziomu wynosi 128 KB. Są one podzielone na 2 porcje po 64 kb, które są powiązane z konkretnym rdzenia. Z kolei 64 kb podzielono ponownie w połowie – 32 kb. Połowa z nich przeznaczone są do przechowywania danych, a drugi – do instrukcji programu CPU.

Kontroler RAM i jej rodzaje

Kontroler pamięci RAM zawarte w północnej mostek, który, jak wcześniej wspomniano, jest zintegrowany z CPU płytce krzemowej. W tym przypadku jest ona przeznaczona do pracy w tandemie z modułami DDR3. 1333 – jest to najbardziej optymalne paski częstotliwości dla „Cor i3 2120”. Posiada ten sam kontroler pamięci wskazują, że może ona działać w trybie dwukanałowym. W związku z tym, na przykład komputer jest lepiej wyposażone w dwa paski o ograniczonej objętości (na przykład 2 do 4 GB), niż jeden z modułem o większej objętości (od 1 do 8 GB).

warunki termiczne

⁰S 69 – najwyższej możliwej temperaturze do "2120", Cor i3. Charakterystyka temperatury i trybu ciepła oznacza to, że w rzeczywistości, urządzenie znajduje się w zakresie od 30 do 57 ⁰S ⁰S. Podgrzać pakiet żetonów wynosi 65 watów. Ze względu na technologię produkcji i wypełnienie jest doskonała jakość.

częstotliwość

Jedyna dopuszczalna częstotliwość pracy w trybie normalnym dla Intel Core i3 2120 – 3,3 GHz. Specyfikacje techniczne parametry CPU wskazują na brak technologii wsparcie TurboBust. Dlatego, niezależnie od złożoności problemu, ten układ krzem działa w jednym trybie. Jego częstotliwość mnożnik zablokowany i podkręcania CPU to po prostu przechodząc go nie będzie możliwe.

Architektura układów scalonych

Struktura chip zawiera tylko dwa jądra architektury opartej o kryptonimie „Sandi Bridzh”. Ta druga generacja procesorów rodziny „Cor” przez korporację „Intel”. Cechą tego produktu półprzewodnikowego jest to, że obsługuje technologię HyperTrading. Jej istotą sprowadza się do tego na poziomie programu, te dwie jednostki fizycznej są przekształcane przepływu przetwarzania informacji (4 podstawowych procesach 1 na raz dwie strumienia danych). Pozwala to na porównanie z młodszych modelach chipy opierają się na dodatkową wydajność 15%.

Zintegrowany układ graficzny akcelerator

W skład tego procesora zawiera zintegrowany akcelerator graficzny. Jego możliwości są minimalne, ale są one wystarczające do budowy stacji komputera biurowego lub domowego. Rozwiązanie to technika pozwala na znaczne oszczędności w montażu takiego systemu komputerowego ze względu na fakt, że nie ma potrzeby zakupu drogich dyskretny poziom wejścia karty. Do specyfikacji technicznych chip, który zawiera HD Graphics 2000 akcelerator z „Intel”. To może wyświetlać obrazy na raz na ekranie 2, a zakres częstotliwości pracy jest w tym przypadku ograniczona do wartości 850 MHz – 1,1 GHz.

przyśpieszenie

Aby zminimalizować możliwość zmniejszona podkręcania Intel Core i3 2120. Charakterystyka chipa półprzewodnikowego wskazuje on zablokowany mnożnik częstotliwości chip. Dlatego, aby zwiększyć jego szybkość zegara może zwiększyć tylko przez tego wskaźnika w układ płyty głównej magistrali. Pozwala to zwiększyć rzeczywistą wydajność systemu komputerowego jako całości o 5-7%. Więcej z tego procesora nie może być osiągnięty. Na koniec należy zauważyć, że przyspieszenie może być wykonane tylko wtedy, ulepszona konfiguracja stronie systemu (zasilacz z zapasem mocy, poprawiona model płyty głównej i zaawansowanego układu chłodzenia powietrzem). W przeciwnym razie komputer może się nie powieść.

cena produktu, opinie o nim

Bardzo dużo się stało to wyważone rozwiązanie procesora. Jest dopuszczalny poziom wydajności, dostępności i natychmiast 4 wirtualnych przepływu przetwarzania informacji, a także wysoki stopień skuteczności. Stała częstotliwość – jest to jedyna wada, którą wyodrębnia się właściciele Intel Core i3 2120 – 3,3 GHz. 3 jądro jak w przypadku procesora serwera, nie ma potrzeby, aby zintegrować w jednym chipie i 2 rdzeni. Ten układ jest wystarczająco, aby rozwiązać niemal każdy problem. cena procesora waha 4000-6000 rubli. I to może być jeszcze zakupione z zapasów w sprzyjających okolicznościach

wyniki

To jest prawie idealny układ średniotonowy odwrócił „Cor i3 2120”. Charakterystyka on po prostu doskonałe dla tej klasy i dopuszczalnej wydajności. Ale obniżona cena na tle bardziej ostatnich decyzji stanowi dodatkowy argument na jego korzyść.