444 Shares 4906 views

Różyczka u dorosłych

Być może każdy dobrze znane objawy różyczki, które często cierpią jako dziecko. Jeśli mówimy o chorobie u dorosłych, jej przejawy są praktycznie takie same, jak w przypadku dzieci. Ale osobliwość tylko na tym, że dziecko ma odrę jest łagodny, co wyjaśnia jej tylko zauważalnych objawów. To samo można powiedzieć o odrę, która występuje u dorosłych jest znacznie bardziej skomplikowana niż w dzieciństwie. Ponadto odry u dorosłych może być przyczyną powikłań wpływających na funkcjonowanie całego organizmu człowieka. Dlatego też, jeśli dana osoba nie miała choroby, szczepienia przeciwko różyczce jest uprawiana w trybie obowiązkowym.


objawy

Jeśli zauważysz wzrost obwodowych węzłów chłonnych w okolicy potylicznej lub karku, to może być objawem choroby. Różyczka u dorosłych pojawia się w ten sposób w ostatniej fazie okresu inkubacji, po czym jest wysypka. Ale jeśli zauważy tylko niewielką wysypkę na ciele, może to być również objawem różyczki. Ta wysypka znika po kilku dniach, nie odkleić i nie zmienia koloru. Podczas pierwszego dnia pojawia się wysypka choroba, wtedy kiedy odra może wylać tylko kilka dni.

Obszar dotknięty prawie taka sama, jak w przypadku dzieci. Mianowicie, na pośladkach, z powrotem skóry, jak również na powierzchniach ziemia zginaczy stawów. Ale odry u dorosłych dysponuje dużą liczbę wysypka, wtedy kiedy dzieci mogą być w małych ilościach. Aby zobaczyć dokładnie, jak tego typu wysypka pojawia się i jakiego typu jest to, można znaleźć na zdjęciu w internecie.

Różyczki u dorosłych i może objawiać się przez zatrucie, wraz ze wzrostem temperatury ciała do 39 ° C Jednocześnie nie jest złe samopoczucie i osłabienie. Objawy te mogą towarzyszyć bóle głowy i bóle mięśni i stawów. Należy zauważyć, że temperatura ciała dzieci różyczki, w większości przypadków, nie przekracza 37,5 ° C i powyżej, przepływa bez bolesne odczucia.

Charakterystycznymi objawami objawów choroby u dorosłych to enanthema błony śluzowej podniebienia miękkiego i policzków, procesy zapalne górnych dróg oddechowych (zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa), zapalenie spojówek oka. Nastąpiła zmiana w ogólnej analizy krwi – zwiększenie liczby limfocytów i monocytów, zmniejszenie liczby leukocytów i wzrost komórek plazmatycznych do 30%. Można powiedzieć, że objawy różyczki u dorosłych jest znacznie bardziej widoczne niż u dzieci.

Na pytanie „Gdzie są szczepione przeciwko różyczce?” Może się nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych. Jest to w większości przypadków w przedramieniu. Procedura nieco niewygodne, ale bezbolesne. Jeśli mówimy o tym, kiedy trzeba zrobić szczepienia dla dzieci, należy pamiętać, że jest ona wykonywana podwójnie. Mianowicie, w 2. roku życia, a następnie po 6 latach.

Różyczka a ciąża

Jeśli chodzi o kobiety, które planują ciążę, że czas nie były szczepione przeciwko tej chorobie, a wcześniej nie zaszkodzi im, a następnie zaszczepić im zrobić 2-3 miesiące przed planowaną ciążą. Ale w każdym razie nie w momencie przenoszenia dziecka.

A jeśli kobieta w ciąży jest chora w pierwszym trymestrze ciąży, w tym przypadku, aby uniknąć poważnych konsekwencji praktycznie niemożliwe. W tej pozycji, różyczka u dorosłych może prowadzić do poronienia lub poważnych wad rozwojowych płodu. Dlatego szczepienie przeciwko tej chorobie pomaga uniknąć takich konsekwencji i uniknąć poważnych komplikacji w życiu dorosłym.

Ważne jest, aby wiedzieć, że kobiety, które miały już różyczkę, mają silną odporność na choroby. Ale w ciąży, nie chory przed poczęciem, należy uważać, aby uniknąć kontaktu z chorym różyczce.