369 Shares 2672 views

Art. 33 Kodeksu karnego. Rodzaje wspólników

W zależności od funkcji przysługuje uczestników zbrodni, prawo karne podziela sprawcy, podżegacze, organizatorów i wspólników. W kodeksie karnym jest artykuł, który wyjaśnia te kategorie. Weźmy pod uwagę w dalszych szczegółach istniejące rodzaje wspólników.


wykonawca

H. 1 łyżki. 33 kodeksu karnego, aby ustalić, kto jest winny wykroczenia. Pierwszy przedmiot nazwany wykonawca. Są one uważane za obywatela, który dopuścił się przestępstwa lub bezpośrednio uczestniczył w przeprowadzaniu nielegalnych działań z innymi. Na przykład, jako wykonawca kradzieży to nie tylko przedmiot zajętego mienia od domu ofiary, ale także ten, kto zepsuł drzwi do tego. Winnym morderstwa nie jest jedyną osobą, która zadane ostateczny cios, ale ten, który trzymał ofiarę. Wykonawca jest uważany również przedmiotem przeprowadzona nielegalnych aktów poprzez wykorzystanie innych osób, które nie są odpowiedzialne na mocy prawa karnego z powodu niepoczytalności, wiek i inne okoliczności określonych w Kodeksie.

jurysprudencja

W odniesieniu do niektórych przestępstw rozpoznała możliwości działania grupy w przypadkach, w których nie tylko przedmiotem za wymogami prawa do postawienia przed sądem, ale również osoby, nie są one właściwe. Takie sytuacje, na przykład, to gwałt, rozbój gangu kilka intruzów w ich uprzedniej spisku. Sun Plenum w wyroku podano przy takich okazjach wyjaśnienia. W szczególności, zachowanie podmiotu, który brał udział w gwałcie gangu, podlega kwalifikacji na skład danego artykułu, niezależnie od tego, czy inna osoba, albo ze względu na ich wiek lub obłęd, lub zgodnie z wymogami art nieletniego lub innych okoliczności były zaangażowane odpowiedzialności.

Art. 33 godziny. 3CC RF

W tej części wyjaśniono koncepcję organizatorów aktów. Jako temat sztuki. 33 kk oznacza osobę:

  1. Nadzoruje realizację nielegalnych działań.
  2. Przestępczość zorganizowana.
  3. Tworzenie grupy, organizacji, społeczności do popełniania czynów niezgodnych z prawem lub je kontrolować.

Organizator uznawany za najbardziej niebezpiecznego wspólnika. Jego działania mogą być opracowanie planu działania w celu przyciągnięcia innych, a podział funkcji pomiędzy nimi kierować realizację bezpośrednich działań niezgodnych z prawem i tak dalej.

podżegacz

Ponieważ ten temat sztuki. 33 Kodeksu karnego będzie uważany za osobę, która nakłoni inną osobę do popełnienia czynów niezgodnych z prawem. Może to być wykorzystane wypłata, to okazja, zagrożenie lub w inny sposób. Inicjatorem, powodując drugą twarz zamiar przeprowadzenia nielegalnej działalności. Nakłanianie do nielegalnego postępowania kwalifikuje się na podstawie art. 33 Kodeksu karnego, jeżeli skierowany do domniemanego przedmiotu osiągnęła wiek odpowiedzialności karnej.

nakłanianie małoletniego

Ta ustawa inna niż głównego i tworzy samodzielną kompozycję. Przedmiotem nachylenie małoletniego lub obłąkanego obywatela do popełnienia przestępstwa, uważa się, jak już zostało powiedziane, nie jest inicjatorem i wykonawcą. W takich przypadkach, nastolatek albo osoba, która nie jest przedmiotem ścigania, działa jako swego rodzaju środków lub instrumentów bezprawnego działania. instigator zatem traktować jako wykonawcy.

Art. 33 godz. 5 ml RF

Ta część określa wspólnika. Ponieważ ten temat jest osobą, która przyczyniła się do popełnienia czynów niezgodnych z prawem. Można to zrobić poprzez dostarczenie pewnych informacji, wskazówek, porad, narzędzi i zasobów. Art. 33 h. 5 kodeksu karnego zwraca wspólnikiem jako osoba, która usuwa przeszkody dla Komisji przez nielegalnych działań lub śladów pozostawionych po tym, obiecał wcześniej, aby ukryć środki lub dokumenty winny, ukrywanie lub zbycia przedmiotów uzyskanych w trakcie działania.

inteligentne wspomaganie

To jest dostarczenie informacji, wskazówek, porad odnoszących się do przestępstwa. Te informacje pomagają innym przeprowadzenia nielegalnych działań w celu usunięcia przeszkód oraz uzyskanie niezbędnych danych. Na przykład intelektualnej nazywa współudział, gdy ktoś mówi o atakujących nieobecność właścicieli mieszkania. W ten sposób można dokonać włamania i kradzieży. Ponadto, w zależności od wyrobu. 33 Kodeksu karnego kwalifikuje wyprzedzeniem obietnicę ukryć sprawcę, instrumentów i środków stosowanych w prowadzeniu nielegalnej działalności. W tym przypadku osoba, wiedząc o intencji innej osoby, przyczynia się do realizacji ustawy. W tym samym aspekcie omawia działania wyrażonych w obietnicy sprzedać lub zakupić przedmioty przestępstwa.

fizyczne wspomaganie

To może być wyrażona w popełnieniu różnych aktach. Na przykład, może to być:

  • Zapewnienie niezbędnych narzędzi i środków karnych do popełniania dalszych przestępstw. Na przykład, przeniesienie broni osobom, które planują napad.
  • Usuwanie przeszkód. Mówimy o tworzeniu niezbędnych warunków sprzyjających do popełnienia przestępstwa. Na przykład może to być przerwa w zasilaniu w płaskiej sygnalizacją uszkodzenia i tak dalej.

Nazywa fizyczna pomoc i gdy „pomocnik” prowadzi monitoring środowiska do terminowego ostrzegania intruzami o prawdopodobnej interwencji osób nieupoważnionych. W przeciwieństwie do wejścia intelektualnej, może być wyrażona w postaci kroków, a jako bezczynności. Postanowieniem Sił Zbrojnych Izby Sądowej, wspomagając świadomie dostarcza wiedzy, znajomość zagadnień szkodliwych działań. Zatem sprawca uświadamia sobie, że ułatwia innych szczególnych uczynku, to przewiduje ogólny wynik celowo dopuszcza lub pragnienia jego wystąpieniu.