235 Shares 6182 views

Co to bilon? Historia monet

Co to bilon? Banknot ten jest rosyjska moneta warta dziesięć centów. Dime wybite ze srebra. Moneta używana w obiegu pieniężnego w czasach carskiej Rosji w okresie od 1701 do 1917 roku.


Pierwsze monety srebrne desyatikopeechnye

Pierwsze dziesięć srebrnych kopiejek zostały wykonane w 1701 roku w Moskwie. Cyrkulacja począwszy wtedy było 30 tysięcy egzemplarzy. Oprócz grosze, w 1701 roku zostały wykonane i inny metal pieniądze są warte polgrivny, pięćdziesiąt i dwadzieścia pięć centów.

Historia monet

Dime – Ile jest srebro? pieniądze rosyjski carski okres o nominale dziesięciu centów miał inną wagę i zawartość srebra, w zależności od roku produkcji. 1718 uderzyła dime, której waga wynosiła 2.84 gramów. Awers zawarte godłem Rosji – dwugłowego orła z trzema koronami na górze. Na odwrocie bilon wyryto słowa „grivennik” i dennych uwalniane do obiegu – 1718. Na odwrocie dwóch górnych liniach dziesięć punktów.

Co jest bilon w 1735 roku? To dziesięć centów wydano rok srebro, które nazywane są „bilon Anny Ioannovny”. masa monet 2,59 gramów. Ten bilon został urządzony podobnie jak dziesięć kopiejek 1718 problem z wyjątkiem jednej cechy. Moneta w 1735 roku napis „grivennik”, a rok zostały podzielone podwójne poziome paski.

Co jest bilon w 1741 roku? Za panowania cara Iwana VI została wydana nowa, zawierające na awersie wizerunek cesarza, bilon. Na odwrotnej monety umieszczano kartusz. W 1747 roku, kiedy cesarzowa Elżbieta produkowane i wprowadzane do obrotu jeszcze jeden bilon aktualizowana. Na awersie monety sam był obraz panującego wokół napisem „B. którego portret był M. Elisavet. I. UTI: I Samode: Proc:”. Reverse dziesięć centów zawierać nazwę „grivennik”, a na dole był napis dopuszczenie do obrotu – 1747 W górnej części awersu zawierała zdjęcie cesarza koronie i umieszczone poprzecznie roślinę pędów, które zbiegają się na dole. Masa tego moneta 2,42 gramów.

Najnowsze dimes epoka carska Rosja

Co jest bilon w 1797 roku? W tym roku, nowa moneta cesarza Pawła I. All-Russian dimes masowe wydanym było 2,93 grama, a emisja została przeprowadzona w kwocie 48.000 i jednej instancji. Podczas panowania najstarszego syna Pawła I, Aleksandra, zostały wyprodukowane nowe dziesięć centów. Stało się to w 1810 roku. Ciężar takiego monety srebra wynosiła 2,07 gram, i 77 tysięcy cyrkulacja wynosiła 364 przypadków. Podczas panowania ostatniego rosyjskiego cesarza Mikołaja II, ostatniego desyatikopeechnye monety z carskiej Rosji zostały zwolnione. Masa dime wynosił 1,8 gramów, a cyrkulacja wynosiła 17,5 miliona kopii.