105 Shares 9742 views

Na Ukrainie odprawy celnej samochodów. Import samochodów na Ukrainę bez odprawy celnej

Duża liczba ukraińskich kibiców pojazdów coraz częściej mają możliwość zakupu pojazdu poza granicami swojego kraju. W takich przypadkach wskazane byłoby, aby skorzystać z kalkulatora kosztów, odprawa celna. Kalkulator został opracowany, aby obliczyć koszt odprawy celnej tych pojazdów, które są najczęstszymi przedziały wwiezione na terytorium Ukrainy przez obywateli. Należą do nich następujące pojazdy:


  • Samochodów.
  • Motocykli.
  • Trucks.
  • Autobusy.

Co jest zobowiązany do zapłaty?

Ze względu na trudną sytuację gospodarczą, jaka panowała przez ponad trzy lata, wiele osób często kupić samochód za granicą na Ukrainie, ponieważ jego koszt jest znacznie niższy tam. Jednak ta różnica w cenie jest równoważone przez dużych opłat, które muszą być zapłacone na granicy. Większa niepewność sprawia, że brak jakiejkolwiek definicji obliczania podatków.

Na Ukrainie, odprawy celne samochodów zakłada wypłatę bardzo dużej liczby podatków. Warto jednak zauważyć, że wiele z nich zostało anulowane. Przewoźnik zobowiązany jest do zapłaty należności celnej przywozowej, podatku akcyzowego i podatku od wartości dodanej (VAT).

cło przywozowe na Ukrainie

należności celnych przywozowych – Pierwszą rzeczą, którą trzeba zapłacić do skarbu podczas odprawy celnej samochodów na Ukrainie. Liczy na towary przywożone na obszar celny Ukrainy. Żadna pojedyncza stawka podatku. Jej rozmiar może się różnić w zależności od pojazdu, który jest importowany. Kwota odsetek jest określona przez „Taryfy Celnej Ukrainy”. Opłata ta jest obliczana na podstawie wartości celnej pojazdu. Średnio jest to około 10%. Na przykład, podczas importowania autobusy z silnikiem 5 litrów 10 stosuje się stopę procentową.

Wartość celna – to łączna kwota pieniędzy, jaką trzeba zapłacić, gdy importowane towary przewożone przez terytorium kraju. Podstawą do obliczania wartości celnej jest cena towaru. Oprócz ceny, wartość celna są także te płatności, które nie są ujęte w fakturze: płatności dla brokerów i pośredników, koszty transportu, załadunku i wyładunku.

akcyza i VAT

odpraw celnych samochodów na Ukrainie wymaga uiszczenia akcyzy. Podatek ten nie jest identyczny dla niektórych rodzajów pojazdów. Jego wielkość zależy od wieku pojazdu, rodzaj silnika spalania wewnętrznego, jego wielkości i pojemności. Znacznie wzrosła akcyzy na nowych pojazdów w 2014 roku – dwa razy.

Pod koniec lata 2016, akcyza została zmniejszona o / używanych samochodów. Od sierpnia 2016 roku akcyzy na pojazdach z silnikiem benzynowym, której wysokość wynosi nie więcej niż 1 litr, stało się równa 10 eurocentów. Do sierpnia 2016 roku był na poziomie 1,11 euro. Jeżeli objętość silnika do 2 litrów, wtedy konieczne jest zapłacić 0,063 euro za 1 cc. cm, czyli 1,3 euro mniej niż przed przyjęciem ustawy. stawka VAT wynosi 20%. Podatek ten jest obliczany od kwoty akcyzy i ceł.

Zmiany w przepisach

procedura odprawy celne dla samochodów na Ukrainie przeszedł kilka zmian, ponieważ ustawa została przyjęta w 2017 roku. Na terytorium Ukrainy jest obecnie niemożliwe do importu samochodów starszych niż 5 lat.

Ponadto, wszystkie pojazdy muszą spełniać normy Euro-5. Istotą standardu jest zmniejszenie szkodliwego wpływu na środowisko. Jeśli urządzenie nie spełnia Euro-5, to należy ponownie wyposażone. Według ekspertów, ceny pojazdów, które nie spełniają normy i są starsze niż 5 lat zostanie znacznie zmniejszona. Jednocześnie będzie to wzrost kosztów doposażenia samochodów pod Euro 5. Reakcja producentów europejskich do Ustawy Ukrainy na odprawy celnej samochodu nie jest długo czekać. Ceny dla b / pojazdów y wzrosły o średnio 500-1000 euro.

Zlikwidowano podatki

Istnieją trzy rodzaje podatków, które nie muszą płacić więcej za przywozu pojazdu na terytorium celne Ukrainy. Ten import i recykling, a także szczególny obowiązek. Poprzedni rozdzielczości specjalny opłata była 6,46% wartości celnej w odniesieniu do pojazdów z silnikiem 1,5 litra i dwukrotnie z silnikiem 2,2 litra.

import opłata wynosi 5% wartości celnej pojazdu, oraz w zakresie usuwania musiał zapłacić kolejne 5 500 i 11 tysięcy hrywien dla samochodów osobowych i ciężarowych, odpowiednio. Ponadto stawka opłaty za użytkowanie zwiększona w zależności od typu silnika. Do obliczeń wzięto współczynniki, które zostały określone przez obecnego prawodawstwa.

Ponadto kolekcja została anulowana podczas pierwszej rejestracji pojazdu w policji drogowej. Zakup samochodu z silnikiem 3 litry, trzeba zapłacić podatek transportowy, stanowiącej terytorium Ukrainy w wysokości 25 tysięcy hrywien.

Możliwe zniesienie odpraw celnych samochodów

W ciągu ostatnich kilku lat, ukraińscy deputowani aktywnie spekulować na temat zniesienia odpraw celnych samochodów na Ukrainie. Ponad siedem lat temu, pierwsze kroki zostały dokonane w stosunku do tego, kiedy obywatele ukraińscy zbierane podpisy dla e-petycji. Ale ona nie zostały zbadane przez prezydenta. Jednak rząd postanowił pomieścić mieszkańców kraju oraz zniesienie niektórych podatków i zmniejszenie wielkości podatku akcyzowego. To znacznie uprościły życia ukraińskich właścicieli samochodów.

W tej chwili nie powinniśmy spodziewać się kolejnych kroków, których autorem jest ukraińskiego rządu, mające na celu uproszczenie procedur odprawy celnej pojazdów lub jej całkowitego zniesienia. Jednak więcej niż dwa lata w mediach dość często są wiadomości, które mogą być zniesione odprawy celnej samochodów do uczestników operacji na Ukrainie.

W 2016 roku został złożony na rachunku, który proponuje się zwolnić z obowiązków dotyczących odprawy celnej pojazdów członków antyterrorystycznej operacji. Anulować w odniesieniu do pojazdów z silnikiem benzynowym lub wysokoprężnym, którego wielkość wynosi od 1 do 3 litrów. Jednakże ustawa nie została przyjęta, więc import samochodów do Ukrainy bez odprawy celnej nie jest jeszcze możliwe.