860 Shares 3325 views

Książę Władimir Kievsky. Vladimir Svyatoslavich

Książę Władimir Kievsky odegrała dużą rolę w historii Rosji. Biografia i działalność władcy zostaną omówione w tym artykule. Vladimir Svyatoslavich, nazwany w chrzcie Bazyli – Wielki książę kijowski, syn gospodyni Olgi, niewolnik Małusza i Światosław Igorevich, prawnuk Ruryka, pierwszy rosyjski książę.


Światosław dzieli majątek między synów

Zamierzając wygrać finał Bułgarii wśród Greków i osiedlić się na Dunaju w nim Svetoslav podzielić swój majątek między jego synów: dał Kijów Yaropolk (senior), region Drevlyane – Oleg i Władimir wysłał do Nowogrodu, który nie jest bardzo dumna, bo władza książąt już było to było bardzo ograniczone. Bezskutecznie zakończył kampanię Światosław, a zmarł w drodze powrotnej pod ciosami Pieczyngów, w pobliżu progu Dniepru. Młodzi synowie zaczęli spokojnie zarządzać ich królestwa.

Regionu łączącego Drevlyane do Kijowa

Dowódca Światosław stary Sweneld został szefem wśród szlachty Jaropolk. Nieumyślne nieszczęście stało: lutnia, syna Sweneld za, wjechał w obszarze polować Drevlyane, pokłócił się z Olegiem, w wyniku którego został zabity. Sweneld, zły, Jaropolk przekonany o tym, że on dopisać Olega. Zaczęła się wojna. Oleg został pokonany i zmuszony do ucieczki. Jego lot został zepchnięty do głębokiej studni, gdy z mostu w dół swoich żołnierzy. Obszar Drevlyane Jaropolk dołączone do Kijowa i zaczął zabiegać Rogneda, córkę Rogvolda, książę Połocku.

Vladimir planował zabić Jaropolk

Słysząc o tych aktów Jaropolk Władimir Svyatoslavich uciekli do Waregowie na Morzu Bałtyckim, zauważając, że chce przekazać Yaropolk Nowogrodzie. Wtedy starszy brat wysłał natychmiast do Nowogrodu jej gubernatorem. Dwa lata minęło, a zatrudniając szereg zawadiacki Wikingowie, Vladimir wrócił do miasta. orszakiem własne mieszkańcy Nowogrodu ona wzmocniona i Vladimir, silny teraz planował zabić Jaropolk.

Vladimir zdobyty Połock i Kijów, zabity Jaropolk

Jaropolk niepokoić. W tym czasie zmarł Sweneld. Przygotowując się do wojny Jaropolk, przeniósł się do Kijowa Włodzimierza Wielkiego. Posłał z drogi do Połocku księcia woo oblubienica dla swojego brata. Jednak dumny Rogneda ręki „syn niewolnika” odrzucony. Vladimir, znieważony i pobiegł do Połocka. Wziął miasto przez burzę, zabity Rogvolda, jak i jego dwóch synów, i wziął jego siły Rogneda w małżeństwie. Vladimir od Połocka zaapelował do Kijowa, oblegał miasto. Jaropolk, zgodnie z radą rozpusty, psa, który go zdradził, bo został przekupiony przez księcia Nowogrodu, postanowił uciec do krewnych. Głód, który rozpoczął się tu ciasno, przerażające Jaropolk fakt, że nie można było przez długi czas, by się bronić. Łatwowierny książę, po Cudzołóstwo przekonania, że muszą przestrzegać, postanowił udać się do swego brata w Kijowie. Tak szybko, jak wstąpił na próg Cudzołóstwo zamknął za sobą drzwi, a nieszczęsny książę przebite dwa miecze wojowników.

Włodzimierz Wielki następnie ogłosił, że teraz on jest księciem całej ziemi rosyjskiej, a nawet wziął żonę dla siebie Jaropolk, wdowa, która była wtedy w ciąży i później urodziła dziecko Svyatopolk. Został przyjęty przez Włodzimierza i zaczął spokojnie panować w Kijowie.

Panować w Kijowie, Vladimir

Wszyscy spodziewali się zobaczyć w nowej Pana ostrej, dzielnego i odważnego wojownika. Jednak Włodzimierz Wielki nie był wojowniczy suwerenny. Broń on używany tylko do wzmocnienia obszaru Unii podporządkowany do Kijowa, co było dużo zamieszania podczas panowania Jaropolk i po śmierci Światosław. Wilk Tail, dowódca nowo spacyfikowane wiatycze i Radimichi. Vladimir i jego moc została poddana Yatvingians litewski plemię i zachodniego Volyn Czerwen, Przemyślu, Włodzimierzu Wołyńskim. Tak więc, po zabezpieczone poza Kijów, starał się umocnić swoje wewnętrzne rozkazy Dominium. Vladimir położył rzek Trubezh, Stugna, Sule, wyspy, dziąseł kilka nowych miast dla ochrony od państwa ich najazdów Pecheneg, i aby zapobiec niesfornych mieszkańców miasta zamieszkanej przez imigrantów z różnych miejsc i przeciąć tę okazję do buntownika. Wyszedł z numeru, który przyszedł z nim z Novgorod Wikingów tylko kilka, ale niesforny i gwałtowne wysłany do Grecji, prosząc ich, aby zaakceptować usługę cesarza. Vladimir wykonany swoje oddziały w dużej mierze od Normanów i Słowian.

Kult bałwanami, synowie Vladimir

Svyatoslavich Książę Włodzimierz w Kijowie na wzgórzu wzniesiono bożka Peruna ze złota i srebra głowy wąsami. Położył drugą i doprowadzone do bogatych księży miłe poświęcenia im. Książę nakazał nawet po pokonaniu Yatvagi zabić dwóch chrześcijan na ich cześć. Vladimir działania te zdobyła miłość swego ludu, kapłanów, żołnierzy, więc darował wszystkie niedociągnięcia: Prawdziwe polowanie i wiszące, pożądanie, luksus.

Założył specjalną radę mądrych starców i bojarów, z którymi konsultowane o dyspensę prawa i porządku. Vladimir miał wielu synów różnymi żon, które uczynił władców księstw. Postawił Yaroslav w Nowogrodzie, urodzony z Rogneda Izjasław – w Połocku, Rostov – Boris, Murom – Gleb, w Drevlyane obszarze – Światosław, na Wołyniu – Wsiewołod w Tmutarakań – Mścisław i przyjęła siostrzeńca Svyatopolk – w Turov. Oni wszystko zależało niejawnie na Vladimir i nie śmiał svoevolnichat przeciwko niemu, jako pierwszych książąt Norman.

Vladimir wybiera wiarę

Jednak Bóg był zadowolony dać chwałę Vladimiru Svyatoslavovichu Apostoła Rosji. To on zakończony fakt, że został on zainicjowany przez Askold i Dir. Vladimir widział, że to było absurdalne czcić bałwany. Patrzył oszustwa kapłanów i brutto przesąd ludzi. Zauważył też, że został już wszędzie panował chrześcijaństwo: w Polsce, Szwecji i Bułgarii, jednak wciąż nie jest w pośpiechu, aby się zanurzyć. Mówi się, że Władimir dawno inną wiarę, rozmawiał z księży katolickich, muzułmanów i Żydów wysyłanych do Konstantynopola i Rzymu po zapoznaniu się z usługi, a ostatecznie zdecydował się przekonanie Greków, że wielu obywateli nie wyznawał, a które mogłyby dać inne niż prawosławie i świętości , wielkie korzyści w stosunkach z Bizancjum.

Pierwszy ambasada do Konstantynopola

Książę Władimir Kievsky wysłany do Konstantynopola (Konstantynopol) ambasady, ale z zastrzeżeniem, że w nagrodę za chrztu Konstantyna i Bazyli, greckiego cesarza, dał swoją siostrę, księżniczkę Annę, dla niego. W przeciwnym razie grozili wojny. Anna bała się poluvarvara żona, a Grecy odrzucili propozycję ambasadorów. Vladimir, Wielki książę kijowski, był zły, i zebrał wielką armię, która udała się do Tauris nad Dnieprem. Było Chersoniu (Sewastopol), zamożny greckie miasto. Ponieważ dołączył Chazarów i Pieczyngów. Miasto zostało zmuszone do poddania się.

Drugi ambasada

New Prince ambasady przybył z wymaganiami określonymi w Konstantynopolu, obiecując, jeśli przyjęta, aby powrócić Chersoniu i odmowy grożąc inwazji już w samej Grecji. Cicha duma Greków i księżniczka uzgodnione. Została wysłana z jego otoczenia w Chersoniu. Vladimir, Władcy Rusi Kijowskiej, został ochrzczony, w połączeniu z Anna żonaty i powrócił do Kijowa.

Vladimir przyciąga ludzi do wiary chrześcijańskiej

Teraz mieszkańcy miasta widzieli na rozkaz swych dawnych bogów łamane, bita, cięcie, przeciągnięty ze wstydu kapitału. W wyznaczonym dniu, książę nakazał całego wybrzeża od Dniepru do przyjęcia nowej wiary. Vladimir towarzystwie Anny, duchowieństwa i szlachty, był uroczyście. Ludzie wszedł do rzeki, a tym samym tworząc krzyż Kijowie. W miejscu, gdzie stał przed ołtarzem Perun, zbudował kościół St. Basil księcia Włodzimierza. Przyjęcie chrześcijaństwa miało miejsce w roku 988. We wszystkich regionach Rosji wysłano kaznodziejów. Nakaz ten dał księcia Włodzimierza, a Ruś Kijowska przyjęła chrześcijaństwo po krótkiej oporu pogan (zwłaszcza Rostowcew i wiatycze).

Dalsze panowania Włodzimierza

Dalsze panowania tego władcy została oznaczona licznych czynów. Książę Władimir Kievsky rozpoczął szkołę dla dzieci, opublikowane Księga kormcza (statut sądów kościelnych), wzniesiony w Kijowie kościele katedralnym i polecił, aby mieć do niego zawsze dziesiąta wszystkich swoich dochodów, tak był nazywany dziesięcinę.

Vladimir później żył spokojnie z sąsiednimi narodami. Doszedł do wniosku, ze Boleslav, króla Polski, Unii, żonaty Svyatopolk, bratanka, jego córki.

Jego spokojne panowanie trwało 27 lat. Ciszę przerywały tylko ataku Pieczyngowie. Jesteśmy dorastali dzieci Vladimir, ale posłuchał. Jednak pod koniec życia Vladimir obraził s umyślne Jarosław, książę Nowogrodu, co jest miłe dla dumnych i niespokojnych ludzi Nowogrodzie odmówił płacenia daniny, a popyt ojca w Kijowie nie było. Wtedy książę Władimir Kievsky zebrał wojska i udał się kemping, ale zachorował i zmarł w Berestove 1015, 15 lipca. Włodzimierz Wielki został kanonizowany.

Dalsze królować Rusi Książęta odnotowano jeszcze większe rozprzestrzenianie się chrześcijaństwa, a także dążenie do konsolidacji gruntów.

Nie należy mylić tego z innego władcy, Vladimirom Vsevolodovichem.

Kijów Książę Władimir Monomakh rządził od 1113 przez 1125. Jak Vladimir Svyatoslavich (który był omawiany w tym artykule), Kijów wykluczyć go z 978 do 1015. Zdobył przydomek Red Sun. Ten Vladimir I, który ochrzcił Rus (lata życia. – około 960-1015). Książę Kievskiy Vladimir będziesz żył z 1053 do 1125.