633 Shares 6177 views

Ciasto "Snickers". Przepis na wesoły nastrój

Pasek czekolady w umiejętnych rękach kucharzy zmienia się w radość i ciesząc się ciastem. Mówimy tylko o tortu "Snickers", którego receptura mocno wstąpiła do kulinarnych kolekcji większości cukierków.

Żeby ugotować, nie musisz mieć talentu profesjonalnego cukiernika. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami.

Udane ciasta – pyszne składniki

Podobnie jak w przypadku wyrobów cukierniczych, cała lista składników jest zmniejszona do dwóch dużych części – lista produktów przeznaczonych do ciast i śmietany. Aby otrzymać specjalne ciasta odróżniające tort "Snickers", przepis zobowiązuje do przygotowania następujących składników:

  • Jedno kulinarne szklankę mąki, jest fasetowa lub dla tych, którzy preferują precyzyjne środki – 200 gramów;
  • Jedna kulinarna szklanka cukru, w przeciwieństwie do mąki, wynosi 175 gramów;
  • Jaja – niektórzy cukierni sugerują użycie 6 sztuk, inni tylko 4, ale większość nalegają na klasyczny "środek", mianowicie – 5;
  • Czekolada – w zależności od tego, jak intensywny jest smak zalecany przez eksperta kulinarnego, zaleca się stosowanie od 70 do 100 gramów, może być zastąpiony proszek kakaowy – proponuje się również "widelec" od 3 do 6 łyżek stołowych;
  • Śmietana – 1 szklanka, może być zastąpiona mlekiem, ale użyj 2 filiżanek;
  • 5 gramów proszku do pieczenia (lub 2 łyżeczki), można zastąpić sód w łyżeczce ;
  • Wanilia do smaku.

Nazwiska ciastek czasami są ściśle związane z ich kremem. "Snickers" pod tym względem nie jest wyjątkiem. I, podobnie jak czekolada, ta słodka pokusa ma trzy różne impregnacje. Tak więc, dla pierwszego kremu potrzebujesz bardzo kremu tłuszczowego (odsetek nie powinien być mniejszy niż 30) w objętości 400 mililitrów i cukru – tylko dwie łyżki stołowe.

Drugi krem zawiera słoik skondensowanego mleka, masło, uprzednio zmiękczone, w ilości sto gramów i tyle samo zmielonych orzeszków ziemnych wstępnie smażonych. Trzeci krem może być nazwany tylko jako taki. Ściśle mówiąc, ten czekoladowy oblodzeniowy, dla którego potrzebujesz setki gramów czekolady i mleka (dwie łyżki stołowe).

Ciasto "Snickers": przepis

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest piec ciasta. W tym celu żółtka oddzielone od białek są biczowane cukrem i wanilią. Następnie w ciepłym mleku rozpuszcza się czekoladę. Najlepiej to zrobić w kąpieli wodnej, ponieważ Temperatura topnienia tej słodyczy wynosi tylko 36 stopni. Dla tych, którzy wolą używać kakao, instrukcja jest taka sama: proszek powinien tworzyć monotonną masę z mlekiem. Po tym następuje do mleka czekoladowego dodaje się mieszaninę cukru-jajka. Białka opóźnione należy wrzucić do pianki, a następnie połączyć z mąką i proszkiem do pieczenia, później dodać mieszaninę mleko-jajko.

Istnieje kilka możliwości pieczenia ciastek. Według pierwszego, piec gazowy jest podgrzewany do 180 stopni (elektryczny – do 200). Całą objętość ciasta przelewa się do formy i wysyła ją do pieca przez dwadzieścia pięć minut. Druga opcja oferuje taką samą procedurę, tylko cała objętość testu jest podzielona na dwie części i pieczona w dwóch formach. Trzecia opcja polega na wykorzystaniu multiwarkerów. W tym celu cała masa jest wlewana do miski iw trybie "pieczenia" zegar ustawiony jest na 40 minut, sprawdzając gotowość drewnianego stosu.

Po upieczeniu ciasta należy je ochłodzić, wcześniej ciąć na dwie części. Jeśli używana jest druga wersja wypieku, nie jest konieczne oddzielanie herbatników. W tej chwili należy przygotować kremy.

Nazwy ciastek ujawniają "istotę". "Snickers" podąża za określoną regułą i powtarza wypełnienie słodkiego słupka. Krem jest połączony z cukrem i układa się na pierwszym schłodzonym placku. Potem przez piętnaście minut idzie na zimno. Podczas kremu utwardza się, przygotowuje się drugi krem. W tym celu skondensowane mleko jest biczowane masłem i łączy się z orzeszkami ziemnymi.

Gdy tylko krem ucierpi, cała masa drugiego kremu powinna być nałożona na pierwsze ciasto. Powstała "kanapka" jest przykryta drugim ciastem i jest glazurowana glazem. W celu przygotowania stopić czekoladę w mleku w ten sam sposób jak ciasta.

Tort, którego pyszne części zdobią słodkie zęby, wymagają specjalnego stroju. Tort ten może być przybrany w mastyks lub posypany orzechami. Najważniejsze, że w skończeniu słodkiego arcydzieła była fantazja i poczucie proporcji.

Ciasto "Snickers", którego przepis został pomalowany powyżej, będzie idealnym prezentem na wakacje – zarówno dla dzieci jak i dorosłych.