512 Shares 2532 views

Connector – jest … Co to jest złącze, i jakie są typy złączy?

Aby utworzyć statyczną ukąszenia światło i kompozycja, projektanci używają kolorowe światła świecące paski LED. Czasami trzeba urządzić fontannę lub strukturę warstwową multimetr z jasnych pasków. Jest zasilany przez napięcie akumulatora kolorowymi wstążkami Tuning samochodów.


Oświetlenie mebli lub handlowych gablotach, już dawno przestał używać lampy neonowe. Paski LED są wykorzystywane do wykonywania dekoracyjnych domach oświetleniowych, w stoczniach, na schodach. Elastyczna taśma wodoodporna z wbudowanymi diodami LED zainstalowanych w basenach i akwariach. Podświetlane sufity, półki, elementy dekoracyjne w łazience dywersyfikacji i uzupełnienie wnętrza.

Ponieważ długość świecącej taśmy w zwoju ma pewną wielkość, aby utworzyć żądany materiał, w celu rozszerzenia stosowania jednoczęściowych łączniki mechaniczne – złącza do taśm LED. Z góry określona długość jest utworzona przez wycięcie lub dodanie dodatkowych diod przez sztywne urządzenia kołek mocujący.

Pojęcie „łącznikiem”

Nowoczesne złącze – to kompaktowe urządzenie, które zamyka elektryczny lekkiego łańcucha prostego kliknięcia. Analizując ten temat, warto pamiętać, lub spotkać się z terminem, takich jak obwodów elektrycznych. Jest znany z kursu fizyki szkoły, że połączenia elektryczne są szeregowy i równoległy. Zapewniając równomierne obciążenie wszystkich diod strumienia i eliminacji przegrzania i dopalanie skrajnych elementów drogi są połączone w sposób równoległy. Zrób to z pomocą poszczególnych drutów dołączając długi kawałek taśmy do dostaw energii elektrycznej.

Miejsca, w których można zrobić nacięcie, wskazano na pasku etykietowania. Jasności taśmy LED zależy od tego co i ile dioda zasilania wlutowane w jeden metr taśmy. Ilość wielokrotnością trzech diod (60, 90, 120 i tak dalej. D.). Co trzy diody stanowić obwód szeregowy. Jest to ważne, ponieważ taśma są zasilane napięciem dwunastu wolt. Jeżeli zignorujemy tę wiedzę, kilka diod na początku i na końcu taśmy pozostanie nieoperacyjny, że nie jest podświetlony.

Co Złącza wykonane są

Aby podłączyć system taśm do normalnych 120V zasilacze sieciowe są wykorzystywane. Karmienie złączy – to jest bardzo proste, jak klip, niezawodny, uniwersalny patchcordu, nadaje się do każdego rodzaju taśm. Połączenia za pomocą przewodów do podłączenia BP kontakt jest również używany do łączenia taśm LED z urządzenia wzmacniającego lub przyciemniania.

Podłączenie Connector – akcesorium, które umożliwia instalację oświetlenia zrobić bez lutowania przewodów blaszanych. Chociaż groty połączone styki nie są narażone na utlenianie w pewnych warunkach może trwać nieco dłużej, różne typy złączy uproszczenia i przyspieszenia czasu montażu całego procesu instalacji podświetlenia. Ale do tego, a to wymaga specjalnych narzędzi. Możliwe jest zamocowanie dwóch elementów taśm sztywno lub z pewnym odstępie między nimi (na przykład, podczas skręcania lub w narożach kwadratowych elementów mebli lub innych konstrukcji).

Producenci wytwarzają typów złączy optycznych, na wielu kolorów (od 4 pasy) i jednym kolorze (dwa rzędy diod) do 8 mm i 10 mm taśmy LED. Cztery złącza – przewód łączący plaster świecący pasek ze wzmacniaczem lub kontrolera. Inną możliwością, aby połączyć ze sobą taśmy LED – elastyczne przewody połączeniowe. Ich długość 20 cm pozwala na projektowanie obiektów wstążki sprawiają okazuje niemal dowolnym kątem. Zatem łącznik – jest to uniwersalne urządzenie, które łącząc taśmy w jednym łańcuchu, zapewnia jej zdolność do pracy.

Jak rozpocząć instalację i montaż

Przed przyklejeniem taśmy na miejscach przeznaczonych dla nich, powinno być „zakontachit” wszystkie połączenia podłączyć kontroler, jaśniejszą i zasilanie AC (prostownik). Następnie należy sprawdzić cały łańcuch operacji. Dopiero wtedy możemy wzmocnić nasze listwy na stronach przeznaczonych dla nich.

Multicolor pasek łączy przez kontroler. Podczas gdy przewody każdej z barw są dołączone do odpowiedniego wejścia. W tym celu zastosowano oznaczenie koloru liter alfabetu łacińskiego (RGB i V). Następnie połączyć gotowe połączenie z prostownikiem.

Jak mogę ustawić jasność

Do sterowania jasnością i wielobarwnych pasm mono łańcuch składa się z taśm LED oraz ściemniacza zasilania. Podczas podłączania jakichkolwiek świetlisty wygląd jednostka zasilania złącza montażu jest ważne, aby być ostrożnym. W przeciwnym razie przypadkowego pomylenia plusa i minusa, można zrobić zwarcie, w którym pas spalone.

moc obliczeniowa PSU

Obliczenie koniecznej zasilacz należy pomnożyć długości wspomnianego pasma oraz zużycie energii LED. Do tego należy dodać wartość około 30% w celu zapewnienia stabilności możliwe spadki napięcia w sieci.