429 Shares 5965 views

Storczyk Wanda – szczególna ostrożność

Vanda orchidea jest chyba najpiękniejsza z przedstawicielami własnego gatunku. Wszyscy kochają ciepło, najbardziej korzystny dla nich jest zakres temperatur w okolicach 22-30 stopni. Jeśli nie jest spadek temperatury do 20 °, że rośliny stają się podatne na wiele chorób. Dlatego, aby storczyka jest dobrze rozwinięta i rozkoszować się ich kwitnie, należy ściśle stosować się do tych wskaźników temperatury.


Vanda – Orchid, który bardzo lubi światła, nie ma czegoś takiego, jak dużo światła dla niej. Ale nie przesadzaj i w porze lunchu trzeba trochę roślin pritenyat. Jeżeli jest brak światła, może być wyrażona w nieobecności kwitnienia i do wystąpienia choroby, tak godzin dziennych , nie powinna być mniejsza niż 12 godzin.

Krasatsitsa-storczyk Vanda też lubi dużo wilgoci. Ale tutaj są pewne niuanse. Jeśli w pomieszczeniu suchym powietrzem do rozpylania kolorów, to będzie niewygodny dla zakładu, a nawet mogą przynieść mu szkodę. W związku z tym wilgotność powinna być utrzymywana na stałym poziomie 70% -90% i nie powinna być drastyczny spadek.

Vanda Orchid – do pielęgnacji i uprawy charakterystyka

Jeżeli wilgotność w pomieszczeniu jest niska, a wydasz opryskiwania roślin znacznie zmniejszyć temperaturę na jego powierzchni, która SUPERCOOL roślinę i przynosi mu szkodę. Dlatego też spryskać storczyk Vanda jest konieczne tylko wtedy, gdy wilgotność jest nie mniejsza niż 70% (w tym celu trzeba stale monitorować).

Również do storczyków Vanda czułem się komfortowo, powietrze w pomieszczeniu muszą być stale krąży, jest to gwarancja, że nie nastąpi karku rot. Jeśli powietrze jest stagnacja, zawsze będzie gnić szyję, która prowadzi do śmierci rośliny. Zawiesić to proces ten może być tylko w pierwszych etapach rozkładu przemywając places roztworu tlenochlorku miedzi.

Tak więc, jeśli chcesz mieć zdrowe i kwitnące rośliny, konieczne jest zgodne z warunkami światła, wilgotności i cyrkulacji powietrza.

Storczyk Vanda wymaga stałej podawanie raz na tydzień zalecane jest użycie złożonego nawozu w ilości od 1 g na litr wody i w czasie wzrostu i rozwoju pączków kwiatowych trzeba dodać więcej i 1 g monofosforan potasowy.

Wash roślina nie może być mniejsza niż raz na dwa lub trzy miesiące. W tym celu musimy używać wody do którego dodaje się sok z jednej cytryny. Takie rozwiązanie nie tylko dać storczyka dodatkowych witamin, ale antiepifitnoe działania.

Nocą, gdy rośliny są spryskiwane jest niemożliwe, ponieważ pomaga rozwijać patogenną mikroflorę. W przypadku konieczności leczenia Wanda pestycydami, że odbywa się to w porze lunchu, jak to jest, gdy rośliny są zamknięte, a mniej „trawy”.

Nawożenie powinno być przeprowadzone, a wręcz przeciwnie, w godzinach porannych. W przypadku podwyższenia temperatury w pomieszczeniu są większe niż 30 stopni, jest konieczne przeprowadzenie natryskiwania i obiad. Do rozpylania wody pobieranej, temperatura powinna być co 5 stopni powyżej temperatury otoczenia. W przypadku niskiej wilgotności po natrysku nie można wietrzyć pomieszczenie, jako roślina dostanie zimno oparzenia.

Jeśli widzisz, że roślina jest słaby i nie będzie w stanie wyciągnąć wszystkie zawiązane pąki, zaleca się, aby usunąć najwyższego, które nie zostały jeszcze otwarte. Więc zdejmij obciążenie z zakładu, a dostępne pąki rosnąć zdrowe i piękne. Jeśli nie zostanie to zrobione, górne pąki jeszcze uschnąć i odpaść. Ale jeśli prawidłowo dbać o storczyka i stworzyła sprzyjające warunki do tego, to daje dziesiątki pięknych dużych kubków w jednym kierunku, a taki spektakl zachwyci każdego.