580 Shares 5494 views

Co gwarantujemy gwarancji?

Każdy zakup sprzętu kiedykolwiek łamie. Jeśli awaria nastąpiła w ciągu okresu gwarancyjnego, będziemy spojrzeć na sytuację z optymizmem – bo sprzedawca ma przed nami klienci są pewne gwarancje. Oznacza to, że jesteśmy zobowiązani do usunięcia szkody darmo lub, co gorsza, do zwrotu pieniędzy wypłaconych. I jesteśmy uzbrojeni w karcie gwarancyjnej i czek na zakupione towary, pospiesz do sklepu, aby szukać sprawiedliwości.


Ale nie wszystko jest takie proste. Zgodnie z ustawą o ochronie naszych praw konsumentów z Tobą, że to jest teraz modne zacytować na każdym kroku możemy wymagać bezpłatne naprawy, wymiany produktu lub zwrotu gwarancji. Jednocześnie domagać się naprawy (tj nałożyć go do nas), sprzedawca nie może przez prawo. Jednak w praktyce, w większości przypadków będziemy wysyłać z centrum serwisowym. Jedziemy tam z nadzieją na bezpłatnej naprawy, ale stopniowo staje się jasne, że do osiągnięcia tego celu jest mało prawdopodobne. Gwarancja wykonać bez pośpiechu. „Specjaliści” instytucji zrobi wszystko, by nie rozpoznać nasze napraw gwarancyjnych zdarzeń i oferta na nasz koszt.

Dlaczego tak się dzieje? Faktem jest, że oprócz własnych dostępnych w każdym większym sklepie urządzenia warsztatach serwisowych, istnieją tak zwane autoryzowane centra serwisowe. Producenci i dostawcy sprzętu, co do zasady, nie są w żadnym pośpiechu, aby otworzyć swoje własne usługi (Sprawa jest kłopotliwa i nisko-profit) i zawierania umów z istniejących warsztatów, że usługa ta zostanie oficjalnie naprawy produkty tej marki. Usługa ta nazywana jest upoważniony. Na podstawie umowy z producentem lub dostawcą usług musi na własny koszt naprawić produktów gwarancyjnych. Ta sama usługa okresowo rekompensuje kosztów nabycia części zamiennych oraz właściwej naprawy.

Ale w praktyce producent jest bardzo ściśle kontroluje ważność darmowe nam naprawić ciebie. Powinno być przedstawiciel firmy, aby udowodnić, że sprawa nie jest gwarancją – a wszystkie koszty naprawy pozostają niezapłacone usługi. Według statystyk, od 5 do 10% wszystkich napraw nie są rozpoznawane gwarancji. Dlatego też, w celu zabezpieczenia się przed ewentualną utratę pieniędzy, takie usługi są starają się unieważnić zobowiązań gwarancyjny sprzedawcy w odniesieniu do towarów zakupionych przez nas. Najczęściej do tego staramy się udowodnić, że szkoda powstała z naszej winy w wyniku nieostrożnego obchodzenia się lub celowym uszkodzeniem. Wszelkie zadrapania na ciele (bardziej poważne wady nie mówimy) może być powodem, aby zapomnieć o wszystkich gwarancji. A jeśli naprawdę technika ma śladów prób naprawy, to całkowicie zniknęły – tu odmówić mógł zasadnie.

Naprawy na własny koszt, większość zaproponowano rozwiązania, przy porównywalnej do kupowania nowych rzeczy koszt. Ze względu na wspaniałe usługi naprawy sumy próbuje zrekompensować koszty wyjątkową gwarancją. Oraz zagwarantowanie klientom sklepu obowiązki – nie w jej interesie, łatwiej jest „zawiesić” to ból głowy dla konsumenta.

Co bierzemy? Najlepiej jest nie mieć do czynienia z centrów serwisowych. Złamany sprzęt gwarancja nie jest nasza wina – idziemy do sklepu i żądać zwrotu pieniędzy do nas. Lub zastąpione innymi produktami wysokiej jakości. Jeśli sprzedawca odmawia i wysyła nas do służby, jego wymagania są nielegalne. Uzbrojenie „ustawa o ochronie praw konsumentów (art. 18) i napisać skargę, wymagają sprzedawców podpisać drugą kopię. Odmawia – wysłanie listu poleconego, nie zapomnij zrobić listę obudów. Trzeba wysłać list z potwierdzeniem odbioru. odpowiedzialność gwarancji na zakupiony towar zawiera zobowiązanie sprzedawcy w ciągu dziesięciu dni do przeprowadzenia niezależnego badania, aby dowiedzieć się przyczyny awarii. Następnie musi on zapłacić albo pieniądze albo uzasadniające odmowę. Na opóźnienie reakcji, dodatkowo, mamy prawo do „zdzierać” z jego kary (jeden procent wartości towarów na dzień), a możliwe jest zastosowanie do Federalnej Służby lub sąd w przypadku braku odpowiedzi. Ale najbardziej ze sklepu zwraca pieniądze bez wnosząc sprawę do sądu.

Sprzedawca ma możliwość celowo obrażenia na punkcie badania i udaremniać wszelkie roszczenia kupującego. Aby tego uniknąć, to lepiej zwrócić się do niezależnego badania w ośrodku zagranicznym. W przypadku poprawności kupującego do kosztów egzaminacyjnych zostanie odjęta od sprzedającego. Można również domagać się bezpłatnym badaniu przez autoryzowanego centrum serwisowego (ta usługa nie są zobowiązane do zapewnienia mocy prawa).