393 Shares 1311 views

Oregano – zastosowania medyczne, a nie tylko

Oregano jest uważana za miejsce narodzin Morza Śródziemnego, to rozprzestrzenia się niemal w całej Europie, w Rosji, roślina ta można znaleźć wszędzie, z wyjątkiem regionu północnego. Oregano rośnie w stepie lasu i stepu stref, brzegi lasów, łąki, w otwartych miejscach suchych, na zboczach, wynika z jej wyprostowany, fioletowy odcień. Ziele majeranku jest zastosowanie w medycynie ludowej i tradycyjnej. To może vyrostayut do 900 mm, stosowany jako surowiec bez korzeni, łodyg gruba nie są zwykle używane, ponieważ mają mało substancji witaminowych.


Najbardziej wysokiej jakości surowce są zbierane w czasie kwitnienia (czerwiec-wrzesień). Zebrany trawy powiązane w wiązki muszą być suszone w specjalnym suszarek dobrze wentylowane pod okapem dachu lub w cieniu. Temperatura suszenia nie powinna być większa niż 35 stopni, w temperaturze wyższej lotny cenne olejek z oregano. Suszone oregano traktowane zgrubnego sita przechowywano w szczelnie zamkniętych szklanych pojemnikach do około trzech lat. Roślina ma pachnący zapach i gorzki, cierpki smak.

Od składu chemicznego trawa jest bogaty w taniny i substancji barwiących, że zawiera wiele olejku i wolnych alkoholi, jak to występuje w dużej ilości witaminy C. Powyższe składniki są bardzo użyteczne w leczeniu chorób przewodu pokarmowego. W czasie choroby oregano dodany do herbaty. Ponadto, roślina ta jest częścią komisji piersiowej – to ze względu na jego środek dezynfekujący i przeciwskurczowe (wykrztuśny) właściwości.

W praktyce klinicznej stosowanie oregano się w kojący infuzji przewlekłej bezsenności, zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, to zaleca się w prawie wszystkich zaburzeń układu nerwowego. Udowodniono jego infuzji w leczeniu zapalenia oskrzeli, jako środek wykrztuśny i napotne.

Ponadto infuzja oregano stosowane w leczeniu zaburzeń układu moczowego, choroby płuc, wątroby, drgawki, nadciśnienia i innych schorzeń. Wielki moc uzdrowienia dla wielu problemów zdrowotnych ma sok z oregano zmieszany z miodem, które powinny być brane regularnie, na łyżce.

Zewnętrznie oregano bulionu w procesach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła, do wytwarzania kąpieli aromatycznych. Olej z oregano jest używany do zębów, ale także odnosi się do maści zewnętrznych. Na przeziębienie i bóle głowy mogą być drobno zmielony do wąchać kwiaty i liście oregano.

Tradycyjna medycyna zaleca picia wywar z oregano, gdy ból serca, żołądka, choroby ginekologiczne, zaburzenia nerwowe, bezsenność, przeziębienia, kaszel, itp Herbata z majeranku, napar z rumianku zmieszane i szałwią – to medycyna ludowa przypisuje napoje większą rolę. Zawody praktykowania leczenia różnych ran bulionu ziołowe, takie jak oregano. Zastosowanie tego wywaru pomaga w leczeniu kokluszu i oskrzeli (do kąpieli terapeutycznych). Aby to zrobić, zagotować litr wody sto gramów ziół, twierdzą, około 10 minut, a następnie dodać przygotowaną kąpiel.

Aplikacja oregano otrzymał nie tylko w medycynie ludowej i tradycyjnej, jest aktywnie wykorzystywane w gotowania i perfumy. Liście tej rośliny – wspaniały pikantny dodatek do dań mięsnych i warzywnych, sałatek i ciast domowej roboty, kiełbasy i szynki. Przemyśle perfumeryjnym używa przyjemny zapach olejków roślin oleistych do przygotowania maści i mydła. W zastosowaniu oregano i jego składników mają swoje ograniczenia. Nie zaleca się stosowania oregano w ciężkich postaciach choroby serca i ciąży. Nie jest pożądane, aby je używać również do nadciśnienia, przewlekłym zapaleniem żołądka, wrzód dwunastnicy i żołądka.