378 Shares 8997 views

Co jest natywna aplikacja? Aplikacja mobilna

W języku angielskim native oznacza „matkę”. Natywne aplikacje opracowane dla telefonów komórkowych w ramach określonego systemu operacyjnego. Są one obsługiwane przez ekspertów, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie. W natywnych aplikacji, miłe design, są one wolne do interakcji z mobilnego systemu operacyjnego, może być obsługiwany za pośrednictwem połączenia internetowego lub offline.

Co to jest?

Natywna aplikacja – jest rozwój, który jest dostępny dla jednej platformy urządzenia. Na przykład, istnieją aplikacje mobilne, które zostały zaprojektowane specjalnie dla platformy Android i iPhone. Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii, pojawienie się różnych zastosowań (native, hybryda, internetowych) pojawiła wyboru. Natywne aplikacje pobrane za pośrednictwem wyspecjalizowanych sklepach (App Store, Google Play) i zainstalowany na smartfonie.

Osobliwością jest to, że są one przeznaczone dla konkretnej platformy, używając „rodzime” języków programowania podczas pisania. Jeśli aplikacja jest przeznaczona dla konkretnego systemu operacyjnego, to działa dobrze i wygląda naturalnie. Dodatkowo, aplikacja może łatwo korzystać z funkcji oprogramowania smartfonu, takie jak kamera, mikrofon, odtwarzacz i urządzenie oszczędza zasoby.

Jednym z najbardziej znanych przykładów natywnych aplikacji – Shazam. Określa, jaki utwór jest odtwarzany w innym urządzeniu. Shazam jest ustawiony ze sklepu, dostęp do internetu jest wymagany dla niego, i dla smartphone potrzebuje nagrywarki. Instagram – popularna aplikacja natywna jest to niezbędne do podłączenia do sieci.

przeznaczenie

Aplikacja mobilna w dzisiejszym świecie – kanał komunikacyjny o komunikacji między ludźmi i firmami. Są one niezbędne w biznesie. Za ich pośrednictwem można sprzedać usługę lub produkt do komunikowania się z klientami, aby tworzyć strukturę partnerów biznesowych. aplikacje mobilne pomagają zoptymalizować komunikację wewnętrzną w firmie. Dziś za pośrednictwem aplikacji mobilnych można czytać gazety, dowiedzieć się najświeższe informacje, oglądać programy telewizyjne, filmy. A wszystko to bez względu na porę dnia i lokalizację. Aplikacje sposoby promowania towarów, usług obecny. Jest to doskonałe narzędzie marketingowe. Ponadto, poprzez aplikacje mobilne mogą być odwiedzane sieci społecznych, komunikowania się z przyjaciółmi i robić interesy. Osobliwością jest, że wniosek o smartphone programistów może zrobić na zamówienie, specjalnie dla konkretnego projektu.

Rozwój natywnych aplikacji dla biznesu poprzez trzy główne etapy. Po pierwsze – jest to adaptacja istniejącej stronie internetowej pod smartphone (czyli do tworzenia aplikacji internetowych). Drugi etap – tworzenie aplikacji hybrydowych łączących technologię internetową i funkcje mobilne. Trzeci etap – pisanie aplikacji dla telefonów komórkowych. On jest najbardziej zasób intensywne, ale dopuszcza możliwość systemu operacyjnego urządzenia i osiągnięcie oczekiwanych rezultatów ze względu na rozszerzoną funkcjonalność smartfona. Popularność rodzimych aplikacji zależy od ich wysokiej wydajności, gładkiej, stabilność, zdolność do pracy bez Internetu. Śledzić pobrania w App Store pozwala programistom śledzić statystyki sprzedaży. Użyj natywnych aplikacji, w razie potrzeby przetwarzania ogromnych ilości danych i pracy z dużymi prędkościami.

typy

Rodzaje zastosowań mobilnych: natywnej, sieci i hybrydowe mają podobieństwa. Native specjalnie napisane dla systemów operacyjnych, takich jak iOS. Android, Win Phone. Oni są ładowane za pośrednictwem sklepów z aplikacjami i spełniają ich wymagania. Natywne aplikacje działają szybko i debugowania poprzez optymalizację dla konkretnych systemów operacyjnych. Mają dostęp do funkcji urządzenia. Aplikacje te mogą działać w Internecie lub offline.

aplikacje internetowe mają cechy wspólne z mobilnych wersji stron, ale mają rozszerzone interaktywność. Są one tworzone w celu umożliwienia korzystania z witryny przez inteligentnego telefonu. Jego główną różnicą jest to, że aplikacja nie musi być zainstalowany. Wszystkie prace są wykonywane za pośrednictwem przeglądarki. Różnica pomiędzy rodzimym i aplikacji opartych na sieci web jest możliwość swobodnie kontrolować informacje.

Hybrydowy łączy w sobie funkcje dwóch poprzednich. Aplikacja współpracuje z oprogramowaniem dla smartfonów, jak to jest cross-platform. Ładowanie aplikacji sklepowych działających za pośrednictwem Internetu. Mashup – najbardziej popularne wśród użytkowników. Native jest używany, jeśli trzeba wysoką prędkość przetwarzania informacji (sieci społeczne, gry, lub geolokalizacji). Pamiętaj, że rodzimy Android aplikacja nie będzie działać na iPhone lub innych smartfonów z platformą.

zalety

Natywna aplikacja posiada szereg zalet. Wysoka wydajność, interakcja z konkretnego systemu operacyjnego, niskie zużycie energii, pamięć telefonu, łatwość użycia. Do zalet tej aplikacji obejmują maksymalną funkcjonalność i doskonałą szybkość, dostęp do oprogramowania w smartfonie, w niektórych przypadkach, połączenie internetowe nie jest wymagane do użycia. Pobrać i zainstalować aplikację jest możliwe tylko za pomocą specjalnego sklepu.

braki

Natywna aplikacja ma braki. Dla jego rozwoju trwa długo, koszt takich zastosowaniach powyżej. Deweloper jest wymagana znajomość specyficznego środowiska programowania. Ponadto rodzimy działa z jednego systemu operacyjnego. Jeśli trzeba zmienić coś w swojej aplikacji, trzeba wydać aktualizację.

Jak zainstalować?

Natywna aplikacja mobilna jest ustalana na podstawie systemu operacyjnego smartphone. Aby wybrać żądaną aplikację, przejdź do dowolnego sklepu, takich jak Google Play, a następnie wybierz odpowiedni. Pobrać i zainstalować go. Zazwyczaj aplikacja będzie działać, jeśli nie ma połączenia z Internetem. Jeśli nie można zainstalować, sprawdzić ilość pamięci smartfonu. Powinno wystarczyć, aby zainstalować.

natywny kod

Co oznacza termin „natywna aplikacja”? Dla wielu, to zdanie może wydawać się nowa, ale w rzeczywistości prawie wszystkie nowoczesne gadżety użytkowników do czynienia z nią na co dzień. Aby działać poprawnie, rodzime programiści napisać kod niestandardowy. Ten system poleceń, język komputerowy, który będzie interpretowany smartphone. Instrukcjami zawartymi w zgłoszeniu pozwoli użytkownikowi realizować swój potencjał do pełnej pojemności. Rozkazy sprzężone wywoływacza, może być różnej długości i zakresu. Natywne aplikacje działają szybko ze względu na pojemny, ale trochę kodu.

Najbardziej popularnym językiem programowania aplikacji – Java. To daje programistom doskonałą okazję. Jej uniwersalność, wygoda pozwala stworzyć jak najszybciej prostych aplikacji korporacyjnych. Plus Java-rozwój jest to, że jego narzędzia są dostępne dla wszystkich systemów operacyjnych dla komputerów, które obejmują Linux i MacOS. Jeśli chcesz rozwijać aplikacje przez Java, potrzebny jest komputer z systemem MacOS X. iOS natywnych aplikacji Android różni się od ilości czasu spędzonego na rozwój.

cena

Designer dla natywnej aplikacji mobilnej pomaga użytkownikom, aby go utworzyć. W bardzo wielu projektantów stron internetowych. Najbardziej popularne i dobrze znane – to po-apps, Net2Share, BuildApp, MobiumApps, Appsa4u. Na przykład, projektant My-aplikacje niezależnie zbiera aplikacji pod iOS systemów operacyjnych i Androida. Użytkownicy mogą wybrać jeden z dziesięciu wstępnie zaprojektowanych szablonów, w zależności od potrzeb aplikacji. Wynik końcowy zostanie opublikowany w magazynie do pobrania.

Pełny rozwój rodzimych aplikacji jest kosztowne. Przed jej planu, decyzję w sprawie budżetu. Powinien on składać się z funduszy na promocję gotowego produktu i samego rozwoju. Jeżeli wniosek jest przygotowany dla wielu systemów operacyjnych, koszt jest podwojona. Chodzi o rozwój podmiotów prawnych, takich jak firm handlowych. Mashup są o 30% bardziej ojczysty, podczas gdy cena jest niska, ponieważ web z jednego kodu bazowego, tak aby rozwijać się bardziej opłacalne niż rodzimy.

Tworzenie natywnej aplikacji – to zawsze ogromne marnotrawstwo zasobów czasu i pieniędzy. Nie ma standardowych wzorów dla zastosowań każdego klienta są opracowywane indywidualnie. Cena obejmuje projekt, liczbę systemów operacyjnych, wykorzystanie technologii do pisania kodu, złożoność pracy, badania, publikacje i inne niuanse. Złożony wniosek może kosztować kilka milionów rubli. A to jest tylko rozwój. Publikacji, testy i inne usługi są w potrzebie dodatkowego finansowania. Dlatego aplikacja kupił dużych firm handlowych, które chcą pozovlit sama w sobie jest dobra. Aplikacje w przyszłości przynieść dobre dochody i spłacać w miarę upływu czasu. Prowadzenia działalności gospodarczej, poszerzając bazę klientów, wzrost popytu na produkty, tworzenie pozytywnego wizerunku – korzyści z aplikacji mobilnych.

produktywność

Osiągi smartfona zależy jak aplikacja będzie działać. W natywnej posiada bezpośredni dostęp do platformy telefonu i jego funkcji, ma pozytywny wpływ na ich wydajność. Mashup, jeśli są prawidłowo wykonane, może przekształcić się w rodzimym Internecie. wydajność aplikacji opartych na sieci Web zależy od szybkości połączenia internetowego, więc wielu użytkowników może uruchomić go na różne sposoby.

rozpiętość

W związku z rozwojem rodzimej aplikacji Windows, Android, iOS musi dotrzeć do użytkowników. Dystrybucja poprzez sklepy z aplikacjami – najlepszym rozwiązaniem. Istnieją specjalne wymagania dla wyrobu gotowego, który deweloper muszą przestrzegać wcześniej. Zależą one od wewnętrznej polityki sklepowych. Jeśli wniosek zostanie zaakceptowany, jego użytkownicy pobrać i właściciel sprawia, że zysk i zwiększyć rankingów. Pamiętaj, że dodawanie jakichkolwiek treści (Język i hybrydowy rozwój) w sklepie z aplikacjami musi potwierdzić procedurę.