711 Shares 3074 views

„Artrokol” (żel): instrukcję obsługi, analogi i opinie

Jak stosować lek „Artrokol” (żel)? Instrukcja użycia leku zostaną opisane w tym artykule. Ponadto, dowiesz się z tego co leki przepisywane pacjentom, czy ma analogów i żadnych uwag o pozostawia konsumenta.


Preparaty, leki opakowania i jego kształt

„Artrokol„- na żelu krzemionkowym (2,5%), do użytku zewnętrznego. W sprzedaży dotrze do rury aluminiowej 45 był również w kartonie razem z lekiem jest ulotka ze szczegółową instrukcją obsługi.

Że zawiera zewnętrzną lek „Artrokol” (żel)? 100 g tego nośnika zawierał 2,5 g substancji czynnej, jak ketoprofen. Ponadto, lek pod uwagę obejmuje następujące elementy wsporcze: trolaminę, Carbomer 980, 96% etanolu, wody oczyszczonej i parahydroksybenzoesan metylu.

Zasada działania leku

„Artrokol” – żel, składnik czynny ketoprofenu. Wymieniony lek należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, a także pochodne kwasu arylopropionowego.

Materiał podstawowy uważa lek zawiera przeciwzapalne i przeciwbólowe, które występuje w czasie nie-selektywnej inhibicji COX-1, bradykininy i COX-2, (i stabilizacji błony lizosomalnej) i zahamowania migracji makrofagów.

Ponadto, lek „Artrokol” (żel) wykazują właściwości przeciwzapalne i znieczulające. Jest w stanie działać na wczesnej i późnej fazy komórek naczyń procesu zapalnego. Ponadto, lek ten hamuje agregację płytek krwi.

Te cechy farmakokinetyczne

Zgodnie z załączonymi instrukcjami, ketoprofen (składnik aktywny leku) po zastosowaniu miejscowym na skórę, jest pochłaniana, a następnie wchodzi do środka i podczas procesu zapalnego, przez dłuższy czas utrzymuje się żądane stężenie terapeutyczne w tkankach.

Wchłanianie leku do układu krążenia jest minimalny (około 5% dawki jest stosowany). W tym przypadku, wchłanianie do krwioobiegu jest bardzo powolna.

Stężenie substancji czynnej leku (stosując 50-150 mg ketoprofenu) we krwi po 7,5 godzinach tylko 0.08-0.15 mg / ml.

Lek „Artrokol” (żel) i jego cel?

Wskazania do stosowania żelu pod uwagę są następujące stany:

 • pochodzenie bóle reumatyczne i reumatycznych;
 • choroby układu mięśniowo-szkieletowe (w tym reumatoidalne zapalenie stawów, zespół stawu podczas zaostrzeń dny, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów, zapalenie kości i stawów, osteochondroza o różnej lokalizacji, zmian zapalnych ścięgien, więzadeł, rwa kulszowa, zapalenie lub lumbago);
 • część złożonego leczenia patologii zapalnych żył (na przykład, zapalenie żył, periphlebitis), węzłów chłonnych lub naczyń chłonnych (na przykład, zapalenie naczyń chłonnych, zapalenie węzłów chłonnych powierzchowne);
 • pourazowe zapalenie układu mięśniowo-szkieletowego i tkanek miękkich (w tym leczenia objawowego nieskomplikowanych urazów, w tym skręcenia, urazy sportowe, zwichnięcia lub łzy ścięgien i więzadeł, stłuczenia, ból pourazowy).

Zakazuje używania

Co robi „Artrokol” maść pomaga, opisaliśmy powyżej. Oznacza to jednak, istnieją przeciwwskazania. Należą do nich:

 • wiek poniżej 12 lat;
 • wysokiej czułości do elementów leku, jak kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
 • trzeci trymestr ciąży i karmienia piersią.

Lek „Artrokol” (żel): instrukcje użytkowania

Do leczenia żelu taśmy 5,4 cm długości rozpatrywanego nanoszone na skórę w żądanym miejscu i miękkie tarcie masowania ruchu aż do całkowitego pokrycia.

Należy zauważyć, że im większa powierzchnia obszaru, tym bardziej lek przechodzi do procedury medycznej. Zatem pyatisantimetrovym taśmy lek "Artrokol" odpowiada 100 g ketoprfena.

Po stosuje się maść, należy natychmiast umyć ręce.

Oglądany żel pozostawia się do użycia w połączeniu z innymi lekami, zawierających ketoprofen (na przykład, w połączeniu z tabletek, kapsułek, czopków doodbytniczych).

Maksymalna dawka środka wynosi 200 mg na dzień. Jest to ilość leku nie zależy od postaci leku.

Czas trwania zajęć terapeutycznych powinny być określone indywidualnie przez lekarza prowadzącego. Jednak należy zauważyć, że stosowanie mazidła na więcej niż 10 dni z rzędu jest zabronione.

Możliwe działania niepożądane

Co może powodować negatywne skutki narkotyku „Artrokol” (żel)? Instrukcja mówi o następujących negatywnych skutków natury:

 • skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy;
 • Ataki astmy, reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs;
 • zaczerwienienie, świąd, wysypka, pieczenie i obrzęk skóry;
 • pemfigoid wyprysk phlyctenular i zdolne do rozprzestrzeniania się na inne obszary i nabyć lub uogólnione;
 • nadwrażliwość na światło, pęcherzowe zapalenie skóry lub kontaktu;
 • nudności, zespół Stevensa-Johnsona, wymioty;
 • krwawienie, wrzody żołądka, biegunka, zgaga, zaparcia;
 • Zaburzenie czynności nerek, niewydolności nerek zaostrzenia przewlekłej natury, śródmiąższowe zapalenie nerek i niewydolności nerek.

Należy również zwrócić uwagę, że przy użyciu żelu „Artrokol” może powodować inne reakcje uboczne i układu trawiennego i układu moczowego. Intensywność tych efektów zależy od ilości leku i jego zdolność przenikania składnika aktywnego, wielkości, szybkość leczonego obszaru i czasu trwania stanu terapeutycznego skóry.

Nie możemy powiedzieć, że osoby starsze są najbardziej narażone na negatywne skutki NLPZ w leczeniu.

W okresie ciąży i laktacji

Czy mogę stosować leku „Artrokol” (żel) w okresie ciąży i karmienia piersią? W trakcie eksperymentów na gryzoniach stwierdzono, że z funduszy nie powoduje efektu teratogennego i zarodka u młodych zwierząt. Jednak należy zauważyć, że niewielki wpływ na zarodek zaobserwowano w badaniach na królikach.

Ponieważ bezpieczeństwo ketoprofenu u kobiet w ciąży nie zostało poparte żadnymi badań, eksperci nie zalecają, aby użyć tego narzędzia do przyszłych matek.

Ponadto należy zauważyć, że ketoprofen i inne inhibitory syntezy prostaglandyny mogą powodować toksyczność nerek, płuc i systemy serca płodu.

Produkty rozpadu funduszy znajdują się w mleku matki. Z tego powodu, żel „Artrokol” nie powinien być podawany kobietom karmiącym piersią.

informacje specyficzne

Preparat „Artrokol” (żel), które są analogami poniżej zabrania stosowane do powierzchni skóry ze zmian chorobowych, takich jak trądzik lub wyprysk. To samo odnosi się do obszaru zapowietrzonego lub otwarte rany.

Należy również unikać kontaktu leku z błon śluzowych. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce.

To narzędzie nie nadaje się do użycia z opatrunkiem okluzyjnym.

Podczas leczenia „Artrokolom” i przez dwa tygodnie po zabiegu, pożądane jest, aby unikać kontaktu ze skórą na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

„Artrokol” (żel): Opinie i podobne preparaty

Analogami tego leku obejmują leki, takie jak "Karmolis żelu", "indometacyna", "diklofenaku", "Remisid", "Vipratoks", "Denebola", "Celem T" "chondro-force", "Ibuprofen" „Ketonal” i inne.

Co ludzie mówią o narkomanów? Zgłosili, że żel „Artrokol” stanowi skuteczny środek przeciwzapalny. Traktuje również te stany patologiczne, jak bóle mięśniowe, choroby układu ruchowego, chorób zapalnych żył, pourazowe zapalenie.

Wadami tego leku do stosowania zewnętrznego zawierają wiele niepożądanych działań ubocznych, które ujawniają się po użyciu żelu. Najczęściej pacjenci obserwuje się zaczerwienienie, świąd, pokrzywka, pieczenie i obrzęk skóry, a także nudności, wypryski, wrzody żołądka, biegunka i zgaga. Inną wadą badanego leku jest to, że nie może być przepisywany kobietom w ciąży, a także stosowania w okresie laktacji.