147 Shares 3793 views

tetraboran sodu: opis leku

czteroboran sodu, wytwarza się zazwyczaj w roztworze glicerolu. Jest to bardzo skuteczny środek antyseptyczny, który jest przeznaczony wyłącznie do użytku lokalnego. Ze względu na swoje właściwości, lek jest szeroko stosowany w nowoczesnej praktyce medycznej.

czteroboran sodowy w glicerolu: Skład i właściwości farmakologiczne leku

Główną substancję czynną tetraboran sodu, który jest uważany za doskonały środek antyseptyczny. Ponadto, lek ma trwałe właściwości bakteriostatyczne.

Lek nie należą do klasy leków przeciwgrzybiczych, ale jednak dość często wykorzystywane w kandydozy pochwy. Roztwór tetraboran sodu nie niszczy organizmy grzybów, ale hamuje procesy reprodukcji daje proces mocowania grzyba na powierzchni błony śluzowej i usuwa patogenne grzybnia.

Substancja jest czasami stosowane jako środek owadobójczy.

tetraboran sodu: Wskazania do stosowania

Jak wspomniano powyżej, zakres stosowania tego narzędzia jest dość szeroki. Jako miejscowe antyseptyczne jest przepisany zapalenie gardła i migdałków. Przyspiesza również do leczenia chorób zakaźnych, w jamie ustnej. Świadczeniodawcy używać go do leczenia odleżyn i tarcia.

Dość często lek jest przepisywany pacjentom z kandydozy i innych chorób dróg rodnych i moczowych.

tetraboran sodu: Instrukcje użytkowania

Na początek warto zauważyć, że lek powinien być podawany wyłącznie przez lekarza prowadzącego. Sposób stosowania zależy od rodzaju choroby. Na przykład, w przypadku chorób jamy ustnej i górnych dróg oddechowych śluzówki smarowanie roztworem dwa razy dziennie. Przebieg leczenia może trwać od trzech do siedmiu dni.

Jeśli lek jest stosowany w leczeniu kandydozy pochwy, pod nieco inny sposób zastosowania. Najpierw trzeba przeprowadzić strzykawką bulion rumianku (lub zwykłego przegotowanej wody). Następnie mokry wacik w roztworze, dodaje się do pochwy przez około pół godziny. Podobna procedura jest najlepiej zrobić przed snem. W ciężkich przypadkach rozwiązanie należy stosować dwa razy dziennie. Czas trwania leczenia wynosi średnio tydzień.

Jeśli to konieczne, lekarz może zmienić tryb stosowania leku, w zależności od charakteru choroby, stanu pacjenta i innych cech leczniczych. W większości przypadków, to narzędzie jest używane w leczeniu, wraz z innymi lekami.

tetraboran sodu: przeciwwskazania

Zazwyczaj lek jest dobrze przyjmowane przez ludzki organizm. Ma jednak pewne przeciwwskazania. Na przykład, nie należy stosować w przypadku pacjentów znalazły nadwrażliwości na lek – jest obarczona ciężkiej reakcji alergicznej.

To nie jest zalecany dla kobiet w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią, ponieważ może to mieć wpływ na stan i rozwój noworodka. Nie ma limitu wieku dziecięcego, choć w niektórych przypadkach zastosowanie boraksu w glicerynie dozwolone.

czteroboran sodowy nie zostanie powołany, a gdy integralność skóry lub błon śluzowych jest poważnie ograniczona. W tym przypadku lepiej jest wybrać inny lek do przetwarzania zewnętrznego.

tetraboran sodu: działania niepożądane

Często strony potraktowano roztworem, nie ma silne pieczenie. Czasami te części skóry może pęcznieć. W większości przypadków skutki uboczne są reprezentowane przez miejscowych odczynów alergicznych – zaczerwienienie, świąd i wysypka.